Haberler

Van'da 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği

Güncelleme:

Van'ın Tuşba'da Halide Edip Adıvar Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri tarafından 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliği düzenlendi.

Van'ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halide Edip Adıvar Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri tarafından 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Okul Müdürü Tuğba Tuğ Karoğlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, "Öncelikle yeni eğitim öğretim yılı dönemimizin barış, huzur, kardeşlik ve üstün başarılarla dolu olmasını; başta sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimiz, ailelerimize ve tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah daha önceki yıllarda göstermiş olduğunuz yüksek performansı bu yıl da göstermenizi temenni ederek çok başarılı güzelliklerle dolu, tüm öğretmen ve ailelerimizin de mutlu olduğu bir eğitim öğretim dönemi olacak. Bu yılki eğitim öğretim yılımız diğer yıllardan biraz farklı başladı. Hepimizin yaşadığı ve 15 Temmuz'da yaşanan kalkışma neticesinde yine halkımızın ve milletimizin gösterdiği ve Türkiye'mizin ilçe ve beldeleriyle birlikte bir demokrasi zaferi ile birlikte ülkemiz çok kötü bir süreçten, yani Çanakkale'de olduğu gibi bir demokrasi zaferi ile Cumhurbaşkanımız ve devletimizin bütün birimleri ile beraber dimdik ayakta kaldı. Dış mihrapların hain projeleri ile birlikte farklı farklı projelerle birlikte sanal alemde ve gerçek alemde her zaman olduğu gibi yine bu güzel ülkemizin jeopolitik konumu, coğrafik konumu ve tarihteki yeri ile birlikte üstün değerlere sahip olan ülkemize her zaman saldırılar olmuştur ve belki de olacaktır. Bundan önce Osmanlıdan bugüne kadar tarihin akış sürecinde slaytlarda da göreceksiniz, öğretmenlerimiz de anlatacaklar, sizler de okudunuz ve okuyacaksınız. Anneleriniz ve babalarınız sizlere anlattılar ve anlatmaya devam edecekler ve televizyonlarda da sürekli bunları göreceksiniz. Nasıl ki Çanakkale'de bunlara fırsat verilmediyse ve aç kalarak günlük sadece bir çorba ya da bir kuru ekmek yediler ve hain düşmanlarımıza fırsat vermedilerse, aynı süreci şimdi yaşıyoruz değerli arkadaşlar. Bu kalkışma şimdiye kadar yaşanan olaylardan daha farklı bir kalkışma oldu. Tanklarla ve uçaklarla Cumhurbaşkanımıza ve meclisimize karşı bir kalkışma oldu ve rabbim fırsat vermedi ve fırsat vermeyecek inşallah. Bundan sonraki süreçlerde sizlerle bu ülkemiz dimdik ayakta kalacak ve siz bunu başaracaksınız. Anlatılacak çok şey oldu ve aylarca insanlarımız meydanlarda bunu konuştular ve bizler bunları dinledik. Televizyonlarda devlet büyüklerimiz hep darbe girişimini anlattılar ve biz bunları dinledik. Bundan sonraki süreçte de sevgili öğrenciler az önce de dediğim gibi herkes üzerine düşeni yapacak ve sizin küçükleriniz ve kardeşleriniz de sizlerden örnek alacaklar. Ben bu programı hazırlayan başta okul müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından okul yönetimi tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbesi ile ilgili konuşma, şiir ve slayt sunumunun ardından öğrenciler tarafından hazırlanan orotoryo sunumu gerçekleştirildikten sonra program son buldu. - VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Halide Edip Adıvar Çanakkale Tuşba Yerel Haberler

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

'Geç saatte dışarı çıkma' cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

"Geç saatte dışarı çıkma" cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Bakmadan Geçme

İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 29 Mayıs Çarşamba İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? 30 Mayıs Çarşamba yarın okullar tatil mi, okul yok mu? İstanbul, İzmir, Ankara okullar tatil mi? Matematik seçmeli ders mi olacak? İletişim Başkanlığından açıklama geldi Survivor kim kazandı? 29 Mayıs Çarşamba Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı 29 Mayıs Çarşamba 2024? #129300 Şahane Hayatım 30. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 29 Mayıs Şahane Hayatım yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Akran zorbalığı nedir? Akran zorbalığı ile nasıl başa çıkılır? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Almanya-Türkiye Milletler Ligi maçı canlı izle! ALMANYA- TÜRKİYE VOLEYBOL MAÇI (HD) İZLEME LİNKİ BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bittin Sen filmi oyuncuları kim, konusu ne? Bittin Sen filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Rekabet Kurumu'ndan beyaz et firmalarına ceza! Hangi firmalar ceza aldı, neden ceza aldılar? Hansi Flick kimdir, kaç yaşında? Barcelona'nın yeni teknik direktörü kim? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? İlk Hababam Sınıfı kaç yılında çekildi? #128250
Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

title