Galata Haberleri

Galata haber, Galata son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Galata 22.5.2020
Galata Köprüsü'nde balık tutan 8 kişiye para cezası
Galata Köprüsü'nde balık tutarak yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele önlemlerini ihlal ettikleri belirlenen 8 kişiye toplamda 25 bin 200 lira idari para cezası uygulandı.
Galata 22.5.2020
GALATA KÖPRÜSÜ'NDE BALIK TUTAN 8 KİŞİYE 25 BİN 200 LİRA PARA CEZASI
Haber: Ali ABLAY / İSTANBUL, DHA GALATA Köprüsü'nde koronavirüs tedbirleri kapsamındaki denetimlerde, gece saatlerinde balık tutan 8 kişi polis tarafından yakalandı.
Galata 22.5.2020
Galata Köprüsü'nde yasaklı günde balık avlayanlara ceza
İstanbul'un Fatih ilçesinde yer alan Galata Köprüsü üzerinde yasakları ihlal ederek balık avlayan 8 kişiye 25 bin 200 lira para cezası uygulandı.
Galata 22.5.2020
GALATA KÖPRÜSÜ'NDEKİ OLTA BALIKÇILARININ SAYISI ARTTI
Yetkililerin sahillerde ve köprülerde balık tutulmasını yasaklamasına rağmen bir grup vatandaş bu gece de Galata Köprüsüne geldi.
Galata 21.5.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ -1
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında İstanbul'da yetkililerin sahillerde ve köprülerde balık tutulmasını yasaklanmasına rağmen Galata Köprüsü'ne gelen bir grup vatandaş, sosyal mesafeye dikkat etmeden balık tuttu.
Galata 21.5.2020
GALATA KÖPRÜSÜ'NDE YASAĞA RAĞMEN BALIK TUTTULAR DANS ETTİLER
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında İstanbul'da yetkililerin sahillerde ve köprülerde balık tutulmasını yasaklanmasına rağmen Galata Köprüsü'ne gelen bir gurup vatandaş, sosyal mesafeye dikkat etmeden balık tuttu.
Galata 19.5.2020
Galata Kulesi'ne Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafları yansıdı
İstanbul'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Galata Kulesi'ne Türk bayrağı ve Ulu Önder Atatürk'ün fotoğrafları yansıtıldı.
Galata 19.5.2020
Haliç 19 Mayıs'ta kırmızı beyaz oldu
Haliç 19 Mayıs'ta kırmızı beyaz oldu Haliç'te 19 Mayıs coşkusu İSTANBUL - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İstanbul'un altın boynuzu; Haliç'te düzenlenen görkemli etkinlikle kutlandı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, Haliç'in iki yakası arasında Türk bayrakları açıldı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İstanbul'un altın boynuzu; Haliç'te düzenlenen görkemli etkinlikle kutlandı. Beyoğlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlik, 19 Mayıs Dragon Bot Kortej Geçişi ile başladı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, Haliç'in iki yakası arasında Türk bayrakları açıldı. Etkinliğe vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Haliç'in iki yakası arasında bayrak açılması ise havadan drone ile görüntülendi. "Yüzyıl önce milli mücadele ruhu ile başlayan süreci bugün hep beraber kutluyoruz" Milli Mücadele'nin Galata Rıhtımı'ndan başladığını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, "Beyoğlu Belediyesi olarak, 16 Mayıs'ta Mustafa Kemal Atatürk'ün arkadaşlarıyla beraber Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a hareket ettiği yerden Beyoğlu'ndan faaliyetlerimize başladık.
Galata 19.5.2020
(Havadan fotoğraflarla) 101 motosikletli polis ekibi İstanbul'da Türk bayraklarıyla şehir turu attı
19 MAYIS Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yılı dolayısıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timler Amirliği'ne bağlı 101 ekip kortej oluşturarak şehir turu attı. Ekiplerin 15 Temmuz Şehitler ve Galata Köprülerinden geçişleri havadan fotoğraflandı.
