Galata Haberleri

Galata haber, Galata son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Galata - 21.10.2020
Pandemi günlerinde 'Yaşayan' İstanbul haritası
2010 yılından bu yana "Fractal İstanbul" adını verdiği İllüstratif İstanbul haritaları üzerine çalışan çizer Tarık Tolunay, karantina sürecinde tamamladığı Eminönü, Tarihi Galata Köprüsü ve Karaköy'ü resmeden "Pandemi" adlı eserini geçtiğimiz haftalarda yayımladı.
Galata - 21.10.2020
İstanbul Maratonu'nun tanıtım toplantısı yapıldı
"İLK DEFA AVRUPA'DAN ASYA'YA KOŞACAKLAR" Onur, koşunun pandemi dolayısıyla Yenikapı'da başlayacağını belirterek, "Bildiğiniz gibi koşunun pandemiye uygun olabilmesi için sosyal mesafe uygulamamız gerekiyor. Bunu köprü üstünde yapmamız uygun görülmedi. Bu yüzden Yarı Maraton'da da test ettiğimiz en geniş alanlardan biri olan Yenikapı'da başlatacağız. Sosyal mesafeye en uygun alan. Sadece bu sene pandemiye özel parkurumuzu Yenikapı'da başlatıyor olacağız. Yenikapı'dan çıktıktan sonra Galata Köprüsü, sonra Karaköy, Barbaros Bulvarı'nı tırmanıp, köprüye çıkacağız.
Galata - 19.10.2020
Olta balıkçılarına malzeme desteği
Sonbaharla birlikte yağmurlu günler yaklaşırken CarrefourSA, Galata Köprüsü'nde olta balıkçılığı yapan vatandaşlar için özel yağmurluk, balıkçı kovası ve maske dağıtımı gerçekleştirdi.
Galata - 19.10.2020
Taksim'de ilginç kostümleriyle ilgi odağı oldular
"Sokak sanatı ile caddelere biraz renk katmak için yapıyorum" 126 ülke gezdiğini ve 9 dil bildiğini söyleyen sokak sanatçısı Hüseyin Fevzi Marangoz, "16 yıldır bu işi yapıyorum. 126 ülke gezdim. Ana dilim gibi 9 tane dil biliyorum. Birçok ülkede olduğu gibi sokak sanatı yapmak istiyoruz. Türkiye'de pandemiden sonra kimse yapmıyor bu işi doğru dürüst. Ben de burada boşluk gördüm ve sokak sanatı yaparak caddelere biraz renk katmak için yapıyorum. Sokak sanatçısı müzisyenlik değildir. Sergilediğimiz kostümlerin çoğu kendi Türk kültürümüze ait veya değişik kültürlere ait. Şu an hem şaman hem de Hezarfen Ahmet Çelebi kostümüyle geziyoruz. Bazen Galata Kulesi önünde, Sultanahmet'te, Taksim'de ve İstanbul çevresinde yapıyoruz.
Galata - 17.10.2020
"PhotoMaraton", 14 Kasım'da fotoğraf tutkunlarını bir araya getirecek
Coşkun Aral başkanlığındaki Fotoğraf Organizasyonları Derneği (FOTON) tarafından bu yıl 3. kez İstanbul'da düzenlenecek olan etkinlik, Sirkeci-Beyazıt-Galata meydanlarında fotoğraf tutkunlarını bir araya getirecek.
Galata - 15.10.2020
Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, "Modernleşme Sürecinde İstanbul"u anlattı Açıklaması
Modernleşmenin Osmanlı'da 3. Selim'le devam ettiğini dile getiren Çoruk, şunları anlattı: "3. Selim döneminde Melling Kalfa'nın gelip, hanedana ait yalılar, saraylar yaptırması mimari Batılılaşmanın örneklerini sunmaktadır. Diğer bir önemli yapı modernleşme anlamında, Selimiye Kışlası Avrupa'da benzerlerine göre inşa edilmiştir. Bu dönem çok fazla uzun sürmedikten sonra yerine geçen 2. Mahmut döneminde, Batılılaşmaya bağlı her alanda önemli hamleler yapılmıştır. O dönem yeni ordunun kurulmasıyla Sultanahmet Meydanı talim alanı haline gelmiştir. Aynı zamanda İstanbul bir garnizon şehri pozisyonundadır." Osmanlı'nın yine o dönemde Batılılaşma örneklerini Galata ve Beyoğlu'nda yaşayan Avrupalılardan da aldığını belirten Çoruk, "Bu anlamda Galata Köprüsü yapılmıştır ve Galata Köprüsü aslında İstanbul'un demografik özeti gibidir.
