YEŞİLLER PARTİSİ HABERLERİ

Yeşiller Partisi Haberleri

Yeşiller Partisi haber, Yeşiller Partisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yeşiller Partisi - 4.12.2020
Son dakika haber... Avusturya Başbakanı Kurz'un "Kovid-19 vaka artışında yabancıları suçlaması" koalisyonu gerdi
Son dakika haber... Avusturya'da Başbakan Sebastian Kurz'un "yabancı uyruklu vatandaşların yaz tatili dönüşünde yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) memleketlerinden ülkeye taşıdıkları" yönündeki ifadeleri, iktidardaki Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi koalisyonunda gerginliğe yol açtı.
Yeşiller Partisi - 19.11.2020
Son dakika haber! Almanya'da Federal Meclis, hükümetten "ülkücü hareket"e bağlı derneklerin yasaklanmasının incelenmesini istedi
Federal Mecliste hükümeti oluşturan Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ve Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ile muhalefetteki Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller Partisi'nin verdiği "Milliyetçiliğe ve ırkçılığa karşı çıkmak, ülkücü hareketin etkisini bastırmak" başlıklı önerge görüşüldü.
Yeşiller Partisi - 19.10.2020
"Almanya Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti" programı gerçekleştirildi
Önümüzdeki yıl federal seçimler var. Yeşiller Partisi'nin kesin olarak ikinci olacağı, belki de birinci parti olacağı yönünde spekülasyonlar var.
Yeşiller Partisi - 17.10.2020
Son dakika haberleri! Yeni Zelanda'da Başbakan Ardern liderliğindeki İşçi Partisi genel seçimden galip çıktı
Koalisyon hükümetini dışardan destekleyen Yeşiller Partisi 6,27'lik oy yüzdesini 7,5'e yükselterek 11 milletvekili çıkartırken, oyların yüzde 8'ini alan Eylem Yeni Zelanda (ACT) Partisi 10, yerli nüfusu temsil eden Maori Partisi 1 milletvekili kazandı.
Yeşiller Partisi - 15.10.2020
Avusturya'da ana muhalefetten iktidara "Türkiye ile Yunanistan anlaşmazlığında taraflılık"...
Avusturya Federal Meclisinde iktidardaki merkez sağ Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi hükümetinin dış politikaları görüşüldü.
Yeşiller Partisi - 12.10.2020
Viyana'da yerel seçimlerde aşırı sağcılar hezimete uğradı
Resmi sonuçları henüz açıklanmayan seçimlerde SPÖ yüzde 42, merkez sağ Avusturya Halk Partisi (ÖVP) yüzde 18,8, Yeşiller Partisi yüzde 14, Yeni Avusturya Partisi yüzde 7,8 ve son olarak aşırı sağcı FPÖ yüzde 7,7 oranında oy aldı.
Yeşiller Partisi - 11.10.2020
Viyana Belediye Başkanlığı seçimlerini Sosyal Demokratlar kazandı
Yaklaşık 400 bin seçmenin mektup yoluyla oy kullanması nedeniyle resmi sonuçların hafta içi açıklanması beklenen seçimde, sırasıyla Başbakan Sebastian Kurz'un başında bulunduğu merkez sağ Avusturya Halk Partisi yüzde 18,8, Yeşiller Partisi yüzde 14,1, aşırı sağcı Özgürlük Partisi (FPÖ) yüzde 7,7 ve Yeni Avusturya Partisi (NEOS) yüzde 7,8 oranında oy aldı.
Yeşiller Partisi - 9.10.2020
Yeni Zealand'da seçim anketleri Jacinda Ardern'i gösteriyor
Yeni Zelanda Yeşiller Partisi'nin desteğinde Önce Yeni Zelanda Partisi ile koalisyonda bulunan İşçi Partisi'ne anketlerde verilen yüzde 47'lik desteğin 120 sandalyeli parlamentoda 60 milletvekili çıkartabileceği anlamına geliyor.
Yeşiller Partisi - 30.9.2020
Belçika'da yeni hükümet kuruldu
Korona virüs salgını sürecine hükümetsiz yakalanan ve 6 ay özel yetkilerle donatılan geçici hükümetin görev yaptığı Belçika'da, 6 siyasi partinin anlaşması ile Vivaldi adı verilen yeni hükümet için anlaşma sağlandı. Yeni kurulan hükümette başbakanlığı Flaman Liberaller (Open Vld) üstlendi. Hükümette Frankofon Liberal Parti (MR), Frankofon Sosyalist Parti (PS), Frankofon Yeşiller Partisi (Ecolo), Flaman Hıristiyan Demokrat Parti (CD-V), Flaman Yeşiller Partisi (Groen) yer alırken, hangi bakanlıklara kimlerin getirileceği henüz açıklanmadı.
