Haberler

Torbalı'da Davullu Zurnalı Temel Atma Törenleri

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Atatürk Mahallesinde, yapımına başlanan çok amaçlı düğün salonunu ile Sosyal Eğitim Merkezi (TOSEM)’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

İzmir'in Torbalı ilçesindeki Atatürk Mahallesinde, yapımına başlanan çok amaçlı düğün salonunu ile Sosyal Eğitim Merkezi (TOSEM)'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Torbalı ilçesine bağlı Atatürk Mahallesinde, belediyenin yapımına başladığı çok amaçlı düğün salonunu ile Sosyal Eğitim Merkezi (TOSEM) için temel atma töreni düzenlendi. Tören soğuk havada gerçekleştirilmesine rağmen vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi. Törende bir konuşmayı yapan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Atatürk Mahallesinin geçmiş yerel hizmetler döneminde payına düşeni alamadığını, şimdi ise durumun tam tersine döndüğünü belirtti. Kaya, "Atatürk Mahallesine temel atma törenleri olacağına ilişkin daveti aldığımda uçarak geldim; çünkü bu mahallenin geçmiş dönemlerde yerel yatırımlardan yoksun bırakıldığını en yakından bilenlerdenim. Bir süre önce burada bir meydanın açılışını yaptık, bulvar yapıldı. Yeni yollar yaşam alanları oluşturuldu. Şimdi çok amaçlı düğün salonu ve sosyal eğitim merkezi yapılıyor. Her sokağa hizmet götürülüyor. Adnan başkanımız bizden projeleriyle ilgili ne istiyorsa mutlaka takip ediyoruz. Şimdi son 2 buçuk yıla sığdırılanları gördükçe belediyecilik adına neler yapılabileceğini de daha iyi anlıyoruz" diye konuştu.

Dev projelerde neler var?

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de, vatandaşlara verdikleri sözleri birer birer tuttuklarını söyledi. Görmez, törende şöyle konuştu:

"İlçe halkının yaşam kalitesini yükseltecek sosyal, kültürel ve ekonomik olarak onu güçlendirecek, toplumda karşılığı olan, acil ihtiyaç duyulan yatırımlara öncelik verme şartıyla göreve geldiğimizden bugüne kadar 60 ayrı yatırımı gerçekleştirdik. Şimdi temelini atacağımız çok amaçlı düğün salonu bir çok işlevi görecek, mahallemizde önemli bir eksikliği giderecek. Sosyal Eğitim Merkez (TOSEM) binası ise önceliği kadınlar, çocuklar ve farklı sosyal gruplar olmak üzere, birçok sorunun çözüldüğü, bir çok fikrin hayata geçirildiği merkez olacak. Buna sosyal hastane diyelim. Sosyologlar, psikologlar, öğretmenler, gönüllüler çalışacak. Burası bir çok sosyal meseleye parmak basacak. Milletvekilimiz sayın Atilla Kaya bu anlamda projelerimizin Ankara takipçisi durumunda. Onlarca yatırımı sağ olsun, onun ilgisi sayesinde ilgili birimlerin onayından geçirdik. Torbalı kamu ve belediye yatırımları bakımından altın dönemini yaşıyor."

Konuşmaların ardından binaların temeli alkışlarla atıldı. Temel atma törenlerin sonrasında vatandaşlar çalan davul ve zurnaya eşlik ederek eğlendi. Atatürk Mahallesinde temeli atılan çok amaçlı salonun toplamda bin 140 metrekarelik bir alanı kapsayacağı belirtildi. Projede, 650 metrekarelik kapalı düğün salonu, bin 300 metrekare açık düğün salonu, çocuk oyun alanı, spor alanı, otopark, kafeterya, bay ve bayan mescitlerin bulunduğu ifade edildi. Torbalı Sosyal Eğitim Merkezi (TOSEM)'nin ise 166 metrekare zemin kat, 190 metrekare 1.kat olmak üzere toplamda 356 metrekarelik bir alan üzerinde inşa edileceği duyuruldu. Binada iki adet çok amaçlı salonunun olacağı, merkezin yönetim ofislerinden, mutfaklar ve tuvaletlerden oluşacağı kaydedildi. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

AK Parti Torbalı İzmir Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title