Haberi Paylaş

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

Yerel Haberler

Hatay'da özel bir hastanede katarakt ameliyatı olan Ali Kirmit, hayatının şokunu yaşadı. Sağ gözünün uzağı görmemesi nedeniyle operasyon geçiren 72 yaşındaki vatandaş, ameliyattan sonra görme yetisini kaybedince savcılığa başvurdu.

Merkez Defne ilçesine bağlı Turunçlu Mahallesi'nde ikamet eden Ali Kirmit (72), 4 Nisan'da sağ gözünde uzağı görememe şikayetiyle Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit'e katarakt ameliyatı olması gerektiği belirtildi. Ancak Antakya'daki Özel Yaşam Tıp Cerrahi Merkezi'nde iki defa katarakt ameliyatı olan Ali Kirmit sağ gözünü kaybetti.

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

Ameliyattan sonra hastaneye kontrol amaçlı gittiklerini belirten Kirmit, "Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ilgili hiçbir netice çıkmadı. 15 gün sonra başka bir hastaneye ve başka bir doktora gittiğimizde bize söylenen gözümün görme yetisini kaybettiğiydi. Bir önceki ameliyatı yapan doktorlar bana bir operasyon daha yapmamız gerektiğini ifade ettiler. Bu doktorlardan bir tanesi gözümün bu ikinci operasyondan sonra yüzde 95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana verilen yüzde 95 oranından bu ameliyat sonrasında sıfırla çıktık. Biz bu arada birçok hastane ve doktora gittik fakat bir netice alamadık. Gittiğimiz tüm doktorlar 'bu göz artık görmez' dedi ve bizi geri gönderdi. Daha önce gözüm görüyordu, ameliyattan sonra gözüm görmez oldu" dedi.

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

Özcan Kirmit de, babasının operasyondan sonra hiçbir şekilde göremediğini ifade etti. Hastane sürecini anlatan Özcan Kirmit, "Babamı 4 Nisan 2022 tarihinde Hatay Devlet Hastanesine göz polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın katarakt ameliyatına ihtiyacı olduğunu ifade ettiler. Bunun üzerine hastanede ameliyat sırasının 2 ay gibi uzun bir süre olduğunu bize ilettiler. Özel bir hastaneye götürdüğümüz babama operasyon yapıldı. Burada yapılan operasyon başarısız geçti. 15 gün boyunca babamı kontrole götürdüm. Babamı bazen de Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesine de kontrol amaçlı götürdük. Ameliyatı yapan doktor operasyonun başarısız geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını ifade etti. Biz o günden sonra başka hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü için artık geri dönüşü olmayacağını bize söylediler" diye konuştu.

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

İlk ameliyatı yapan doktorun özel hastanede çalışan iki doktor arkadaşıyla birlikte kendilerine ikinci bir ameliyat gerektiğini söylediğini ifade eden Kirmit, "Biz de babamın gözü için iyi olacaksa operasyonu kabul ettik. İkinci operasyondan sonra 15 gün boyunca gözün görmediğini, operasyonun da başarısız geçtiğini bize bildirdiler. Biz de Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır devam ediyor. Bu operasyon yapılmadan önce babamın sıkıntılı gözü yakını görebiliyordu, uzağı da gözlük yardımıyla görebiliyordu. Önceleri araç kullanabiliyordu, şimdi araç kullanamıyor. Sosyal hayatında da kısıtlama oldu. Evden çıkamıyor. Babam şu an kör, bize yardımcı olun" diye konuştu.

Özel Yaşam Tıp Cerrahi Merkezi yönetimi ise, konunun yargıya taşındığını, şu an bir açıklama yapmayacaklarını bildirdi.

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Recep Dağdelen - Yerel

Araştırma Hatay Yerel Sağlık Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

ejder sabri:

Yüzde 95 şansın var deyip ameliyata yatır, insanların olan görme yetisini de parasıyla birlikte elinden al. Sonra benim suçum yok de. O zaman deseydiniz ameliyattan önce şansın yüzde 5, 50, 55 diye. Ne diye kendine güvenip yüzde 95 diyorsun?

berk batmaz :

Madem ameliyatı doğru düzgün yapamayıp vatandaşı kör edeceksin ne diye ameliyata girmeyi kabul ediyorsun? Kendine güvenmiyorsan yapmayacaksınız. O doktor kesinlikle görevden men edilmeli.

vatandaş :

Hiçbir sorun olmayacağına dair garanti mi veriyorlar sana ? Tüm riskleri bilip ameliyat masasına yatıyorsun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title