Yeşiller Partisi - 15.9.2020
Almanya, Yunan adalarından 1500 sığınmacıyı daha kabul etmeyi planlıyor
Yeşiller Partisi Federal Meclis Grubu Eş Başkanı Katrin Göring-Eckardt da rakamın 1500 ile sınırlanmasını eleştirerek, "Bu felaketten kaçabilen her insan için mutlu olurum.
Yeşiller Partisi - 12.9.2020
Yunanistan'ın Moria sığınmacı kampındaki sığınmacılar Avusturya'da iktidarı ikiye böldü
Yunanistan'ın Midilli Adası'nda bulunan Moria sığınmacı kampında çıkan yangın sonrasında barınacak yerleri kalmayan sığınmacıların Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında paylaşılması ya da bir kısmının Avusturya'ya getirilmesine ilişkin tartışmalar, Avusturya'da iktidardaki merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi arasında fikir ayrılığına yol açtı.
Yeşiller Partisi - 2.9.2020
Avustralya'da Kovid-19'dan can kaybı 663'e çıktı
Victoria Eyalet Parlamentosu'nda yapılan oylamada, Victoria Yeşiller Partisi'nin desteğini alan Başbakan Daniel Andrews yönetimindeki İşçi Partisi hükümeti, 13 Eylül'de sona erecek olağanüstü hal uygulamasını, virüsün yayılmaya başlaması durumunda yeniden uygulamaya koyabilecek.
Yeşiller Partisi - 26.8.2020
İskoçya'da 34 yaşındaki Ugandalı sığınmacı açlıktan ölmek üzere olan çocuğunun yanında ölü bulundu
İskoç Parlamentosu'ndaki haftalık oturumda İskoçya Yeşiller Partisi eşbaşkanı Alison Johnstone da "Bu korkunç trajedi, Mercy'yi sefalete sürükleyen Britanya hükümetinin sığınmacı politikasının doğrudan bir sonucudur" dedi.
Yeşiller Partisi - 6.8.2020
Almanya'da koalisyon ortağından ABD'ye "atom bombalarını geri çek" çağrısı
SPD'li Dışişleri Bakanı Heiko Maas aynı görüşü paylaşmazken parti eş başkanları Mützenich'i destekliyor. Mützenich'i NATO'nun bütünlüğüne ve Alman-Amerikan ilişkilerine zarar vermekle suçlayan hükümet ortağı Hristiyan Birlik Partisi (CDU) teklifin dehşet verici olduğunu savunuyor. Sol Parti ve Yeşiller Partisi ise Mützenich'in teklifini destekliyor.
Yeşiller Partisi - 27.7.2020
Son dakika haberleri... Almanya'da ırkçı mektuplar gönderen eski polis gözaltına alındı
Almanya'da 8 ayrı eyalette "NSU 2.0" imzalı yüze yakın ırkçı tehdit mektubu gönderdiği gerekçesiyle Bavyera eyaletindeki Landshut kentinde oturan 63 yaşındaki eski polis memuru ve eşi gözaltına alındı. Aralarında birçok Türk'ün de bulunduğu siyasetçi, gazeteci ve sanatçıya gönderilen ırkçı mektuplar, aynı zamanda ölüm tehdidi de içeriyordu. Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasının müdahil avukatlarından Seda Başay Yıldız, Hannover Belediye Başkanı Belit Onay, Yeşiller Partisi Milletvekili Filiz Polat, Sol Parti milletvekilleri Sevim Dağdelen ve Gökay Akbulut tehdit mektubu alanlar arasında bulunuyor.
Yeşiller Partisi - 25.7.2020
Macaristan'da "özgür basın" protestosu
Binlerce kişinin katıldığı eylemde, Demokratik Koalisyonu, Yeşiller Partisi, Jobbik, Macaristan için Diyalog partilerinin bayrakları taşındı.
Yeşiller Partisi - 6.7.2020
Fransa'da Macron'un yeni hükümeti açıklandı
Hükümete yeni isimler katıldı. Ulusal Meclis'te 2016'da Yeşiller Partisi'nin (EELV) eski Grup Başkanvekilliği ve François Hollande Cumhurbaşkanlığı döneminde Bio çeşitlilik İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Barbara Pompili Çevre Bakanı olarak atandı.