Galata - 8.10.2020
"13. İstanbul Moda Konferansı" başladı
Konferansa İHKİB'in yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cotton Council International, Centric Software, Turkcell, Galata Taşımacılık, PEFC, Polytropon, Lenzing, YKK, Glengo - Gerber Aykaya Plastik, İpeker, Duponde, Genç Tekstil, Permess, Uğur Makine, Bregla, Flomak, Polsan, İsveç Konsolosluğu, İsveç İnstitute destek veriyor.
Galata - 7.10.2020
(HAVADAN GÖRÜNTÜLERLE) GALATA KULESİ ZİYARETE AÇILDI
İSTANBUL'un simgelerinden Galata Kulesi restore edilmesinin ardından düzenlenen törenle ziyarete açıldı.
Galata - 6.10.2020
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE: CANLI YAYIN DUYURUSU
İstanbul DHAGalata Kulesi ziyarete açılıyor.
Galata - 6.10.2020
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE: CANLI YAYIN DUYURUSU
İstanbul DHAGalata Kulesi ziyarete açılıyor, gerçekleştirilen ışık gösterisini havadan canlı yayındayız.
Galata - 6.10.2020
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
19.20-Restore edilen Galata Kulesi'nin açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla yapılacak.
Galata - 6.10.2020
GÜNDEM / 6 Ekim 2020
(Ankara/09.30) 2- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü) KÜLTÜR SANAT 1- Galata Kulesi'nin açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla gerçekleştirilecek.
Galata - 5.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 6 Ekim 2020
KÜLTÜR SANAT 1- Galata Kulesi'nin açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla gerçekleştirilecek.
Galata - 5.10.2020
BEYOĞLU'NDAKİ KALASLI SALDIRGAN TUTUKLANDI
Haber: Özden ATİK/ İstanbul, DHABeyoğlu'nda Galata Köprüsü alt geçidinde 2'si kadın 4 kişinin yolunu keserek yerden aldığı kalasla Hüseyin Sezer'i başından vurarak ağır şekilde yaralayıp kaçan ve daha sonra polisler tarafından yakalanan Doğan Uslu, "Gece vakti silahlı yağma" ve "Kasten...
Galata - 4.10.2020
Beyoğlu'nda kalaslı dehşetin şüphelisi yakalandı
Olay, geçtiğimiz gece 03.00 sıralarında Beyoğlu Galata Köprüsü alt geçidinde yaşanmıştı.
Galata - 4.10.2020
Beyoğlu'nda darp şüphelisi yakalandı
Galata Köprüsü üzerinde bir kişiyi kalasla yaraladığı öne sürülen şüpheli yakalandı.
Galata - 4.10.2020
(Ek Görüntüyle) İSTANBUL'UN GÖBEĞİNDE KALASLI DEHŞET; ŞÜPHELİ YAKALANDI
BEYOĞLU'nda Galata Köprüsü alt geçidinde 4 kişinin yolunu kesen şüpheli dehşet saçtı.
Galata - 4.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
İSTANBUL'UN GÖBEĞİNDE KALASLI DEHŞET-Beyoğlu Galata Köprüsü Alt Geçidi'nde gasp dehşetiHaber - Kamera: Oğuzcan YAZAR -Hasan YILDIRIM/İSTANBUL,- BEYOĞLU'nda Galata Köprüsü alt geçidinde 4 kişinin yolunu kesen şüpheli dehşet saçtı.
Galata - 30.9.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
AZERBAYCAN BAYRAĞI GALATA KULESİ'NE YANSITILDI İdris TİFTİKCİ - Serdar ALTINTEPE / İSTANBUL DHAErmenistan ordusunun cephe hattında Azerbaycan mevzi ve sivil yerleşimlerine saldırmasıyla başlayan çatışmalar devam ediyor.
Galata - 29.9.2020
Galata Kulesi'ne Azerbaycan bayrağı yansıtıldı
Türkiye ile Azerbaycan'ın birlik ve beraberliğinin göstergesi olarak Galata Kulesi'ne Azerbaycan bayrağı yansıtıldı.
Galata - 29.9.2020
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE: CANLI YAYIN DUYURUSU
İstanbul DHAAzerbaycan Bayrağı İstanbul Galata Kulesi'ne yansıtılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Galata Haberleri | Galata Haber - Haberler - Galata haberleri, son dakika galata haber ve gelişmeleri burada. Toroslar'da Cumhuriyet Kupası Minikler Futbol Turnuvası heyecanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 22:05:25. #1.14#
title