AYHAN BİLGEN HABERLERİ

Ayhan Bilgen haber, Ayhan Bilgen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ayhan Bilgen

Ayhan Bilgen

Doğum Yeri Kars / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1970

Ayhan Bilgen Kimdir ?

Ayhan Bilgen 1970 yılında Kars'ın Sarıkamış ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi'nde Sosyoloji bölümünde yüksek tahsil gördü. Bunun yanında Özgür Gündem ve Evrensel Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Mazlum-Der Ankara Şube Başkanlığı ve genel yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ayhan Bilgen - 10.08.2021
Kars'ta görevlendirme yapılan belediye 10 ayda 38,5 milyon lira borç ödedi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Kobani eylemleri soruşturması kapsamında HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından İçişleri Bakanlığınca Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kars Valisi Türker Öksüz, kentin birçok noktasında çalışma başlattı.
Ayhan Bilgen - 14.07.2021
13 Temmuz 2021 Haberleri
13 Temmuz 2021 Manşet Haberleri.
Ayhan Bilgen - 25.06.2021
Son dakika haber | Kobani eylemleri davasında 4 sanık tahliye edildi
Davanın 15 Haziran'daki duruşmasında sanıklar Ayhan Bilgen, Berfin Özgü Köse, Can Memiş ve Cihan Erdal, adli kontrol şartıyla tahliye edilmişlerdi.
Ayhan Bilgen - 25.06.2021
Kobani davası tahliyelerine savcıdan itiraz
Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesince 15 Haziran'da görülen duruşmada, sanıklardan eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ile dönemin MYK üyeleri Can Memiş, Cihan Erdal ve Berfin Özgü Köse adli kontrol şartıyla tahliye edildi.
Ayhan Bilgen - 14.06.2021
Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin 108 sanığın yargılanmasına devam edildi
Taleplerin ardından savunma yapan sanıklardan Ayhan Bilgen, üzerine atılı suçlamaları reddetti, 6-8 Ekim olaylarıyla ilişkilendirecek bir eyleminin bulunmadığını öne sürdü.
Ayhan Bilgen - 25.04.2021
Son dakika haber: Ayn el-Arab (Kobani) davası yarın başlıyor
Yaşanan olaylar sonrası Ankara merkezli 7 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, eski HDP milletvekilleri Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Nazmi Gür, Emine Beyza Üstün ve Emine Ayna'nın da aralarında bulunduğu 20 kişi bulunduğu ikamet adresinde yakalandı.
Ayhan Bilgen - 25.04.2021
Kobani olaylarının "azmettiricileri" hakim karşısına çıkıyor
Eş zamanlı operasyonda Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, eski HDP milletvekilleri Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Nazmi Gür, Emine Beyza Üstün ve Emine Ayna'nın da aralarında bulunduğu 20 kişi adreslerinde yakalandı.
Ayhan Bilgen - 31.03.2021
Anayasa Mahkemesi HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianamenin oy birliğiyle iadesi kararı verdi
HDP'li yöneticilerin PKK elebaşı Abdullah Öcalan'dan bahsederken "önder ve başkan" şeklinde ifadelerin kullanılması ve hiçbir HDP'linin "PKK terör örgütüdür" diyemediği de heyetin önüne konulan iddianamede hatırlatıldı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, HDP ile ilgili ön inceleme raporunu kurula sundu. Sunulan raporun yanı sıra iddianamede yer alan 47 ek klasör de yine üyelerin önünde yer aldı. İddianamede göze çarpan en önemli ifadelerden birisi de aralarında Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder, Sabahat Tuncel, Figen Yüksekdağ, Pervin Buldan, Sezai Temelli, Mithat Sancar, Meral Danış Beştaş, Nursel Aydoğan, Selma Irmak, Ertuğrul Kürkçü, Ayhan Bilgen, Leyla Zana ve Ahmet Türk'ün de aralarında bulunduğu 686 HDP'li için beş yıl süreyle siyaset yasağı talep edilmişti.
Ayhan Bilgen - 20.01.2021
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç gündemi değerlendirdi Açıklaması
Ayhan Bilgen'in açıklamaları Hakkı Saruhan Oluç, bir gazetecinin eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in "Türkiye'de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç var.
Ayhan Bilgen - 19.01.2021
18 Ocak 2021 Haberleri
18 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Ayhan Bilgen - 07.01.2021
"Kobani iddianamesi" kabul edildi
İddianamede eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu ile Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Ata, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel, Emine Ayna, Ertuğrul Kürkçü, Mehmet Hatip Dicle ve terör örgütü PKK'nın firari elebaşıları Murat Karayılan, Cemil Bayık, Sabri Ok, Salih Müslüm ve Zübeyir Aydar da sanıklar arasında yer aldı.
