Haberi Paylaş
Sedaş ve Enerji Bakanlığı Yetkililerinden Vali Coş'a Ziyaret

Sedaş ve Enerji Bakanlığı Yetkililerinden Vali Coş'a Ziyaret

Yerel Haberler

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı yetkililer Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret ettiler.

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı yetkililer Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret ettiler.

SEDAŞ'ın elektrik dağıtım faaliyetleri hakkında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ile bir araya gelen SEDAŞ ve bakanlık yöneticileri, yapılan çalışmalar hakkında Vali Coş'a bilgi verdi. SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, darbe girişiminin ardından meydana gelen birlik ve beraberlik ortamının geleceğe yönelik olumlu sinyaller verdiğini ifade ederek, "SEDAŞ olarak yatırımlarımızı her yıl yüzde 100 oranında gerçekleştirerek bölgemize artı değer katmaya, bölgemizdeki abonelerin, güvenli, kaliteli, güvenilir elektrik enerjisine sürdürülebilir erişimini sağlamaya devam edeceğiz. Dağıtım bölgemizde yer alan Sakarya yanında Kocaeli, Bolu ve Düzce illeri ile bu illerin toplam 45 ilçesi ve 47 Belediye ile bin 441 köyünde yaklaşık 20 bin kilometrekarede toplamda 3,4 milyon nüfusa ve 1,5 milyon tüketiciye elektrik dağıtım hizmeti veriyoruz" dedi.

Güven, özelleşme ile Akkök Holding ve CEZ Grup'un oluşturduğu, AKCEZ tarafından 11 Şubat 2009 tarihinde SEDAŞ'ın devir alındıktan sonra markalaşma sürecine hız verdiğini belirterek, "Kurumsallaşma ve yeniden yapılanma ile birlikte, mevcut elektrik şebekesinin yenilenmesi, iyileştirilmesi, kapasite artışı sağlanması ve akıllı şebeke sistemlerinin devreye alınması ile ilgili çalışmalara hız verdik. SEDAŞ'ın, kamu döneminde bir yılda gerçekleştirdiği yatırım miktarını 4 katına çıkardık. 2011-2015 yılları arasında yatırımlarımızı, 360 milyon TL'ye çıkardık. 2016-2020 tarife döneminde de 508 milyon TL olarak yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. SEDAŞ olarak, sorumluluk alanımızdaki tüm tüketicilere, sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak ana hedefimizdir. Bu hedefimiz paralelinde, düzenlemeye ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösterdiğimizin de bilinciyle mevzuat hükümleriyle yüzde 100 uyumlu bir şekilde ve operasyonel mükemmellik anlayışımız paralelinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. OSOS, SCADA, GİS ve WFM projelerimiz tamamladık. Ancak geliştirmeye açık bu projelerimizi sürdürüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında SEDAŞ'ta tüm bilgi sistemleri altyapısını yenileyerek SAP tabanlı sistemleri devreye aldığımızı belirtmek isterim. Bu projeler ile tüm bölge genelinde daha etkin süreç yönetimi ve raporlama imkanına, dolayısıyla daha yüksek hizmet kalitesine ulaşılmıştır" diye konuştu.

Vali Hüseyin Avni COŞ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerine, "SEDAŞ'ın çalışmalarını yakından izliyor ve başarılı çalışmalarını beğeniyoruz" dedi. Vali Coş Bekir Sami Güven'e de verdiği bilgiler için teşekkür ederek "SEDAŞ'ın darbe kalkışması sırasında hızlı aksiyon alan ve talimatlarımızı hızla yerine getiren dağıtım şirketi olarak ayrıca yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu. - SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hüseyin Avni Coş Bekir Sami Güven Sakarya Yerel Haberler

title