Haberler

Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor

Vali Orhan Düzgün, Kocasinan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan “Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor” projesi kapsamında vatani görevini yapan eşi veya evladını görecek 23 aile ile bir araya geldi.

Vali Orhan Düzgün, Kocasinan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan "Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor" projesi kapsamında vatani görevini yapan eşi veya evladını görecek 23 aile ile bir araya geldi.

Kayseri Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleşen "Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor" projesi bilet takdim törenine Vali Düzgün'ün yanı sıra, vatani görevlerini yapan yakınlarını görecek olan aileler, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Kocasinan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri katıldı.

Vali Düzgün, burada yaptığı konuşmada, ailelerin, vatani görevini yapmakta olan yakınları ile hasret gidermeleri, Mehmetçiklerin gözünde bir ışıltıya sebep olması açısından Kocasinan Kaymakamlığı'nın hazırlamış olduğu projenin çok önemli olduğunu söyledi.

Bu proje sayesinde hem ailelerin evlatlarını, eşlerini görmüş olacağını hem de belki de birçoğunun bugüne kadar görmemiş olduğu şehirleri görme fırsatı bulacağını ifade eden Vali Düzgün, "İnşallah sizler bu seyahatinizi sağlıkla tamamlarsınız. Çocuklarınız da sağlıkla tezkerelerini alırlar, birlikte mutlu ve beraber bir hayat yaşarsınız" temennisinde bulundu.

Vali Düzgün, Kocasinan Kaymakamlığı'nın Kocasinan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti ile birlikte bu proje gibi pek çok güzel projeye imza attığını belirterek, özellikle Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümünde düzenledikleri konferanslar, Çanakkale tarafına düzenlenen geziler, 100.000 fidan dikimi, tüp bebek yöntemi ile çocuğu olmayan ailelerin çocuk sahibi olması, yaşlıların evlerinde bakımı gibi önemli projeleri gerçekleştirildiğini kaydetti.

Vali Düzgün, ülkenin birliğine ve beraberliğine göz dikenlerin, Türkiye Cumhuriyeti'ni parçalamamak isteyen dış mihrakların etkisiyle son 9-10 ay içinde özellikle Türkiye'nin Güneydoğu'sunu karıştırmaya çalıştığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Şehitlik bu dünyada ulaşılabilecek en güzel mertebelerden birisi. Onların geride kalan aileleri, çocukları, anne ve babaları için oldukça zor ve dayanılması güç bir durum. Ama biz inanıyoruz ki her doğan canlı geçici bulunduğu bu topraklardan göçecek. Ayrılırken güzel isim bırakarak, güzel amellerle buradan ayrılması son derece önemli. Onlar, bizlerin huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi, bayrağımızın göklerden inmemesi ve ezanımızın susmaması için gece gündüz görev yapıyorlar. Orada şehit olan askerlerimizin ve polislerimizin yakınlarını dinledikçe, onların eşleriyle yakınlarıyla sohbet ettikçe, orada görev yapıp yaralı olarak ilimizde tedavi olan asker, polisimizi ziyaret ettiğimizde onların orada hangi ruh içerisinde kahramanca görev yaptıklarını dinledikçe sanki bugünlerde Güneydoğu'da Çanakkale'nin yeniden yazıldığını düşünüyorum. Asker ve polislerimize muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah çok kısa süre içerisinde, önümüzdeki haftalar, aylar içerisinde de orada terör örgütünü beli kırılacak. Zaten önemli ölçüde de kırılmış durumda. Bu işten sonuç alamayacaklarını gördüler ve onun için yavaş yavaş teslim oluyorlar ya da bulundukları mevkileri terk ederek kaçmaya çalışıyorlar. İnşallah kısa süre içerisinde Güneydoğu'da can ve mal güvenliği sağlanacak, huzur hakim olacak."

Vali Düzgün, törenle vatani görevini yapmakta olan evladı, eşi, yakınını görmeye gidecek ailelerin biletlerini takdim ederek, hayırlı yolculuklar diledi.

Törenin sonunda Vali Düzgün bir süre sohbet ettiği aileler ile birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Vali Orhan Düzgün Kocasinan Kayseri Yerel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

title