Ayhan Bilgen - 26.12.2020
Son Dakika | İçişleri Bakan Yardımcısı İnce: "Belediye'yi örgütün görevlendirdiği eşbaşkan yönetti"
Bir son dakika haberine göre Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kars'a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, HDP Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in 536 gün görevde kaldığını ve 281 gün Kars dışında olduğunu belirtti.
Ayhan Bilgen - 14.12.2020
HDP'li Bilgen'in yaptığı dolmuş ihalesini mahkeme iptal etti
HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in 24 Temmuz 2020 tarihinde yaptırdığı "Şehir İçi Toplu Taşıma Hattının Kiraya Verilmesi" ihalesi Erzurum İdare Mahkemesince iptal edildi.
Ayhan Bilgen - 21.10.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç gündemi değerlendirdi Açıklaması
-"Partimiz, bu tür tartışmalara her zaman açık" Bir gazetecinin, eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ve eski milletvekili Altan Tan'ın HDP'ye yönelik eleştirilerini anımsatması üzerine Oluç, şunları kaydetti: "Bizim partimiz, Ayhan Bilgen açısından baktığınızda, demokratik bir tartışmadan kaçınan bir parti değildir.
Ayhan Bilgen - 19.10.2020
'Kobani' soruşturmasında ifadesi alınan Ahmet Türk, serbest bırakıldı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 'Kobani olayları' olarak bilinen 6-7 Ekim 2014 tarihlerindeki eylemlere ilişkin, sokağa çıkma çağrısı yapan PKK/KCK terör örgütü ve sözde örgüt yöneticileri ile bazı siyasi parti yönetici ve partililer hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 82 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, 7 ilde düzenlenen operasyonlarda aralarında Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ile eski HDP milletvekilleri ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alınmıştı.
Ayhan Bilgen - 18.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
ABD başkanlık seçimlerine yönelik öngörüsü sorulan Kurtulmuş, şunları söyledi: "Amerika'da kim başkan olursa olsun, Türkiye bağımsız, kendi göbeğini kesen, ayakları üzerinde duran, güçlü bir bölgesel aktördür. Amerika'da 'Ahmet oldu, Mehmet oldu başkan' bizi ilgilendirmez, biz kendi programımıza, kendi işimize, kendi milli hedeflerimize bakarız. Bize ne Amerika'daki seçimlerden. Türkiye, Amerika'dan ya da falanca ülkeden söylenecek bir sözle idare edilecek bir ülke değildir. Hem dışarısının hem Türkiye'nin bunu görmesi lazım. Kim Amerika'da başkan seçilecekse ona karşı nasıl davranacağımızı hesap ederiz ve bunu planlarız. Türkiye olarak Amerikan seçimlerinde kimin kazanacağını belirlemek gibi ne haddimiz olabilir ne de böyle imkanımız olabilir. Onlar seçimlerini yapsın, bizim A planımız da B planımız da hazırdır." Kurtulmuş, Altan Tan ve Ayhan Bilgen'in çağrılarının etkisinin ilerleyen günlerde görüleceğini dile getirerek, çağrının önemli olduğunu ancak biraz geciktiğini düşündüğünü ifade etti.
Ayhan Bilgen - 13.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (5)
Kobani eylemleri soruşturması kapsamında tutuklanan HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in, HDP'ye yönelik açıklamalarına ilişkin soru üzerine Çelik, başka bir siyasinin, partisiyle ilgili değerlendirmelerine yönelik görüş belirtemeyeceğini söyledi.
Ayhan Bilgen - 05.10.2020
Son dakika haber...
7 ilde düzenlenen operasyonda terörle mücadele ekiplerince 20 zanlı yakalandı. Emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ile Nazmi Gür, Ayla Akat Ata, Emine Ayna, Emine Beyza Üstün, Bircan Yorulmaz, Bülent Barmaksız, Can Memiş, Dilek Yağlı, Günay Kubilay, Zeki Çelik, Ali Ürküt, Pervin Oduncu, Alp Altınörs, Berfin Özgü Köse, Cihan Erdal ve İsmail Şengün tutuklandı.
Ayhan Bilgen - 02.10.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Tutuklama kararı verilen HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ve bazı yöneticilere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztrak, şöyle konuştu: "İşin ilginç tarafı, Belediye Başkanı ile ilgili tutuklama kararı çıkar çıkmaz, seçilmiş başkan görevden alındı, yerine kayyum atandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ayhan Bilgen Haberleri | Ayhan Bilgen Kimdir - Haberler - Ayhan Bilgen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ayhan Bilgen kimdir, hayatı ve biyografisi. Kars Belediyesi araç parkına yeni araçlar ekledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.9.2021 01:07:28. #1.16#

title