Haberler

Toptan'ın Japonya Ziyareti Japon Medyasında Geniş Yer Buldu

Japonya’da “25. Dünya Çocukları Ağaç Sevgisi Resim Yarışması"nın ödül törenine ve etkinliklerine katılan Zonguldak Eski Milletvekili ve TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan’ın Japonya ziyareti Japon medyasında geniş yer buldu.

Japonya'da "25. Dünya Çocukları Ağaç Sevgisi Resim Yarışması"nın ödül törenine ve etkinliklerine katılan Zonguldak Eski Milletvekili ve TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan'ın Japonya ziyareti Japon medyasında geniş yer buldu.

Japonya'nin Fukuoka Eyaletinde gerçekleştirilen "25. Dünya Çocukları Ağaç Sevgisi Resim Yarışması" ödül töreni ve etkinliklerine Türkiye'den ilk defa katılım sağlandı. Heyet Başkanlığını Zonguldak Eski Milletvekili ve 23.Donem TBMM Başkanı Koksal Toptan'ın yapmış olması Japon medyasında büyük ses getirdi. Etkinliğin hazırlık doneminden gerçekleştiği doneme kadar gecen sureci 6 sayfalık bir haberle servis eden Egoistas dergisi, Türk Heyetine teşekkür etti.

Etkinliğe Türkiye'den katılım sağlayan heyette Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan, Japonya Tokyo Büyükelciliği Ticaret Eski Başmüşaviri Osman Yaşar Bekaroğu, yarışmaya katılan öğretmen ve öğrenciler Türk-Japon dostluğuna katkı sağlamalarından ötürü medyada geniş yer aldılar. Heyetin program dahilinde katıldığı etkinliklerde; Japon el sanatlarını yerinde inceleyip uygulamalı olarak yakından tanıdılar. Tarihi mekanlar gezildi, Türk ve Japon çocukları tanışıp arkadaş oldular. Japon origami sanatı öğretmeninden uygulamalı olarak origami yapmayı öğrenme imkanı buldular. Türkiye'den gelen resimlerin sergilendiği resim salonları gezildi. Ayrıca Türkiye'deki Engelli çocukların yaptıkları resimlerin sergilendiği serginin açılışı yapıldı.

Engellilere farkındalık konusuna Saime Toptan sayesinde uluslararası bir boyut kazanması sağlandı. Valilik yetkilileri, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve çok sayıda ressam ve yazarla birlikte yaklaşık 300 kisinin katılımı ile ödül töreni gerçekleşti. Programın hazırlanmasında emeği geçenler de dergide tanıtıldı. Japon yetkililer, THY Osaka Müdürü Cem Aldemir, Zonguldaklı işadamı ve Gelişim Marble And Carpet Co. Ltd. Şirketinin sahibi Murat Ensici'ye de yer verildi.

Cem Aldemir'in Japonya'da yaşadığı 12 yıl içerisinde iki ülke ilişkileri adına yaptığı çalışmalar yapılan etkinlikte dahil olmak üzere anlatıldı. THY'nin de tanıtıldığı yazıda etkinliğe verdiği destek de yer aldı. Murat Ensici "Bu yaptığımız etkinlikle öncelikle iki ülke çocukları arasında dostluk köprüleri kurmayı arzu ediyoruz. Turkiye'den gelen heyetin katıldığı programlardan biriside Yame Belediye Başkanı ile yaptığı görüşme oldu. Bu görüşmede ikili ilişkilerin geliştirilmesi adına Koksal Toptan'ın; Yame Belediye Başkanına Japonya'nın en iyi çayının yetiştirildiği Yame şehri ile Türk Çayının merkezi Rize'nin cay konusunda ortak çalışmalar yapılabileceğini hatta arzu edilmesi halinde Yame şehri ile Rize'nin bir ilçesinin kardeş olmaları konusunda kendisinin bizzat konuyla ilgileneceğini belirttiler. Bunun üzerine Yame Belediye Başkanı da Koksal Bey'e öncelikle teşriflerinden ve ilgisinden dolayı teşekkürlerini belirttiler. Ayrıca Koksal Bey'in önerisi için çok memnun olacaklarını belirttiler. Bu konuda da görüşmeler olumlu bir şekilde devam etmektedir. Çocuklar arasında kurulacak dostluklar ve yine iki ülke arasında kurulacak kültürel ve ekonomik ilişkilerinde gelişmesinden şahsım adına çok buyuk mutluluk ve gurur duyuyorum. Bunun gerçekleşmesinde çok büyük emeği geçen basta THY Osaka Müdürü Cem Aldemir'e ve THY yetkililerine teşekkürü bir borç bilirim Türk heyetine de katılımlarından dolayı sonsuz teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Köksal Toptan Zonguldak Türkiye Japonya Yerel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Bakmadan Geçme

MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle! 15 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda ne var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TRT1, NOW, TV8 EURO 2024 Şampiyonu kim oldu? İSPANYA- İNGİLTERE MAÇINDAN KARELER EURO 2024 şampiyonluk para ödülü ne kadar? EURO 2024 finali kazanılırsa ne olacak?
Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title