Galata 19.5.2020
(Havadan görüntülerle) 101 MOTOSİKLETLİ POLİS İSTANBUL'DA TÜRK BAYRAKLARIYLA ŞEHİR TURU ATTI
19 MAYIS Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yılı dolayısıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timler Amirliği'ne bağlı 101 ekip kortej oluşturarak şehir turu attı. Ekiplerin 15 Temmuz Şehitler ve Galata Köprülerinden geçişleri havadan görüntülendi.
Galata 18.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu kapsamda, Dolmabahçe Meydan-Galata Köprüsü istikameti, Dolmabahçe Caddesi-Galata Köprüsü istikameti, Dolmabahçe /Gazhane Caddesi-Şehitler Tepesi'nden Dolmabahçe Meydan'a kadar olan kısım, Dolmabahçe tünel çıkışı, Meclis-i Mebusan Caddesi-Galata Köprüsü istikameti, Kemeraltı Caddesi-Galata Köprüsü istikameti, Karaköy Meydan- Galata Köprüsü-Eminönü istikameti, Unkapanı Köprüsü-Refik Saydam Caddesi istikameti, Refik Saydam Caddesi-Taksim Meydan istikameti, Tarlabaşı Bulvarı-Taksim Meydan istikameti, Mete Caddesi, Bedri Karafakioğlu Caddesi, Mürselpaşa Caddesi Unkapanı istikameti, Abdulezelpaşa Caddesi, Unkapanı Köprü, Ragıp Gümüşpala Caddesi ve bağlı sokaklar, Reşadiye Caddesi ve bağlı sokaklar, Galata Köprüsü, Ankara Caddesi, Gülhane Parkı alt kapı girişleri, Aksakal Caddesi, Çatladıkapı ile sahil kuzey arası, Onuncu Yıl Caddesinden Topkapı Tünele kadar, Topkapı Tünelden Ayvansaray ışıklara kadar, Savaklar Caddesi, Küçük Ayasofya Caddesinden Sultanahmet Meydana kadar bağlı cadde ve sokaklar, Torun Sokak, Dalbastı Sokak, Kabasakal Caddesi, Atmeydanı Caddesi, Peykhane Caddesi, Üçler Sokak, Sultanahmet Meydan trafiğe kapatılacak.
Galata 17.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1980- Galatasaraylı ünlü futbolcu "Baba Gündüz" (Gündüz Kılıç) vefat etti.
Galata 15.5.2020
KARAKÖY İSKELESİ'NDE MİLLİ MÜCADELE TÖRENİ
Törene, Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş'un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız, "Milli Mücadele'nin başladığı Samsun'a ulaşan adımların ilk olarak yola çıktığı yerdeyiz. Beyoğlu Galata Rıhtımı'ndayız.
Galata 15.5.2020
ANKARA Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan 'Galata Kulesi' açıklaması
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan 'Galata Kulesi' açıklamasıVAKIFLAR Genel Müdürü Burhan Ersoy, Galata Kulesi'nin Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.
Galata 15.5.2020
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan 'Galata Kulesi' açıklaması
VAKIFLAR Genel Müdürü Burhan Ersoy, Galata Kulesi'nin Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.
Galata 15.5.2020
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan Galata Kulesi'nin mülkiyet hakkına ilişkin değerlendirme Açıklaması
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Osmanlı tapu kayıtlarında Galata Kulesi'nin Kule-i Zemin Vakfına ait olduğunun açık ve net olarak yazdığını ve şu anda da mülkiyetin tamamen Vakıflar Genel Müdürlüğü adına, yani Kule-i Zemin Vakfı adına kaydedildiğini belirtti.
Şu an buradasınız: Galata Haberleri | Galata Haber - Haberler - Galata haberleri, son dakika galata haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin milli devi, derin sulara açılmaya hazır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.5.2020 12:18:37. #1.14#
title