Haberler

2 aylık bebeği öldüresiye döven cani babaya 10 yıl 10 ay hapis cezası verildi

Güncelleme:

Gaziantep'te 2 aylık bebeğe ağlamaya devam ettikçe öldüresiye vuran cani baba, 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Gaziantep'te 2 aylık bebeğini öldüresiye darp ederek ağır yaraladığı gerekçesiyle yargılanan Yunus Göç'ün son duruşmasında karar çıktı. Davada tutuklu sanık Yunus Göç'ün tutukluluk halinin devamına karar verilerek, 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı Kahvelipınar Mahallesi'nde yaşayan Yunus Göç'ün 2 aylık evladını öldüresiye dövdüğü anların görüntüsü ortaya çıkmıştı. Görüntülerin ardından gözaltına alınan cani baba Göç, çıkarıldığı mahkemece "nitelikli öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanmıştı. Beyin kanaması geçiren Cihan bebek hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilirken baba Göç hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Gaziantep'te 2 Aylık Bebeğini Döven Baba 10 Yıl 10 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

10 YIL 10 AY HAPİS CEZASI

Gaziantep'te, 2 aylık bebeği Cihan Göç'ü öldüresiye darp ederek ağır yaraladığı iddiasıyla 'nitelikli öldürmeye teşebbüs' suçundan 20 yıla kadar hapis cezası talep edilen baba Yunus Göç'ün yargılanmasına devam edildi. Baba Yunus Göç, Gaziantep 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına SEGBİS'le bağlandı. Duruşmada, 2 aylık Cihan bebeğin aile avukatı Esra Kantar Arıkan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatları ile sanık avukatı hazır bulundu.

Duruşmada söz alan hayatını kaybeden Cihan Göç Bebeğin avukatı Esra Kantar ise sanığın en üst halden cezalandırılmasını herhangi bir takdiri indirimin uygulanmamasını talep ettiği duruşmada Gaziantep 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanık Yunus Göç'e 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti Cihan Göç'ün 1 yaşını doldurmamış olmasından dinlenmesine gerek olmadığına, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Gaziantep'te 2 Aylık Bebeğini Döven Baba 10 Yıl 10 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

NE OLMUŞTU?

Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı Kahvelipınar Mahallesi'nde yaşayan Yunus Göç'ün 2 aylık evladını öldüresiye dövdüğü anların görüntüsü ortaya çıkmıştı. Türkiye'de infiale neden olan görüntülerin ardından gözaltına alınan cani baba Göç, çıkarıldığı mahkemece "nitelikli öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanmıştı. Beyin kanaması geçiren Cihan bebek hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilirken baba Göç hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, Göç hakkında "nitelikli öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Hazırlanan iddianame Gaziantep 1 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Gaziantep'te 2 Aylık Bebeğini Döven Baba 10 Yıl 10 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

"BEBEK AĞLAMAYA DEVAM ETTİKÇE VURDU"

İddianamede, olay anına ilişkin detaylara da yer verildi. Anne Göç'ün eşine "Önce çocuğun ilacını vereyim sonra çay koyarım" demesinin ardından cep telefonunu kamerasını açarak bıraktığı iddianamede belirtilirken, "Çekilen görüntüler incelendiğinde şüphelinin mağdurun yerden alıp boynundan tuttuğu, mağdurun sırtına sert ve şiddetli bir şekilde 10 defa vurduğu, mağdur ağladığında boğazını sıkıp ağzını kapattığı, mağdur ağlamaya devam ettikçe yüzüne vurduğu, annenin odaya girdiğinde ise bebeği sıvazlıyormuş gibi davrandığı görülüyor" denildi.

Cihan bebeğin kafatası kemiklerinin tümüyle birleşmediği ve beyin gelişiminin hayati öneme sahip olduğunun herkesçe bilindiğine yer verilen iddianamede, sanığın eyleminin "beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı ve alt soya karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçunu oluşturduğu aktarıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yunus Göç Gaziantep Bebek Baba Yargı Aile İçi Şiddet Suç 3. Sayfa Güncel Haberler

500

Yorumlar (9)

Hikmet Tan :

Ya ALLAH AŞKINA 10 SENE NE YA DENETİM SERBESTLİK ZATEN CİNAYETTE 10 SENE YA BU ADALET SADECE BİZE Mİ ÇALIŞMIYOR YA HAKİM SAVCI BÜYÜKLERİMİZ KANAAT HAKKINIZ VAR NE OLUR BÖYLE DURUMLARI HOŞ GÖRMEYİN UFACIK KENDİNİ SAVUNAMAYAN BİR ÇOCUĞUN HAKKINI BUNLARA BU TİP CANİLERE BIRAKMAYIN ALLAH AŞKINA

129
2
yanıtYanıtla
Hikmet Tan :

Az bu ceza yazık ya

120
1
yanıtYanıtla
Çınar Saraç:

Keşke içerde 10 sene yatırsanız ama nerdeeeeeee, 1 sene sonra serbest

115
1
yanıtYanıtla
tamer topaloglu:

Rabbim evlat sahibi olmak isteyene evlat nasip etsin. Çocuk 10 yaşına geldiğinde babam nerde dediklerinde çocuğa ne diyecekler.

31
37
yanıtYanıtla
aristoteles:

kendi öz cocuguna bunu yapan başka insanlara neler yapmaz 10 yılın yatarı 8 sene onunda 2 senedi yarı acık 4 sene yatmadan cıkacak demektir başımıza bela edenler utansın

55
0
yanıtYanıtla
Enes C:

10 yıl nedir arkadaş illa ölmesi mi gerekiyor en az 30 yıl alması gerekiyor yazık ya sisteme bak

41
1
yanıtYanıtla
Ömer Barın:

Bu cani adamın yaşaması bile büyük ayıpken, 10 yıl verilmiş. 5 6 yıl sonra aramızda dolaşacak. Yazıklar olsun. 2 aylık çocuğa üstelik kendi çocuğuna bunu yapan adam ıslah mı olacak yani?

15
0
yanıtYanıtla
ARDE:

Haberde ''Duruşmada söz alan hayatını kaybeden Cihan Göç Bebeğin'' diyor sonra 1 yaşından küçük olduğu için dinlenilmesine gerek olmadığı yazıyor çocuk öldü mü yaşıyor mu

11
0
yanıtYanıtla
MAHMUT GÜL:

BU CANİ 10 yıl 10 ay sonra kaldığı yerden devam eder artık

10
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title