Haberler

Toroslar'da Nevruz Ateşi Yandı

Mersin merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Nevruz Bayramı'nı halkın katılımıyla ateş yakıp, örste demir döverek kutladı.

Mersin merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Nevruz Bayramı'nı halkın katılımıyla ateş yakıp, örste demir döverek kutladı. Nevruz ateşini yakan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, son günlerdeki şehitler nedeniyle bu yıl bayramı buruk kutladıklarını söyledi.

Toroslar Belediyesi tarafından Anıttepe Parkı'nda düzenlenen etkinlikle Nevruz Bayramı kutlandı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği ve Toroslar Belediye Başkanı Tuna'nın ev sahipliği yaptığı kutlamaya MHP Mersin Milletvekili Ali de katıldı. Kutlamada, etli topalak çorbası, dövme pilavı ve tatlı ikram edildi.

Tuna, Nevruz ateşini yakmadan önce yaptığı konuşmada, milli birlik ve beraberliğin timsali olan Nevruz'un, dini, dili, ırkı ne olursa olsun bütün Türk dünyasının ortak bayramı olduğunu söyledi. "Dostluğun, barışın, bolluğun simgesi olan ve baharın gelişini müjdeleyen Nevruz, Türk milleti adına çok özel bir gündür" diyen Tuna, şehit düşen genç yaştaki özel harekat polislerinin acısını yüreklerinde hissetliklerini ve bu nedenle program için organize ettikleri etkinliklerin bir kısmını iptal ettiklerini bildirdi. Tuna, "Bu milletin birlik ve beraberliğine çomak sokmaya çalışan iç ve dış mihraklar bu ülkeyi ve bu şehri karıştırabilmek için bir takım eylem ve icraat içerisine giriyorlar. Bugün burada birlik ve beraberlik içinde olmanın en güzel fotoğraf karesini sizlerle birlikte verdik. Şehitlerimiz, yüreği yanan analar ve yüreği yanan Türk milleti. Allah şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin. Bir daha şehit haberleri duymayalım. Birliğimiz daim olsun" dedi.

Milletvekili Ali Öz ve MHP Toroslar İlçe Başkanı Nihat Soysal'ın da birer konuşma yaparak halkın bayramını kutladığı etkinlikte daha sonra Başkan Tuna Nevruz ateşini yaktı. Şiirlerin ve ilahilerin okunmasıyla devam eden programda Tuna, 2011-2012 spor sezonu Mersin Kulüplerarası Halkoyunları Yarışması'nda yıldızlarda il birincisi olan Toroslar Belediyesi Halkoyunları Ekibini, başarılarından dolayı tebrik etti. Nevruz kutlamaları, Tuna'nın da katıldığı geleneksel yumurta tokuşturma yarışı, Nevruz ateşinin üzerinden atlanması ve örs üzerinde demir dövme etkinlikleri ile sona erdi. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Nevruz Bayramı Mustafa Tuna Toroslar Mersin Yerel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

title