Sakarya Haberleri

Sakarya haber, Sakarya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sakarya 14.8.2020
Sakarya'da kültür sanat etkinlikleri açık havada izleyicilerle buluşacak
Sakarya'da hafta sonu kültür sanat etkinlikleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe ve hijyen kuralları uygulanarak açık havada yapılacak.
Sakarya 14.8.2020
Türkiye genelinde Zorunlu Deprem Sigortalı konut sayısı 10 milyona yaklaştı
Sigortalılık oranları depremi yaşamış illerde daha yüksek Zorunlu Deprem Sigortalılık oranı en yüksek iller arasında özellikle deprem geçirmiş iller yer alıyor. Sigortalılık oranı Bolu, Tekirdağ, Yalova ve Sakarya'da yüzde 80'in üzerinde seyrediyor.
Sakarya 14.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Akyazı'da yeniden başlayan hayvan ölümleri tedirgin ettiSAKARYA'nın Akyazı ilçesi Topağaç Mahallesi'nde yaşanan hayvan ölümleri, besicilerin tavsiye edilen ilaçları kullanmasına rağmen yeniden başladı.
Sakarya 14.8.2020
Sakarya'dan kısa kısa
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Pamukova ve Toyotasa Acil Yardım Hastanesi inşaatlarının hızla devam ettiğini bildirdi.
Sakarya 14.8.2020
Son dakika haber... DHA YURT BÜLTENİ - 9
Son dakika haberine göre KAVGA ETTİĞİ KOMŞULARINI VURDU: 1 ÖLÜ, 1 YARALISAKARYA'nın Akyazı ilçesinde, Zekeriya K. kavga ettiği komşuları Selahattin Aydemir (75) ve kardeşi Hayati Aydemir'i (57) tabanca ile ateş ederek vurdu.
Sakarya 14.8.2020
Son dakika haberi | Sakarya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı
Son dakika haberleri: Sakarya'nın Akyazı ilçesinde çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
Sakarya 14.8.2020
DASK kuruluşundan itibaren 394 milyon liralık hasar ödedi
DASK'ın sigortalılık oranlarının yükselmesi için son 20 yıldır çok büyük emek verildiğini vurgulayan DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler şunları söyledi: "17 Ağustos Marmara Depremi ve sonrasındaki süreç, o günleri yaşayan bizlerin hafızalarından asla silinmeyecek. Aradan 21 yıl geçse de kayıplarımızın acısını hala en derinde hissediyoruz. Bununla birlikte depremin maddi hasarlarını ülke ekonomisine yük olmadan yönetmekte artık daha deneyimliyiz. Hem DASK'ın yürüttüğü bilinçlendirme faaliyetleri hem de Afet Sigortaları Kanunu, Zorunlu Deprem Sigortası'nın yaygınlaşmasına çok önemli katkı sağladı, bizi bu noktaya getirdi. DASK, geçtiğimiz 20 yılda Zorunlu Deprem Sigortası yaptıran konut sahiplerine, depremlerin neden olduğu maddi hasarlar için 394 milyon TL ödeme yaptı ve yaralarını sarıp hayata devam etmelerini kolaylaştırdı. Şimdi hedefimiz, ülkemizdeki tüm konutların DASK güvencesine girmesini sağlamak." Hasar anındaki yönetim kabiliyetinin ve poliçe sahibi vatandaşın tazminatını vaktinde almasının da sigorta sistemine güveni artırdığını belirten Güler şunları ifade etti: "Bugün DASK 25 milyar TL toplam hasar ödeme gücüne sahip. Bu, depremlerin neden olduğu maddi hasarın yönetimi açısından ülkemiz adına çok büyük bir avantaj. Bugün Türkiye'de her iki konuttan biri sigortalı. Bizim hedefimiz ise tüm konutları depreme karşı güvence altına almak." Zorunlu Deprem Sigortalılık oranı en yüksek iller arasında özellikle deprem geçirmiş iller yer alıyor. Sigortalılık oranı Bolu, Tekirdağ, Yalova ve Sakarya'da yüzde 80'in üzerinde seyrediyor.
Sakarya 14.8.2020
17 Ağustos'un 21. yıldönümünde yüzde 100 sigortalılık hedefini vurguladı
DASK'ın sigortalılık oranlarının yükselmesi için son 20 yıldır çok büyük emek verildiğini vurgulayan DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler şunları söyledi: "17 Ağustos Marmara Depremi ve sonrasındaki süreç, o günleri yaşayan bizlerin hafızalarından asla silinmeyecek. Aradan 21 yıl geçse de kayıplarımızın acısını hala en derinde hissediyoruz. Bununla birlikte depremin maddi hasarlarını ülke ekonomisine yük olmadan yönetmekte artık daha deneyimliyiz. Hem DASK'ın yürüttüğü bilinçlendirme faaliyetleri hem de Afet Sigortaları Kanunu, Zorunlu Deprem Sigortası'nın yaygınlaşmasına çok önemli katkı sağladı, bizi bu noktaya getirdi. DASK, geçtiğimiz 20 yılda Zorunlu Deprem Sigortası yaptıran konut sahiplerine, depremlerin neden olduğu maddi hasarlar için 394 milyon TL ödeme yaptı ve yaralarını sarıp hayata devam etmelerini kolaylaştırdı. Şimdi hedefimiz, ülkemizdeki tüm konutların DASK güvencesine girmesini sağlamak." Hasar anındaki yönetim kabiliyetinin ve poliçe sahibi vatandaşın tazminatını vaktinde almasının da sigorta sistemine güveni artırdığını belirten Güler şunları ifade etti: "Bugün DASK 25 milyar TL toplam hasar ödeme gücüne sahip. Bu, depremlerin neden olduğu maddi hasarın yönetimi açısından ülkemiz adına çok büyük bir avantaj. Bugün Türkiye'de her iki konuttan biri sigortalı. Bizim hedefimiz ise tüm konutları depreme karşı güvence altına almak." Sigortalılık oranları depremi yaşamış illerde daha yüksek Zorunlu Deprem Sigortalılık oranı en yüksek iller arasında özellikle deprem geçirmiş iller yer alıyor. Sigortalılık oranı Bolu, Tekirdağ, Yalova ve Sakarya'da yüzde 80'in üzerinde seyrediyor.
