Haberler

MHP Toroslar'da Soysal Yeniden Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Toroslar İlçe Teşkilatı 2.Olağan Kongresi yapıldı.394 delegenin oyunu alan mevcut Başkan Nihat Soysal, yeniden seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Toroslar İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi yapıldı. 394 delegenin oyunu alan mevcut Başkan Nihat Soysal, yeniden seçildi.

MHP Toroslar İlçe Teşkilatı'nın 2. Olağan Kongresi, Ayışığı Düğün ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru, MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, İl Başkanı Mahmut Tat ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve çok sayıda partili katıldı.

Tek liste halinde gidilen kongrede konuşan MHP Toroslar İlçe Başkanı Nihat Soysal, görev süreleri içerisinde halkın sorunları ile yakından ilgilendiklerini, Toroslar ilçesinin 12 yıldır MHP'li belediye başkanları tarafından yönetildiğini söyledi. 12 yıllık süreçte Toroslar'ın kabuk değiştirdiğini ifade eden Soysal, "Bölgemizin çehresi değişmiş, yaşanabilir bir kent olma yolunda hızla ilerlemektedir" dedi. Gerek Büyükşehir Belediyesi'nin gerekse siyasi iktidarın merkezi yönetiminin Toroslar'ı ihmal ettiğini savunan Soysal, MHP'li Toroslar, Ayvagediği ve Güzelyayla belediyelerinin kıt imkanlara rağmen, başarılı hizmetlere imza attıklarını vurguladı.

MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat ise, birlik ve beraberlik mesajları vererek, bir haftadır devam eden ilçe teşkilatları kongrelerinin büyük bir coşkuya sahne olduğunu söyledi. Kongrelere gösterdikleri ilgiden dolayı vatandaşlara da teşekkür eden Tat, "Kongrelerimiz ülkemize ve milletimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da yaptığı konuşmada, 8 yıl önce yönetime geldikleri Toroslar ile bugünkü Toroslar arasında büyük fark olduğunu belirtti. Toroslar'ı hiçbir zaman tek başına yönetmek gibi bir anlayışın içerisinde olmadıklarını kaydeden Tuna, "Birlikte yönettik ve yönetiyoruz. İmkanlarımız dar, belki bütçe anlamında da en düşük bütçeli belediyeyiz ama üretim ekonomisi ile Toroslar'ın çehresini değiştirdik. Tabi eksiklerimiz vardır. En güzelini yapmaya çalışıyoruz. Siyaset tek başına yapılmaz. Birlikte hareket edeceğiz. Dün olduğu gibi bugünde MHP'yi Mersin'de açık ara birinci parti yapacağız. Ülkemizin MHP iktidarına ihtiyacı var. Bu dayanışma ruhunu inşallah MHP, Türk Dünyası ile yapacaktır" şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru, vefat eden KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a Allah'tan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, AK Parti iktidarını eleştirdi. Ülkenin en önemli sorununun terör olduğunu ifade eden Doğru, mevcut iktidarın bu sorunu çözemediğini kaydetti. Türkiye'nin gelinen noktada komşu ülkeler ile sıkıntılı bir süreç içerisinde olduğunu da belirten Doğru, Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda 394 delegenin oyunu alan Nihat Soysal, yeniden Toroslar İlçe Başkanlığı'na seçildi. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

milliyetçi hareket partisi toroslar mersin Yerel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title