Yılbaşı Gecesi Ne Giyilir

Yılbaşı Gecesi Ne Giyilir
Sabah.com.tr - Haberler | Magazin

Her özel günde tutan 'Ne giyeceğim?' krizi herkesin kabusu oldu! Alternatif çok çünkü her şey moda!

Her özel günde tutan 'Ne giyeceğim?' krizi hepimizin kabusu! Alternatif çok çünkü her şey moda! Tam 20 senedir özel günlerde ne giyilmesi gerektiği üzerine yazıp çiziyorum; bu sene bir değişiklik yapmak istedim ve 'Bu yılbaşı ne giymeyin?'i yazdım! Herkese şık bir yılbaşı diliyorum, mutlu seneler...

Tek parça elbise giymeyin: Onun yerine ipek bir bluz ve bir pantolon giyin. Özellikle barok desenli pantolonlara bir şans tanıyın.

KUŞ GİBİ OLUN

Pul payet giymeyin: Tüylü etekleri denemeye ne dersiniz? Giydiğinizde insanı kuş gibi hissettiren bir kumaş. Evet, biraz toplu gösterme riski de var! Bu durumu da göz önünde bulundurun.

Saçınızı su dalgası yapmayın: Saçlarınızı dondurma modelinde toplayın ve 1950'lerin filmlerinden çıkmış gibi olun. ya da saçınıza abartılı krape yaptırın. Bu model net üç santimetre daha uzun görünmenizi sağlar!

12'den vurun !

Aksesuvar kullanmayın: Tek aksesuvarınız çantanız olsun. Mücevher clutch'lar moda oldu; gece hayatı görüntüsü değişti. Parıltılı bir clutch kullandığınızda tam nokta atışı yapmış ve 12'den vurmuş olursunuz.

Kırmızı giymeyin: Gold, yani altın renginde giyinin! Neden mi; çünkü gold en çok yılbaşı gecesine yakışır. Aslında başka bir gece de giyilmez!

Ucuza muhteşem görünmek için...

Birden çok işe yarayan ürünler kullanın. Mesela Erborian markasının BB renkli nemlendiricisini deneyin. Hem cildi tek ton yapıyor, hem bakım sağlıyor, hem de nemlendiriyor.

Eyeliner yerine M.A.C far paletlerini kullanın. Göreceksiniz; hem eyeliner kullanmanıza gerek kalmayacak, hem de kaş kalemi!

Bir Watsons mağazasına girerseniz; saç şekillendiriciden fırçaya ve aksesuvara kadar bir kuaförün size sunabileceği her şeyi bulabilirsiniz. Bilmediğiniz ürünü mutlaka sorun, öyle alın. Kuaför parasından daha ucuza gelecek bu alışveriş; kendi yaptığınız saçlarınızla gurur duymanızı da sağlayacaktır.

NOEL BABA'YA LİSTEM

Bir dergide Victoria Beckham'ın Noel için hazırladığı hediye listesine baktım; benimki pek bir alçakgönüllü geldi. Eminim Noel Baba bana da kıyak geçer! İşte benim listem:

Nespresso makinesi nasıl bir şey öyle! Kahve müptelası olmamı bırakın, tasarımı yeter.

Noel Baba, Galata Moda'ya uğramadıysa eğer Galata'da bir dama uçması şart! Seza Batıoğlu'ndan eldiven, Niyazi Erdoğan'dan üstünde 'Alemin kralı ve kraliçesi' yazılı tişört, Mikail Arasan'dan sevgilimle bana aynı model Oxford ayakkabılar (36 ve 45 numara), Ece Salıcı'dan organze detaylı etek, Murat Aytulum'dan derili yaka, Tuvana Büyükçınar'dan rengarenk tayt ve elbiseler, Çiğden Akın'dan ise ne isterse...

KENDİN YAP

Eski, uzun bir elbisenize yeni bir kimlik kazandırmaya ne dersiniz? Kes, yırmaç yap, püskül ekle; yepyeni olsun. ya da tişörtüne zımba yap, payet işle; yepyeni bir tişört olsun.

KAÇMAZ FIRSAT

Artık Twitter'dan da alışveriş yapılabildiğini biliyor muydunuz? 1V1Y yani 'Bir Varmış Bir Yokmuş' internet sitesi, 'Twitte sale' diye bir şey yapıyor. Kıyafet borsası gibi; sürekli takip ediyorsun ve erken davranırsan, hiç para ödemeden o ürüne sahip olabiliyorsun. Bugünkü kampanya New Balance ayakkabıyı 0 liraya almakla ilgiliydi mesela. Olay çok basit; 1V1Y'yi takip ediyorsun, o günkü kampanyayla ilgili tweet atıyorsun, atılan tweet sayısı belirlenen rakama ulaşınca, ayakkabının fiyatı 0 liraya düşüyor. Belli sayıdaki ürünü istediğiniz fiyata alabiliyorsunuz. Çok heyecanlı bir alışveriş şekli; kalbi olanlar aman dikkat!

TülIN

Welly şapkası, yani şu okula giderken taktığımız ponponlu yün

TülOUT

Kötü desenli leopar giymek hem ayıp, hem de OUT. Benden söylemesi.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Kaynak: Sabah.com.tr

Manşet Haberler

title