Sakarya 14.8.2020
Nesli tükenmekte olan kum zambağı Kocaali sahillerini süslüyor
Sakarya'nın Karadeniz kıyısında yer alan Kocaali sahillerinde, nesli tükenmekte olan bitkiler arasında yer alan kum zambakları etkileyici bir manzara oluşturuyor.
Sakarya 14.8.2020
Eski belediye çöplüğünde çiçekler açacak
Sakarya'da bir tarım firması, eski belediye çöplüğünü ıslah ederek tarıma elverişli hale getirdiği alanda yetiştireceği süs bitkisi ve fidanları yurt dışına gönderecek.
Sakarya 14.8.2020
Sündiken Dağları'nın yamacındaki Gürleyik Çayı ziyaretçilerini hayran bırakıyor
Kent merkezine 120, Mihalıççık ilçesine ise 27 kilometre uzaklıkta yer alan Gürleyik Mahallesi'nde bulunan çay, yaklaşık 10 kilometre yol alarak Sakarya Nehri üzerindeki Sarıyar Baraj Gölü'ne dökülüyor.
Sakarya 14.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 24
AKRABALAR ARASINDA 'ARAZİ SINIRI' KAVGASI: 1 ÖLÜ, 4 YARALI SAKARYA'nın Erenler ilçesinde, akrabalar arasında arazi sınırı anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.
Sakarya 14.8.2020
Son dakika haberleri! Akrabalar arasında arazi sınırı kavgası: 1 ölü, 4 yaralı
Son dakika haberleri: Akrabalar arasında arazi sınırı kavgası: 1 ölü, 4 yaralı SAKARYA'nın Erenler ilçesinde, akrabalar arasında arazi sınırı nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Sakarya 14.8.2020
13 Ağustos 2020 Haberleri
13 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Sakarya 13.8.2020
Son dakika... Akrabalar arasında arazi sınırı kavgası: 1 ölü, 4 yaralı
Son dakika gündem haberi... Akrabalar arasında arazi sınırı kavgası: 1 ölü, 4 yaralıSAKARYA'nın Erenler ilçesinde, akrabalar arasında arazi sınırı nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Sakarya 13.8.2020
Son dakika haberi | Sakarya'da akrabalar arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2'si ağır 4 kişi yaralandı
Son dakika gündem haberine göre Sakarya'nın Erenler ilçesinde, akrabalar arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2'si ağır 4 kişi yaralandı.
Sakarya 13.8.2020
Sakarya'dan 18 şirket "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesine girdi
İstanbul Sanayi Odasının (İSO) hazırladığı "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının 2019 yılı listesinde Sakarya'dan 18 firma yer aldı.
Sakarya 13.8.2020
Sakarya?da toplu taşıma araçlarında maske denetimi
SAKARYA Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, şehir içi toplu taşıma araçlarını durdurarak sürücülerin ve yolcuların maske takıp takmadığını kontrol etti.
Sakarya 13.8.2020
Görme engelli annenin okuma azmini gördü, özel telefon hediye etti
SAKARYA'nın Akyazı ilçesinde yaşayan yüzde 92 görme engelli olan Nurten Donturan (40) açık lise sınavına girerken, okuma azmi ile dikkat çekti.
İmsak04:24
Öğle13:08
İkindi16:57
Akşam20:05
Yatsı21:36
SAKARYA
Yönetmen Gece Nöbeti
Tür Suç
SAKARYA
Yönetmen Aslan Krallığı
Tür Animasyon
SAKARYA
Yönetmen Geçit
Tür Korku
SAKARYA
Yönetmen Şeytanın El Kitabı
Tür Korku
Sakarya Marmara Bölgesinde yer alan ve İstanbul-Ankara arası seyahat edenlerin uğrak noktası olan şehirdir. Şehir adını, etrafında kurulduğu Sakarya Nehrinden almıştır. 4.817 kilometrekare yüz ölçümüne sahiptir olan Sakarya’nın 16 tane ilçesi bulunmaktadır. Bunlar Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı’dır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Sakarya haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Sakarya son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Sakarya Haber, Sakarya Son Dakika Haberleri - Haberler - Sakarya haber sayfamızda Sakarya haberleri okuyabilir, Sakarya son dakika haberleri ve güncel Sakarya gelişmelerini görebilirsiniz. Sakarya'da kültür sanat etkinlikleri açık havada izleyicilerle buluş
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.8.2020 22:15:02. #1.14#
title