Bach Haberleri

Bach haber, Bach son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bach - Dün
Japonya'dan olimpiyatlarda "Kovid-19 aşısı ön koşul değil" sinyali
Kasım 2020'deki Tokyo ziyaretinde ikna mesajı Kasım 2020 ortasında Tokyo'daki olimpiyat yerleşkelerini, spor salonlarını ve konaklama noktalarını denetleyen Uluslararası Olimpiyat Komitesinin (IOC) Başkanı Thomas Bach, "Japon halkını korumak amacıyla IOC, sporcular ve katılımcılardan olabildiğince fazla insanın buraya bir aşıyla gelebilmesi için büyük çaba sarf edecek.
Bach - 08.01.2021
Fransa'da Macron'un kabinesine güven azalıyor
Diğer yandan kabine üyelerinin çoğuna olan güvende geçen aya göre sert düşüş görüldü. İçişleri Bakanı Gerard Darmanin'e güven 13 puan düşerek yüzde 43'e, Maliye Bakanı Bruno Le Maire'e güven 16 puan düşerek yüzde 63'e, Sağlık Bakanı Veran'a güven 7 puan düşerek yüzde 68'e indi. Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'a güven 9 puan azalarak yüzde 54, Kültür Bakanı Roselyne Bachelot'a güven 7 puan gerileyerek yüzde 65, Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti'ye güven 6 puan düşerek yüzde 53, Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer'e güven 8 puan azalarak yüzde 47 oldu.
Bach - 08.01.2021
IOC Üyesi Pound, Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın düzenleneceğinden "emin olamıyor"
Geçen kasımda Tokyo'yu ziyaret eden IOC Başkanı Thomas Bach, aşı olmaları yönünde tüm sporcuları teşvik etmiş ancak aşının katılım şartı olmasında ısrar edilmeyeceğini belirtmişti.
Bach - 07.01.2021
BM, ABD Kongresinin işgalinden "derinden rahatsız"
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, ABD'nin başkenti Washington'da ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin polis barikatını aşarak Kongre binasına zorla girmesiyle çıkan olaylardan "derin rahatsızlık duyduklarını" bildirdi.
Bach - 07.01.2021
Tenis: Antalya Açık
Eleme tablosunun finallerinde rakiplerini yenen Michael Vrbensky, Pavel Kotov, Alex Molcan, Dimitar Kuzmanov, Matthias Bachinger ve Adrian Andreev de ana tabloda mücadele etmeye hak kazandı.
Bach - 25.12.2020
24 Aralık 2020 Haberleri
24 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Bach - 15.12.2020
Sporda 2020 böyle geçti (12)
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), mevcut başkan Thomas Bach'ın seçime tek aday olarak gireceğini açıkladı.
Bach - 14.12.2020
BM, İran'da muhalif gazeteci Zem'in idam edilmesini kınadı
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, İran'da rejim muhalifi Amednews haber sitesinin editörü Ruhullah Zem hakkında verilen idam cezasının infaz edilmesini kınadı.
Bach - 09.12.2020
BM'den uyarı: Fransa'daki güvenlik yasa tasarısı Müslümanların fişlenmesine yol açabilir
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Fransa'daki güvenlik yasa tasarısının Afrika kökenliler ve diğer azınlıklar için olumsuz etkisinden ve Müslümanları "fişleme" olasılığından endişe duyduğunu belirtti.
Bach - 08.12.2020
Tokyo Olimpiyatları için yeni Covid-19 tedbirleri gündemde
Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları için geri sayım sürerken, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) alınacak salgın önleme tedbirlerini netleştirmeye başladı. IOC Başkanı Thomas Bach, ulusal olimpiyat komitelerinden sporcuların Tokyo'daki Olimpiyat Köyü'ne giriş-çıkışlarını düzenleyecek yeni kurallara uymalarını istediklerini açıkladı.
Bach - 04.12.2020
Son dakika haber: BM'den Belarus'a "hukuka aykırı gözaltına alınan protestocuların tamamı serbest bırakılsın" çağrısı
Son dakika gündem haberi: Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Belarus'ta 9 Ağustos'tan bu yana iktidar karşıtı protesto eylemleri düzenleyen 27 binden fazla kişinin gözaltına alındığını belirterek, hukuka aykırı ve keyfi gözaltına alınanların tamamının serbest bırakılması...
