Haberler

Balkanlarda elektrik kesintisi! Birçok ülkede hayat durma noktasına geldi

Güncelleme:

Balkanlarda öğle saatlerinde birçok ülkede elektrik kesintisi yaşandı. Bölgede daha önce örneğine rastlanmayan bölgesel elektrik kesintisi, Bosna Hersek ve Karadağ ile kısmen Hırvatistan ve Arnavutluk'ta da etkili oldu. Karadağlı yetkililer, kesintinin yüksek hava sıcaklığı nedeniyle artan elektrik kullanımından kaynaklı aşırı yüklenme olduğunu söyledi. Kesinti nedeniyle Balkan başkentlerinde tramvay ve troleybüs seferleri dururken, trafik kilit duruma geldi.

Balkanlarda yaşanan elektrik kesintisi hayatı durma noktasına getirdi. Bölge ülkelerinden yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre Bosna Hersek ve Karadağ'da arıza nedeniyle elektrik dağıtım sistemi neredeyse tamamen hizmet dışı kaldı. Elektrik kesintisi, Hırvatistan ve Arnavutluk'un bazı bölgelerinde de görüldü.

Karadağ Enerji ve Madencilik Bakanı Sasa Mujovic, basına yaptığı açıklamada elektrik sistemindeki arızanın sebebinin yüksek hava sıcaklığı nedeniyle artan elektrik kullanımından kaynaklı aşırı yüklenme olduğunu söyledi. Karadağ Elektrik Dağıtım Sistemi (CEDIS) tarafından yayınlanan açıklamada, "Karadağ'ın neredeyse tamamı şebekedeki arzılar nedeniyle elektriksiz kaldı." denildi.

Balkanlar'da elektrik kesintisi! Birçok ülkede hayat durma noktasına geldi

SARAYBOSNA'DA TRAMVAY VE TROLEYBÜS SEFERLERİ DURDU

Bosna Hersek'te ülke genelinde yaşanan kesinti nedeniyle trafik lambaları hizmet dışı kalırken, birçok işletme faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı. Başkent Saraybosna'da tramvay ve troleybüs seferleri durdu. Bosna Hersekli yetkililer, bölgeyi etkisine alan elektrik kesintisinin Karadağ'daki güç şebekesinde yaşanan bir problemle başladığını belirtti. Bosna Hersek'in kamu elektrik hizmeti sağlayıcı firması Elektroprivreda tarafından yayınlanan açıklamada, elektrik kesintisinin nedeninin bölgede yaşanan bir iletim hattı arızası olduğu ve bu arızanın Bosna Hersek'teki elektrik sistemini de etkilediği ifade edildi.

POLİSLER ALARMA GEÇTİ

Elektrik kesintisi, Hırvatistan'ın başta Dalmaçya kıyıları olmak üzere belirli bölgelerinde de etkili oldu. Hırvatistan da elektrik sistemindeki arızanın Karadağ'da başladığını ve kesintinin Karadağ'ın ardından Bosna Hersek ve Hırvatistan'ı etkilediğini yazdı. Hırvatistan'ın Split kentinde trafik lambalarının hizmet dışı kalması nedeniyle çok sayıda polis sahaya gönderildi. Elektrik kesintisine alışveriş merkezlerinde yakalananlar, kesintiyle birlikte toplu şekilde araçlarına dönünce AVM'lerin garajlarında trafik sıkışıklığı yaşandı.

Balkanlar'da elektrik kesintisi! Birçok ülkede hayat durma noktasına geldi

ARNAVUTLUK DA ETKİLENDİ

Arnavutluk'ta ise başkenti Tiran, Durres, İşkodra ve Saranda'nın da aralarında bulunduğu birçok şehirde kesinti meydana geldi. Yerel saatle 12.20 sıralarında başlayan kesinti sonrasında yaklaşık bir saat içerisinde çeşitli bölgelere kademeli olarak yeniden elektrik verilmeye başlandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Hırvatistan Balkanlar Karadağ trafik Çevre Enerji 3.Sayfa Dünya Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

ANESTEZİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Anestezi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi!
ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

500

Yorumlar (6)

YalancıSavar:

Kırsal kesimde herkesin mutlaka Güneş veya Rüzgar santrali kurması şart.

17
0
yanıtYanıtla
Marko Apostolidis:

para kimden?

yanıt0
yanıt4
Kurt Savaş:

o değil elektrikli araba aldık aynı şeyleri yaşasak yandık

9
3
yanıtYanıtla
Erkan Arslan:

Sirplara Bulasmak Rusa Kafa Tutmaya Benzer

4
2
yanıtYanıtla
Ahmet AKGÜL:

ihtiyaca göre, enerji üretimi yada satın alınması yapılmıyor demekki. kaza düzen :D

0
1
yanıtYanıtla
Marko Apostolidis:

en azından türkiyede enerji tasarrufu yapmak çok ayıptır...

yanıt0
yanıt3
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title