Haberler

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

Güncelleme:

'TÜRK Escobar' olarak bilinen Ürfi Çetinkaya'nın yönettiği suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda ele geçirilenler emniyet müdürlüğünde sergilendi. Ele geçirilenler arasında çok sayıda silah ile altın seti olduğu görüldü. Yaklaşık 20 milyar TL değerindeki mal varlığına tedbir konulduğu açıklandı.

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

TOPLAM 37 TON UYUŞTURUCUDAN SORUMLU

İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, cezaevindeki Ürfi Çetinkaya'nın yönettiği suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Ürfi Çetinkaya ile İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanlığı görevini yürüten oğlu Rüstem Çetinkaya'nın da içinde bulunduğu suç örgütünün; Almanya, Bulgaristan, İspanya, Moritanya, Portekiz ve Yunanistan'da ele geçen yaklaşık 13 ton, Türkiye'de ele geçen 24 ton olmak üzere toplam 37 ton uyuşturucudan sorumlu oldukları belirlendi.

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

KENDİLERİNE AİT GEMİLERLE SEVKİYAT YAPTIKLARI TESPİT EDİLDİ

Şüphelilerin, etrafındaki kişilerle beraber kendilerine ait gemi, bazı ticari konteyner ve balıkçı tekneleriyle uluslararası uyuşturucu sevkiyatı yaptıkları, elde ettikleri gelirleri havala yöntemiyle, gizli bölmeli araçlarla ve kuryelerle kayıt dışı olarak Türkiye'ye getirip; eşi, çocukları ve yakın akrabaları ile beraber yakınında olan kişiler üzerinden kurup yönettikleri döviz büroları ve şirketlerle akladıkları tespit edildi.

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

44 KİŞİ YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

MASAK, Gümrük, SGK ve Vergi Denetim Kurulu Müfettişleri ile koordine içerisinde yaklaşık 2 yıl süren çalışmalarla süreç içerisinde; Almanya, Arnavutluk, Avusturya, BAE, Belçika, Bulgaristan, Hollanda, İspanya, İtalya, Pakistan ve Yunanistan olmak üzere 11 ülke ile işbirliği yapıldı. Yapılan işbirliği neticesinde suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda Ürfi Çetinkaya'nın oğulları Rüstem Çetinkaya ile Hakan Çetinkaya'nın da aralarında bulunduğu 44 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

20 MİLYAR TL DEĞERİNDE MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULDU

Operasyon kapsamında şüphelilere ait 147 arsa, 56 konut, 8 apartman, 74 işyeri, 53 araç, tekne, 53 şirketteki ortaklık payları, 64 banka hesabı ve 7 adet kiralık kasa, çok sayıda ziynet eşyası, nakit para ve soğuk cüzdan olmak üzere yaklaşık 20 milyar TL değerinde mal varlığına tedbir konuldu. Adreslerde ele geçirilen altın, silah ve paralar ise emniyette sergilendi. Sergilenen mal varlıkları arasında işlemeli bıçaklar, altın setler ve silahlar dikkat çekti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / 3.Sayfa

Uyuşturucu Ticareti Operasyon Suç 3.Sayfa Dünya Haberler

500

Yorumlar (38)

On:

Ehhh artik bu pisliklerden kurtulma vakti... guzelde para birakiyolar haa devlet yasadi.

433
5
yanıtYanıtla
Spectrum:

Tavuğu büyütüp kesicen, civcivken et çıkmaz

yanıt376
yanıt14
bekir yapici:

bu adam ise herhalde dün baslamadi degilmi ayrica el koyulan altin para arac tasinmaz herhalde millete dagitilmiyor bunlarin miktarini ve akibetini acik seffaf olarak nerde nasil kullanildigini halkimiz bilmiyor.

230
35
yanıtYanıtla
Osman Kara:

Taksimde Ferrari olarak görebilirsin..

yanıt98
yanıt24
Dogan Kaymaz:

Osman kara sen harbi öküz adamsın

yanıt32
yanıt34
Serkan Kaplan:

Dağıtın Emekliye, Yoksula, Fakir fukaraya. Ama nerdeeee..... Mübarek ramazanda şenlensin İhtiyaç Sahiplerinin sofraları.

186
24
yanıtYanıtla
Sezgin Sezgin:

Haram paraları mı dağıtsınlar

yanıt48
yanıt112
Alkurt:

SEZGIN, HARAM PARA DEDIGIN TÜRK MILLETININ SIRTINDAN KAZANILAN PARA.

yanıt152
yanıt8
Serkan Kaplan:

Sezgin Kardeş Zaten bu paralar muhtemelen milletin parası merak etme.

yanıt103
yanıt5
Abdullah ÖREN:

SEZGİN SEZGİN. YAHU SEN NASIL BİR AKIL FUKARASISIN YA.HARAM PARA DEDİĞİN KAZANAN KİŞİYE KAZANÇ YOLUNA GÖRE HARAM/HELAL OLUR.PARANIN MATERYAL OLARAK HARAMLIĞI OLMAZ.HARAMDAN KAZANIRSAN HARAM HELALDEN KAZANIRSAN HELAL OLUR.DEVLET GÜNAH BİR YOLDAN I KAZANDI DA DEVLETİN KASASINA GİRDİĞİNDE HARAM OLSUN.SENİN MANTIĞINDA KUMARHANE SAHİBİNİN PARASINI EKMEK SATAN FIRINCI KABUL ETMEMELİ HARAM PARA DİYE. KOMİK OLMAYIN ...

yanıt83
yanıt11
Tüm 38 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title