Bach - 03.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Jakoben zihniyetten, Türk müziği de payını almıştır
'SANAT VE MÜZİK VAHASINA DÖNÜŞECEK' CSO binasının, salgın şartlarının hafiflemesi ile Başkent'in ortasında bir sanat ve müzik vahasına dönüşeceğini aktaran Erdoğan, "Her dilden ve her telden dünyanın sesi burada toplanacak içimizdeki tüm güzellikler notalara burada yansıyacaktır. Pisagor ve Farabi tertibinden ilhamlarla Mozart ile Bach'ın portrelerinden tınılar, Şemsettin ile Meragi'den terennümlerle, Şostakoviç ile Chopin'in bestelerinden ritimler burada buluşacaktır.
Bach - 03.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CSO Konser Salonu Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
"15,4 hektarlık alan üzerinde 5 bloktan oluşmaktadır" Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına layık bir konser alanı ihtiyacının, yıllardır gündemde bir konu olduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Hemen yanımızdaki bina maalesef talebi karşılamaya yetmiyordu. Göreve geldiğimizde yeni bina ile ilgili yarım yamalak da olsa bazı fizibilite çalışmaları yapılmıştı. Bu çalışmaları yeniden ele alarak eksiklerini giderdik, yüklenici firmadan kaynaklanan sorunları da aşarak projeye hız verdik. Uzun bir dönem sürüncemede kalan bu projeyi bizzat takip ederek hamdolsun tamamlamayı başardık. Bugün Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasını şanına yaraşır bir binaya kavuşturma yanında şehrimizin sembollerinden olacak modern bir mimari eseri de ülkemize kazandırmış oluyoruz." Dünyadaki emsalleriyle yarışacak şekilde inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konser yerleşkesinin yaklaşık 15,4 hektarlık alan üzerinde 5 bloktan oluştuğu bilgisini veren Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı: "İnşaat büyüklüğü 62 bin 547 metrekareyi bulan bu projede 2 bin 23 kişilik konser salonu, 500 kişilik mavi salon, 650 kişilik tarihi salon, sergi alanı, hediyelik eşya mağazası ve 10 bin kişilik açık hava konser alanı mevcuttur. Bunun yanında proje, restoranı, kafeteryası ve 800 araçlık kapalı otoparkı ile her ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Burası sadece mimari açıdan değil, teknik özellikleri itibarıyla da gerçekten özel bir mekandır. Binada yer alan büyük ve küçük konser salonları, dünyaca ünlü akustik uzmanlarınca doğal akustik prensibine uygun şekilde inşa edilmiştir. Tüm imkanlardan devlet opera, bale, müzik grupları yanında özel sanat toplulukları ve kurumları da istifade edebilecektir." "Her dilden ve her telden dünyanın sesi burada toplanacak" Salgın şartlarının hafiflemesi ile CSO Konser Salonu'nun başkentin ortasında sanatseverler için bir sanat ve müzik vahasına dönüşeceğini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Her dilden ve her telden dünyanın sesi burada toplanacak, içimizdeki tüm güzellikler notalara burada yansıyacaktır. Pisagor ve Farabi tertibinden ilhamlarla Mozart ile Bach'ın portelerinden tınılar, Şemsettin ile Meragi'den terennümlerle, Shostakovich ile Chopin'in bestelerinden ritimler burada buluşacaktır.
Bach - 01.12.2020
IOC Başkanı Thomas Bach, seçime tek aday olarak girecek
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), mevcut başkan Thomas Bach'ın seçime tek aday olarak gireceğini açıkladı.
Bach - 27.11.2020
"2020 Mustafa V. Koç Spor Ödülü"nün sahibi, milli sporcu İbrahim Çolak oldu
Daha çok gencimizin sporu ve Olimpik değerleri bir yaşam tarzı olarak benimsemesi Mustafa'nın spor vizyonunu yaşatacak en önemli çıktı olacaktır. Unutmayalım ki, arzuladığımız refah ve kalkınma sadece ekonomik büyüklükle değil, kültürel zenginlikle, sanat sevgisiyle, eğitim kalitesiyle ve elbette sportif alandaki atılımlarla elde edilebilir." "Thomas Bach, daha barışçıl bir dünya için sporu etkin bir araç olarak kullanıyor" Caroline N.
Bach - 26.11.2020
"2020 Mustafa V. Koç Spor Ödülü"nün sahibi İbrahim Çolak oldu
Bu yılın özel konuşmacısı olarak törene katılan Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ise şunları söyledi: "Spor kazanmaktan ya da rekor kırmaktan çok daha fazlasını ifade eder.
Bach - 24.11.2020
BM'den Etiyopya'da çatışan taraflara "kuvvetlerinize sivilleri korumaları için emir verin" çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Etiyopya'nın Tigray bölgesinde çatışan taraflara, sivilleri korumak için kuvvetlerine "açık ve kesin" emir verme çağrısında bulundu.
