Antalya Kılıçdaroğlu'na Hakaret Davası
Haberler » Güncel » Antalya Kılıçdaroğlu'na Hakaret Davası - Haber

Antalya Kılıçdaroğlu'na Hakaret Davası

Kılıçdaroğlu'na hakaret davasıİZMİR Karabağlar Belediyesi'ne yaptığı işlerin parasını CHP'li belediyeden alamadığı ve gereğini yapmadığı gerekçesiyle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Antalya Havalimanı'nda 'Hayatımı mahvettiniz" diye protesto eden heykeltıraş Ragıp Çiçen hakkında, kamu...

Antalya Kılıçdaroğlu'na Hakaret Davası

Kılıçdaroğlu'na hakaret davası


İZMİR Belediyesi'ne yaptığı işlerin parasını CHP'li belediyeden alamadığı ve gereğini yapmadığı gerekçesiyle CHP Lideri 'nu Havalimanı'nda 'Hayatımı mahvettiniz" diye protesto eden heykeltıraş Ragıp Çiçen hakkında, kamu görevlisine hakaret suçundan dava açıldı.


Kılıçdaroğlu şikayetçi olmamasına rağmen açılan kamu davasının görülmesine Antalya 23'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Davanın ilk duruşmasında 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan tutuksuz sanık Ragıp Çiçen hazır bulundu. Kılıçdaroğlu'nun avukatı ise mazeret bildirdiği için duruşmaya gelmedi.


Mahkemede verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen Ragıp Çiçen, 'Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nun baştan sona sahte ve kurmaca bir insan olduğunu düşünüyorum. Hakaretse, bunu da ekleyin. Sahte ve kurmaca bir insan olduğunu da ispat edebilirim. Buna ilişkin delillerimi de sunacağım" dedi. Söydedikleri ve yazdıklarının arkasında olduğunu belirten Çiçen, eleştiri hakkını kullandığını söyledi. Kendisine ceza verilmesi halinde bununla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını da istemediğini söyleyen Çiçen, 'Çünkü ben suç işlemedim" dedi.


KILIÇDAROĞLU'NU CANLI YAYINA DAVET ETTİ


Mahkemeye 7 sayfalık savunma dilekçesi ile 13 Mart 2015 tarihli Kemal Kılıçdaroğlu'na noterden gönderdiği ihtarnamenin bir suretini de veren Çiçen, yaşadığı mağduriyet nedeniyle herşeyini kaybettiğini iddia etti.


Ertelenen duruşma sonrası gazetecilere açıklama yapan Çiçen, Kemal Kılıçdaroğlu'nu yalan makinesine bağlanarak canlı yayında tartışmaya davet etti. Kendisine yaşatılanlar ve yapılan haksızlıklar nedeniyle 3 yılda 2 kez kalp krizi geçirdiğini, iflas ettiğini ileri süren Çiçen, "Bana yaşatılanların ülkeye de yaşatılmasına gönlüm razı değil" dedi.


NE OLMUŞTU?


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26. Dönem 1. Yasama Yılı Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı ile Parti Meclisi (PM) toplantısına başkanlık etmek için gecçen 20 Mayıs günü akşam saatlerinde geldiği Antalya'da, heykeltıraş Ragıp Çiçen'in protestosu ile karşılaştı. Kılıçdaroğlu, kendisini karşılayan CHP'li kalabalığı selamladığı sırada CHP'li Karabağlar Belediyesi'nden alacağını tahsil edemediğini ileri sürerek Antalya Havalimanı VIP çıkış kapısı önüne koşan Çiçen, 'Benim hayatımı mahvettinizö diyerek protesto girişiminde bulundu.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler