Haberler

Tekel bayisi saldırısında can veren Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon lira karşılığında şikayetini geri çekti

Güncelleme:

Esenyurt'ta 28 Temmuz'da iki kişinin hayatını kaybettiği kanlı tekel bayisi saldırısında çarpıcı bir gelişme yaşandı. Olayda hayatını kaybeden Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon liranın yanı sıra, 2 ev, 1 kamyonet ve 1 araba karşılığında şikayetini geri çekti.

Esenyurt'ta 28 Temmuz'da yaşanan tekel bayisi saldırısında hayatını kaybeden Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon liranın yanı sıra, 2 ev, 1 kamyonet ve 1 araba karşılığında şikayetini geri çekti.

Tekel bayisi saldırısında can veren Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon lira karşılığında şikayetini geri çekti

TEKEL BAYİSİ SALDIRISINDA 2 KİŞİ CAN VERDİ

İstanbul Esenyurt'ta 28 Temmuz gecesi yaşanan kanlı tekel bayisi saldırısı Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü. Güzelyurt Mahallesi'ndeki tekel bayisine gelen 4 kişi, tartıştıkları kişilere kurşun yağdırdı. Olayda Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır hayatını kaybetti, Yusuf Erzen yaralandı. Saldırıyla ilgili gözaltına alınan 8 kişiden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tekel bayisi saldırısında can veren Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon lira karşılığında şikayetini geri çekti

BATUHAN BAYINDIR'IN AİLESİ 3 MİLYON LİRA KARŞILIĞINDA ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

Olayla ilgili yeni gelişme yaşandı. tv100'ün haberine göre yaşamını yitiren Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon liranın yanı sıra 2 ev, 1 kamyonet ve 1 araba karşılığında şikayetini geri çekti. Aynı teklifin Yunus Emre Erzen'in ailesine de yapıldığı öğrenildi.

Tekel bayisi saldırısında can veren Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon lira karşılığında şikayetini geri çekti

NE OLMUŞTU?

Esenyurt'ta 28 Temmuz'da tekel bayisine giden gruptakilerden biri burada bir süre tartıştığı Yunus Emre Erzen (24) ile yanında bulunan Batuhan Bayındır (20) ve Yusuf Erzen'e (21) ateş etmişti. Şüpheliler, olayın ardından kaçmış, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralılardan Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır hayatını kaybetmişti. Olayın ardından yürütülen çalışmada şüphelilerden Murat Özer, Servet Özer, Tarık Özer ve Azat Özer ile bu kişilerin kaçmasına yardım ettiği öne sürülen 5 zanlı gözaltına alınmıştı.

Tekel bayisi saldırısında can veren Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon lira karşılığında şikayetini geri çekti

HUSUMET ESKİYE DAYANIYOR

Bu arada, şüphelilerle iş yeri sahipleri arasında daha önce husumet bulunduğu öğrenildi. Olayda hayatını kaybeden Yunus Emre Erzen'in babasının sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım üzerine şüphelilerin iş yerine gelerek maktul Erzen'den babasını sordukları ve tartışmanın bunun üzerine çıktığı belirtildi.

Tekel bayisi saldırısında can veren Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon lira karşılığında şikayetini geri çektiTarık Özer

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Görüntülerde, 3 kişi iş yerinde konuşurken, 4 kişi içeri giriyor. Yeşil tişörtlü biri ile iş yeri çalışanı arasında tartışma çıkıyor. Saldırganlardan birinin 'Babanı çağır konuşalım' dediği duyulurken, iş yeri çalışanını, "Şimdi böyle niye geldiniz bana bir söyleyin" diye yanıt veriyor. Beyaz gömlekli saldırgan ise, "Baban bir şey paylaşmış, çağır konuşalım" diyor. Kasada duran çalışan, "Babam ne paylaşmış söyleyin" diye yanıt verdikten sonra, saldırganlardan birinin "Sen bilmiyor musun?" dediği duyuluyor. Tartışma esnasında yeşil tişörtlü saldırganın iş yeri çalışanının omzunu sıkmasının ardından, iş yeri çalışanı ile yeşil tişörtlü saldırgan arasında arbede çıkıyor. Arbede sırasında iş yeri çalışanı kasada bulunan silahı alarak, yeşil tişörtlü saldırganın ayaklarına ateş ediyor. O sırada saldırganlar şişelerle kasada bulunan kişiye saldırıyor. Beyaz gömlekli saldırgan üzerinde bulunan silahı çıkararak önce iş yeri çalışanına defalarca ateş ediyor. Ardından da iş yerinde bulunan iki kişiye daha ateş ediyor.

Tekel bayisi saldırısında can veren Batuhan Bayındır'ın ailesi 3 milyon lira karşılığında şikayetini geri çekti

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Turan Yiğittekin - 3.Sayfa

Haberler

500

Yorumlar (19)

Marko Apostolidis:

kan parası kuranda yazılı bir ayet, kuranı hakem olarak kabul edersek para alıp verene laf etme hakkımız yok... zaten tabiki yok, iki kişinin al gülüm ver gülüm demesi kimseyi ilgilendirmez.... ve işi matematiğe dökersek, verilen miktar çok... o kadar vermektense hapiste yatmak daha avantajlı...

14
128
yanıtYanıtla
Timurtaş Uçar:

öyle bir ayet yok Allah'a iftira attın tevbe et yoksa dinden çıkarsın. zayıf bir hadis-i şerif var

yanıt14
yanıt3
İrem Aslan:

Dİnlere inanmam ama İslama göre kan parası 1000 deve değil midir ? 17 milyon lira vermeleri lazım şeriata göre yada kendi kellelerini.

yanıt3
yanıt5
Safa Korkut:

Kuranda Allahın verdiği canı Allahtan başkasının alamayacağı yazar. Dini saçma sapan şeylere alet edip kafanıza göre yorumlamayın. Kan parası ne demek ya. Zenginler herkesi öldürsün o zaman

yanıt31
yanıt3
Bilal Gül:

Kuran da kısas var diye biliriz biz senin söyledigin hangi ayetse o ayette parası olan dilediği kadar adam öldürüp bedelinide cebinden ödeyebilir yazıyor galiba ? Resmen saçmalamışsın!

yanıt16
yanıt1
Ömer Korkmaz:

Bilmeden yazmışsın. Müminin mümini yanlışlıkla öldürmesi üzerine diyet verilir. Kasten adam öldürmenin hükmü farklı. Suçsuz birini kasten öldürmenin karşılığı kısas dır

yanıt13
yanıt1
Tabiat:

Gerçekten senin oyun ile benim oyum aynı satılmasalardı.Cahillikde kafa çalışmayınca hep kuranda yazar zaten.

yanıt4
yanıt0
ömer çevik:

Devlet müebbet versin şikayetini geri çekse dahi adalet para ile satılmaz madem caneralar karşısında göre göre adam öldürdü katiller sürüşü bunlar cezaevinden çıkar para ile adam öldürür serbest kalır boyle kanun yasa olursa herkes kendi kanununu uygular paranın ve hakimlerin yapamadigini millet yapar para da kurtarmaz .

106
5
yanıtYanıtla
ekrem celebi :

4 sene sonra cezaevınden cıkarlar bu nedenle şıkayetını cekmıslerdır..en azından para ıle ceza keselım demısler..

61
7
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

İnsanlık, vicdan, sevgi, dürüstlük ve ahlak kuralları bir kalemde silinir buda cüzdandir.. inşallah Allah'ın da bir bildiği vardır.

60
2
yanıtYanıtla
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title