Bach - 24.11.2020
Tokyo Valisi Koike'den Tokyo 2020 için "yeni model hazırlığı" vurgusu Açıklaması
Bach'ın "post-korona dönemi" sözü Oyunların 2021'e ertelendiği mart ayından beri ilk kez Japonya'yı ziyaret eden Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Tokyo Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkanı Mori Yoşiro ve önceki başbakan Abe Şinzo ile görüşmüştü.
Bach - 21.11.2020
Son dakika haberleri | Almanya'da çok sayıda polis hakkında aşırı sağcı içerik paylaştıkları gerekçesiyle inceleme başlatıldı
Sachsen-Anhalt Eyaleti Polis Sendika (GdP) Başkanı Uwe Bachmann, bu ağır suçlamaların kamuyla paylaşılmasını eleştirerek, olayla ilgisi olmayan birçok polisin incelemeden etkilendiğini belirtti.
Bach - 18.11.2020
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach'tan Tokyo Olimpiyatları için "makul sayıda" seyirci yorumu Açıklaması
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarını "makul sayıda" seyircinin izleyebileceğini bildirdi.
Bach - 17.11.2020
IOC Başkanı Bach'tan Olimpiyat açıklaması
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Tokyo Olimpiyatları'nı izleyicilere açık olarak gerçekleştirmek istemelerine rağmen en büyük önceliklerinin, seyircilerin ve sporcuların güvenliği olduğunu söyledi.
Bach - 16.11.2020
Son dakika: Tokyo Olimpiyatları'nda öncelik Kovid-19'a karşı sporcu ve seyirci güvenliği
Son dakika haberleri: Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen Tokyo Olimpiyat Oyunları ile Tokyo Paralimpik Oyunları'nın başarıyla organize edileceğini, en büyük önceliğin de sporcular ve seyircilerin güvenliği olduğunu söyledi.
Bach - 16.11.2020
Son dakika haberi... Japonya ile Uluslararası Olimpiyat Komitesinden 2020 Tokyo için "kararlılık" vurgusu
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, salgın sebebiyle oyunların martta bir yıl ertelenmesi sonrası Japonya'yı ilk kez ziyaret eden Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach'ı kabul etti.
Bach - 13.11.2020
BM: Etiyopya'daki sivil katliamı "savaş suçu" sayılabilir
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Etiyopya'nın kuzeyindeki isyancı yönetime yönelik askeri operasyonun sürdüğü Tigray eyaletindeki sivil katliamının "savaş suçu" sayılabileceğini belirtti.
Bach - 12.11.2020
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach Japonya yolcusu
Pazar günü itibariyle Japonya'yı ziyaret edecek olan Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, "Oyunların iptali tartışılacak mı?" sorusuna "Hayır" yanıtını verdi.
Bach - 11.11.2020
IOC'den spora ve sporculara daha fazla destek
IOC Başkanı Thomas Bach, bugün video konferans yoluyla yapılan icra kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Bach - 10.11.2020
Fransa Kültür Bakanı Bachelot: "Sömürgeciliğin suç ve barbarlık olduğunu kabul etmeliyiz"
Fransa Kültür Bakanı Roselyne Bachelot, sömürgeciliğin suç ve barbarlık olduğunu ve bunda yer aldıklarını kabul etmeleri gerektiğini belirtti.
Bach - 10.11.2020
Samsun'da "Karışık Hisler" kolaj bale eseri sahnelenecek
SAMDOB sanatçılarının sahneleyeceği bale eserinin bir bölümü olan "Amor stelles" eserinin koreografisinde, Tan Sağtürk imzası bulunuyor. Klasik müziğin unutulmaz isimleri Bach ve Mozart'ın bestelediği eserlerden seçilen bölümlerin kullanılacağı bale eserinin prömiyeri, 21 Aralık'ta seyirci karşısına çıkacak.
Bach - 08.11.2020
Mercedes-Benz Türk'ten 285 bin Actros 1851 LS
Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretimden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Andreas Bachhofer: "34 yıllık fabrika tarihimizde emeği olan tüm çalışanlarımızı tebrik ediyoruz.
Bach - 08.11.2020
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach Japonya'ya gidiyor
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmesinden bu yana ilk kez Japonya'yı ziyaret etmeye hazırlanıyor.
Bach - 06.11.2020
Son dakika haber... Etiyopya'da federal hükümet, Tigray bölgesine askeri operasyonun ilk aşamasını tamamladı
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet ise Tigray bölgesindeki çatışmaların sona ermesi çağrısında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bach Haberleri | Bach Haber - Haberler - Bach haberleri, son dakika bach haber ve gelişmeleri burada. Japonya'dan olimpiyatlarda Kovid-19 aşısı ön koşul değil sinyali.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 11:30:25. #1.14#
title