Haberler

Torbalı Belediyesi'ne Dev Gibi Yeni Hizmet Binası

Torbalı Belediyesi’nce ihaleye çıkarılan, hem Osmanlı hem de modern Türk mimarisi ile dikkat çeken yeni hizmet binası projesi basına tanıtıldı.

Torbalı Belediyesi'nce ihaleye çıkarılan, hem Osmanlı hem de modern Türk mimarisi ile dikkat çeken yeni hizmet binası projesi basına tanıtıldı.

İzmir'in en hızlı büyüyen ilçeleri arasında yer alan Torbalı'da mevcut belediye hizmet binası ihtiyaca cevap vermeyince yenisi için ihaleye çıkıldı. 12 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip binanın projesi için tanıtım toplantısı düzenlendi. Yeni hizmet binası tanıtım toplantısına AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Görseller eşliğinde yeni binayı tanıtan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin son 3 yılda şaha kalktığını, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, tarımda, sanayi yatırımlarında zirve yaptığını, artan yaşam kalitesiyle birlikte en çok tercih edilen merkezlerden biri konumuna geldiğini belirtti.

En modern bina olacak

Torbalı'nın son 3 yılda her alanda atağa kalktığını vurgulayan Başkan Görmez, şunları söyledi:

" Türkiye'nin en ciddi ekonomik değer üretimi yapan bölgelerinden bir tanesiyiz. 800'ü aşkın sanayi kuruluşumuz, muazzam bir tarımsal üretim potansiyelimiz var. Çok hızlı büyüyen yerlerin sorunları da çoğalıyor. Ekibimizle birlikte bu baş döndürücü gelişmeye ayak uydurmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ulaşımda, sağlıkta ve eğitimde yerel atağa kalktık. Son 3 yılda 4 bin yeni inşaat ruhsatı kestik. 20'den fazla okulumuzun inşaatı devam ediyor, Belevi-Kısık arasındaki duble yol çalışmamız hızla sürüyor. Kuşçuburun Otoban girişini geriye aldık. Kemalpaşa Kavşağı, Tariş Kavşağı, Bahçelievler KavşağıYeni hastanemizin önüne bir yaya geçidi yapıyoruz. Bu kadar hızlı gelişen dinamik bir ilçeye de modern bir belediye binası şart oldu. 35 yılı aşkın zamandır kullanılan mevcut belediye binası artık Torbalı'ya yakışmıyor. 2 yıldır üzerinde çalışmakta olduğumuz projede sona geldik. Torbalı Belediyesi Hizmet Binası bittiğinde, Torbalı Devlet Hastanesi'nden sonra ilçedeki en modern bina olacak. Yer seçimimiz de son derece isabetli oldu. Hem şehir merkezimize hem de İzmir-Aydın otoyoluna yakın. Bize bu hususta destek olan, İller Bankası'ndan kredi desteği sağlayan Başbakan'ımız sayın Binali Yıldırım'a ve her adımımızda yanımızda hissettiğimiz İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya'ya teşekkür ediyorum. 135 projemiz var. Bitenler, devam edenler, proje aşamasında olanlardan biri de belediye hizmet binasıydı. Meydanlar serisi devam ediyor, parklar, yollar, yeni caddeler, sosyal eğitim merkezleri, alt geçitler..Özetle Torbalı yeniden inşa ediliyor."

"Proje hepimizi heyecanlandırdı"

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya da Torbalı'nın en çok hizmet üreten ilçelerden olduğunu dile getirerek, "Torbalı'nın son üç yılda kaydettiği gelişmenin herkesin dikkatini ilçeye çektiğini vurgulayan Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, "Projeyi görünce heyecanlanmamak elde değil. Sayın Belediye Başkanı'mızı bu girişiminden ötürü tebrik ediyorum. Bu tür projeler Torbalı'nın prestiji anlamında da çok önemli. Türkiye'nin en çok üreten ilçesi olan Torbalı'ya böyle projeler yakışır. Torbalı, diğer yatırımlarda da İzmir'de bir örnek teşkil ediyor. İnsanlar yerel ve genel idarenin birlikte neleri başarabileceğinin en güzel örneği olarak Torbalı'yı gösteriyorlar. Bu bina tamamlandıktan sonra Belediyemiz vatandaşa hizmet noktasında çok daha modern, hızlı ve teknik olacaktır" dedi.

Projede neler var?

İzmir'in en büyük ve en teknolojik modern yapılarından biri olması beklenen Torbalı Belediyesi Hizmet Binası 12 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip ve bodrum, zemin dahil 5 kattan oluşuyor. Projeye göre; binanın zemin katında 470 metrekarelik alan üzerinde İmar Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü, Yazı İşleri, evrak kayıt, Vezne, merkezi santral, Sosyal Yardımlaşma gibi birimler yer alacak. Belediye ye gelen vatandaşlar içinde aynı katta sosyal amaçlı bir iç bahçe projede yer alıyor.

Birinci katta; mali hizmetler, destek hizmetleri, ihale birimi, gelir şefliği, basın-yayın, temizlik işleri, park bahçeler, fen işleri, strateji gibi birimler ile bayan mescidi projelendirildi.

İkinci kat ise 350 metrekarelik alan üzerinde çok amaçlı salon, 84 kişilik oturum bölümü, bilgi işlem, hukuk, insan kaynakları, emlak istimlak, kültür ve sosyal işler, yazı işleri birimleri ile nikah ve encümen toplantı salonlarına ayrıldı. Üçüncü katta ise özel kalem, başkan yardımcıları, danışmanlar, başkanlık makamı, bekleme salonu ile sosyal amaçlı alanlar oluşturuldu.

Belediye hizmet binasının bodrum katında ise otopark, 580 metrekarelik arşiv, sığınak ile teknik birimler yer alacak. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Atila Kaya Ak Parti Türkiye İzmir Yerel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title