Haberler

Muğla yerel haberleri | Marmaris'te Sinpaş'ın İnşaat Alanında Nöbete Başlayan Çevreciler Gözaltına Alındı

Abone Ol

Muğla haberi: Muğla’nın Marmaris ilçesi Kızılbük Koyu'nda Sinpaş GYO’nun mahkeme tarafından faaliyeti durdurulan inşaatında kontrol amaçlı nöbet tutan çevreciler gözaltına alındı.

ESMA TURAN

Muğla'nın Marmaris ilçesi Kızılbük Koyu'nda Sinpaş GYO'nun mahkeme tarafından faaliyeti durdurulan inşaatında kontrol amaçlı nöbet tutan çevreciler gözaltına alındı.

Marmaris'teki Kızılbük Koyu'nda yaklaşık 30 yıl önce başlatılan ve sonrasında Sinpaş GYO'ya satılan otel-devre mülk projesine Muğla Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün 13 Ağustos 2021 tarihinde verdiği "ÇED gerekli değildir" kararı, Marmaris Kent Konseyi ve Marmarisli yurttaşlar tarafından 11 Eylül 2021 tarihinde 'yürütmeyi durdurma' talebiyle yargıya taşınmıştı. Muğla 3. İdare Mahkemesi, temmuz ayında projeye verilen "ÇED gerekli değildir" kararını iptal etmişti.

ÇEVRECİLER GÖZALTINA ALINDI

Kararın iptali sonrası Marmaris Belediyesi'nden yapılan açıklamada, inşaatın faaliyetine son verildiği, inşaat alanında bulunan çalışanların alan dışına çıkarıldığı belirtilmişti.

Dün gece saatlerinde kontrol amaçlı inşaat alanına giden Marmaris Kent Konseyi üyeleri, bir tankerin içeriye girmeye çalışması üzerine alanda nöbete başladı. Nöbet tutan çevreciler, bugün öğle saatlerinde gözaltına alındı.

Kaynak: ANKA / Yerel

Sinpaş Gyo Marmaris Muğla Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Cübbeli Ahmet Hocanın mesleği nedir, ne iş yapar? Mahmut Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği ne? Benzine indirim var mı? Akaryakıta indirim gelecek mi? Mesut Yar hangi partiden aday? Mesut Yar Belediye Başkanı Aday Adayı mı oldu, hangi partiden aday oldu? Tevfik Göksu kimdir? FOX Çalar Saat konuğu Tevfik Göksu kaç yaşında, nereli? Tevfik Göksu biyografisi! VİZESİZ YUNAN ADALARI LİSTESİ | Hangi Yunan adaları vizesiz? Yunanistan kapıda vize ücreti ne kadar? Yunan adalarına nasıl gidilir? 7 günlük turist vizesi hangi tarihlerde geçerli? Yunanistan 10 ada vize muafiyeti ne zaman başlayacak? SARI KODLU İLLER 8 ARALIK 2023 | Sarı kod hangi illerde? Meteorolojinin uyardığı sarı ve turuncu kodlu 14 şehir hangileri? Yerli malı haftası ne zaman? Yerli malı haftası 2023 hangi tarihte, ayın kaçında? Filiz Taçbaş kimdir, kaç yaşında? Filiz Taçbaş hangi dizilerde oynadı? BURÇLAR DEĞİŞTİ Mİ 2023? Burç tarihleri niye, nasıl değişti? 2023 hangi ay hangi burç? Gizem Bağdaçiçek kimdir, kaç yaşında? Gizem Bağdaçiçek neden gözaltına alındı? 8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul'da bugün okullar da kar tatili var mı? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 8 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (8 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2023: İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa barajlarında son durum nedir? Yağışlar barajları ne kadar doldurdu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title