Haberler

Muratpaşa Belediyesi 2'nci Antalya Edebiyat Günleri Başlıyor

Abone Ol

Muratpaşa Belediyesi ‘Antalya Edebiyat Günleri’nin 2’ncisi yarın başlıyor.

Muratpaşa Belediyesi ' Antalya Edebiyat Günleri'nin 2'ncisi yarın başlıyor.

Muratpaşa Belediyesi'nin Antalya ve Türkiye'nin edebiyat dünyasına katkıda bulunmak amacıyla ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği 'Antalya Edebiyat Günleri'nin 2'ncisi 23 Mart perşembe günü başlıyor. Şükrü Erbaş, Ahmet Telli, Ferruh Tunç'un saat 16.00'da Antalya Sanatçılar Derneği'nde (ANSAN) gerçekleştirilecek 'Şiir Matinesi'yle başlayacak Antalya Edebiyat Günleri, aynı gün saat 19.30'da Ahmet Telli şiirlerinin sanatın resim, heykel gibi farklı formlarında yeniden yorumlandığı "Renkler, İmgeler, Sözcükler: Ahmet Telli" sergisinin açılışıyla devam edecek. Muratpaşa Belediye Fuayesi'nde açılacak sergi 3 gün boyunca devam edecek Edebiyat Günleri kapsamında ücretsiz gezilebilecek. Antalya Edebiyat Günleri'nde ilk gün "Sen benim şiir tarafımı sev" başlığıyla düzenlenecek 'Edebiyat Geceleri'yle sona erecek. Saat 20.00'de Belediye Kültür Salonu'nda düzenlenecek etkinlikte Turgut Uyar'ın 'Denge'sinden Yahya Kemal Beyatlı'nın 'Sessiz Gemisi'ne, Kemal Burkay'ın 'Gülümse'sinden Nazım Hikmet'in 'Seni Düşünmek Güzel Şey' ve Murathan Mungan'ın 'Maskeli Balo'suna 12 bestelenmiş şiir, piyano, keman, çello, gitar, bağlama ve perküsyondan oluşan orkestra tarafından yorumlanacak. Orkestraya, vokallerde İlke Türkdoğan ve Görkem Aydanarığ, danslarıyla Berkalp Üler ve Cansel Büşra Kuşçu eşlik edecek.

Öyküler okuyoruz

Antalya Edebiyat Günleri'nde 2'nci gün, 24 Mart Cumartesi, ANSAN'da Özcan Karabulut modaratörlüğünde Ayşegül Tözeren, Faruk Duman, Feyza Hepçilingirler, Hasan Özkılıç ve ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl'ın konuşmacı olarak katılacağı "2000'lerde Öykü: Bana Hikaye Anlatma" başlıklı panelle başlayacak. Etkinliğin 2'nci günü "Bir insanı sevmek onun öyküsünü sevmektir" başlığında Oğuz Atay'dan Tomris Uyar'a, Sait Faik Abasıyanık'tan Murathan Mungan'a öykülerin okunup piyano, kemal ve gitar orkestrası ve dans eşliğinde yorumlanacağı geceyle devam edecek.

En iyilere ödülleri takdim edilecek

Gecede, ayrıca, yazın dünyasının en canlı alanlarından biri olan öykü dalında geleneksel olarak verilen 'Muratpaşa Öykü Ödülleri' de bu yılki sahiplerine takdim edilecek. Seçici Kurul'un 1 Ocak - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında Türkçe yayımlanmış öykü kitapları arasında yaptığı değerlendirme sonucunda bu yıl, 'En İyi Öykü Kitabı' dalında 'Kuyuda' kitabıyla Belma Fırat, 'En İyi İlk Öykü Kitabı' dalında ise 'Şu Yağmur Bir Yağsa' ile 72 yaşında ilk öykü kitabını yayımlayan Kamil Erdem değer görüldü.

ANSAN'da etkinler hız kesmiyor

2'nci Antalya Edebiyat Günleri'nin son günü, 25 Mart Cumartesi, saat 14.00'de ANSAN'da Faruk Duman ve Aysu Erden'in katılacağı 'Bir öykü yaratmak' başlıklı atölye çalışmasıyla başlayacak. Edebiyat Günleri, ANSAN'da saat 15.30'da Ayşegül Tözeren modaratörlüğünde bu yılın ödüllü öykücüleri Fırat ve Erdem'in konuşmacı olarak katılacağı "#Öyküsokakta" başlıklı söyleşiyle devam edecek. Antalya Edebiyat Günleri'nin ANSAN etkinlikleri saat 17.00'de gerçekleştirilecek "Yayınlama Özgürlüğü" başlıklı Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal ve Ayşegül Tözeren'in konuşmacı olarak katılacağı panelle sona erecek.

Onur ödülü Zülfü Livaneli'nin

Muratpaşa Belediyesi 2'nci Antalya Edebiyat Günleri, bir kuşaktan bir kuşağa uzanan 300'ün üzerinde bestesi, 40 dilde yayımlanan romanları, dünyada barış ve demokrasinin kökleşmesi, gelişmesi için verdiği mücadeleler nedeniyle bu yıl ki 'Onur Ödülü'nün sahibi olan Zülfü Livaneli'ye ödülünün takdim edileceği geceyle sona erecek. Saat 20.00'de Belediye Kültür Salonu'nda gerçekleştirilecek gecede ayrıca yazarın 'Serenad' romanından 50 dakikalık bir bölüm 12 kişilik keman orkestrası ve piyano eşliğinde tiyatro ve modern dansla yeniden yorumlanacak. Edebiyat Geceleri'ne Çiğdem Bulut yönetmen olarak imza atarken orkestra şefliğini Mehmet Çalış üstlendi. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Murathan Mungan Muratpaşa Türkiye Antalya Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor? Kocaeli yangını hangi fabrikada? Kocaeli yangını nerede çıktı? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 9 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Ateş Kuşları Hüma diziden ayrılıyor mu? Ateş Kuşları Hüma öldü mü, ölecek mi? John Wick 4 nereden izlenir? John Wick 4 hangi platformda var, netflix'de var mı? RANDEVUSUZ PASAPORT BAŞVURUSU YAPILIR MI? Pasaport için randevu almadan gidilir mi? Nüfus Müdürlüğünden randevu almaya gerek var mı? Benzine indirim var mı? 9 Aralık Benzine indirim gelecek mi? Güncel benzin fiyatları ne kadar, kaç TL? BİM aktüel ürünler kataloğu - 9 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? İBB BURS SONUÇLARI SON DURUM || 2023-2024 İBB Genç Üniversiteli bursu açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İBB burs sonucu nereden, nasıl öğrenilir? BENZİN KAÇ TL OLDU (9 ARALIK)? 1 litre benzin kaç lira? Benzine, mazota, motorine indirim geldi mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title