Yeşiller Partisi - 29.6.2020
Fransa'da yerel seçimlerde Macron'un partisi büyükşehirleri kaybetti
Fransa'da yerel seçimlerin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un partisi Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi (LREM) büyükşehirleri kaybederek ağır yenilgiye uğrarken, Yeşiller Partisi (EELV) Bordeaux, Lyon, Lyon, Strazburg ve Marsilya'da seçimi kazandı.
Yeşiller Partisi - 28.6.2020
Belçika'da kamuda başörtüsüne izin gündemde
Belçika'da kamu kurumlarında çalışan Müslüman kadınların başörtüsü takmasına izin verilmesi planlanıyor. Molenbeek Belediyesinde Yeşiller Partisi ve Belçika'daki İslamofobiye Karşı Kolektifi tarafından hazırlanan tasarı ile kamudaki yaş, cinsel yönelim, medeni durum, doğum yeri, servet, inanç veya felsefi inanış, siyasi tercih, sendika üyeliği, dil, şimdiki veya gelecekteki sağlık durumu, engellilik, fiziksel veya genetik özellikler, sosyal köken, ten rengi, soy, ulusal veya etnik köken gibi çalışma şartlarında yeniden düzenlemeye gidiliyor.
Yeşiller Partisi - 3.6.2020
Alman ARD televizyonu, Türk kökenli eski milletvekilini eleştirisi nedeniyle sosyal medyada...
Almanya'nın kamu yayıncısı ARD, eski Yeşiller Partisi milletvekili Özcan Mutlu'yu eleştirisi nedeniyle sosyal medyada engelledi.
Yeşiller Partisi - 2.6.2020
Avrupa Konseyinden Avusturya'ya "başörtüsü yasağı" tepkisi
Ülkede bu yılın başında kurulan merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi koalisyon hükümeti de başörtüsü yasağının kapsamının genişletilerek, 14 yaşına kadar yükseltileceğini açıklamış, bu durum başta Müslümanlar olmak üzere çeşitli çevrelerin tepkisine yol açmıştı.
Yeşiller Partisi - 7.4.2020
Almanya'da aşırı sağcıların işlediği suçlar 2019'da arttı
Funke Medya Grubunun haberine göre, Almanya İçişleri Bakanlığının Yeşiller Partisi Milletvekili Irene Mihalic'in soru önergesine verdiği cevapta, aşırı sağcıların 2019'da toplam 22 bin 337 suç işlediği belirtildi.
Yeşiller Partisi - 19.3.2020
Cem Özdemir ile AB Brexit Başmüzakerecisi Barnier'in Kovid-19 testi pozitif çıktı
Bir dönem Yeşiller Partisi Genel Başkanlığı da yapan Özdemir, paylaşımında, "Testim pozitif çıktı ama durumum gayet iyi.
Yeşiller Partisi - 12.3.2020
Almanya'da kızı PKK tarafından kaçırılan anne, eylemini Meclis binasına taşıyor
Maide T. konuyla ilgili siyasilere de ulaşmaya çalıştığını dile getirerek, "Ben, Yeşiller Partisi'nden, Sol Partilerden birkaç kişiye telefonla ulaştım.
Yeşiller Partisi - 7.3.2020
Finlandiya İçişleri Bakanı: "Yunanistan yanlış yapıyor, iltica başvuruları kabul edilmeli"
Finlandiya İçişleri Bakanı Maria Ohisalo, iltica başvurusu almayı durduran Yunanistan'ı eleştirerek yanlış yaptığını söyledi.
Yeşiller Partisi - 3.3.2020
Avusturya'dan "Türkiye ile anlaşma uzatılsın" çağrısı
Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Yeşiller Partisi lideri Wagner Kogler, Yunanistan sınırındaki düzensiz göçmen hareketliliğine ilişkin "Uzun ve orta vadede Avrupa Birliği (AB) olarak sorumluluk üstlenerek Türkiye'deki mültecilere yardım yapılması için mülteci anlaşmasının güvence altına...
Yeşiller Partisi - 2.3.2020
Almanya'da ırkçı teröre kurban gidenler Krefeld'de anıldı
Yeşiller Partisi Fedaral Miletvekili Ulle Schauws'un yanı sıra diğer dinlerin temsilcilerinin de katıldığı miting, yapılan konuşmaların ardından dua edilerek sona erdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yeşiller Partisi Haberleri | Yeşiller Partisi Haber - Haberler - Yeşiller Partisi haberleri, son dakika yeşiller partisi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Avusturya Başbakanı Kurz'un Kovid-19 vaka artışında yabancıları suçlaması koalisyonu gerdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 21:58:39. #1.15#
title