Haberler

Karşıyaka Protokolü Medicalparkta "Sevgi"Yi Konuştu

Karşıyaka’daki kamu ile özel kurum ve kuruluş yöneticilerini bir araya getiren aylık toplantı da "Sevgi evleri ve Parçalanmış Aile" konusu ele alındı.

Karşıyaka'daki kamu ile özel kurum ve kuruluş yöneticilerini bir araya getiren aylık toplantı da "Sevgi evleri ve Parçalanmış Aile" konusu ele alındı.

İzmir MEDİCALPARK Hastanesi'nin ev sahipliğini yaptığı Haziran ayı kahvaltılı toplantıda, İzmir MEDİCALPARK Hastanesi'nin dünyada ilk 20 hastane arasına girmeyi hedeflediği belirtildi.

Türkiye'de bir ilk olarak bilinen Karşıyaka'da düzenlenen kahvaltıda buluşma toplantıları, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu güçlendirmeyi, Karşıyaka'ya yeni atanan özel ve kamu kurum, kuruluş yöneticilerinin tanışmaları için iyi bir ortam oluşturmayı amaçlıyor.

Toplantının açılışında, hastane yetkilileri tarafından hastanenin İzmir'e katkıda bulunduğu değerler ve hastaneyi tanıtan bir sunum yapıldı.

İzmir MEDİCALPARK Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, Karşıyaka'nın ve İzmir'in gururu olma noktasında ellerinden gelen bütün gayretleri ile yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek şunları söyledi. " İzmir'imizi Türkiye'ye, dünya ya tanıtmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. İzmir ve bölge halkının desteğini alarak iyi bir ivme kazandık ve iyi yerlere doğru gidiyoruz. Hastanemiz, dünyada ilk 20 hastane arasına girme hedefini önüne koymuş bulunmakta, bu hedefe ulaşma konusunda elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz… Şu anda aşağıda bir karaciğer nakli yapılıyor. Bu kurumun güzelliği burada bir hayatın kurtulmasına vesile oluyoruz. Böylesine anlamlı bir görevi ve misyonu üstlendiğimiz için hem gururluyuz hem de bundan büyük bir keyif ve zevk alıyoruz…

İzmir'i dünya ya tanıtıyoruz. Dünyanın bir başka ucundan buraya hasta getiriyoruz. Hastalarımız iyileştikten sonra hastaları İzmir'in tarihi ve turistik yerlerini gezdiriyoruz. Daha sonra o hastalarımız ve yakınları turist olarak buraya geri dönüyorlar. Bu da İzmir'imize ve ülkemize katma değer kazandırıyor. İzmir'e katma değer yaratan bir kuruluş olma yönünde hızla ve emin adımlarla ilerleyeceğiz. 2 buçuk yılda 1 milyon civarında hastamıza tedavi vermek suretiyle İzmir'in neredeyse dörtte birini buraya misafir ettik. Bu da işin ayrı bir gurur tarafı.

İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi ile anlaşarak önümüzdeki eylül ayından itibaren burada tıp fakültesi öğrencilerinin, uzmanlarının yetiştiği bir hastane konumuna geliyoruz. Hedefimiz 5 yıl içinde dünyanın ilk 20 hastanesi arasına girip Karşıyaka'yı ve İzmir'i dünyaya tanıtmaktır."

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ise yaptığı konuşmada sevgi evleri ve parçalanmış aileler konusuna değinerek sevgi evleri ile ailelerin yanına alınan çocuklar aile ortamında, anne baba şefkati ile yetişeceklerini, parçalanmış aileleri duydukça üzüldüğünü belirtti.

Yücel konuşmasını "Hepimizin kendi kulvarında bir sorumluluğu var. Bu sorumluluk çerçevesinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Kısacası hizmetkarlık yapmaya çalışıyoruz. Biraz önceki sunum onu gösterdi ki artık hizmetkarlıklarımızın istikametinde verilen hizmetleri sadece yapmakla yetinmemek aynı şekilde onu bir şekilde tanıtımı ile meşgul olmak gerekiyor. Amaç sadece kahvaltı değil, kahvaltı ile birlikte bir araya geliyor, sohbet ediyoruz. Karşıyaka için neler yapabiliriz? diye çabalıyoruz. Yunus "gelin tanış olalım işi kolay kılalım. Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz" diyor. Ne Karşıyaka ne İzmir ne de dünya hiç birimize kalmayacak. Hal böyle olunca her defasında yeni simalarda bizim kahvaltılarımızı onurlandırıyor." dedi.

İzmir MEDİCALPARK Hastanesi'nin ev sahipliği yaptığı kahvaltıya, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Gürel Kaynak, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Celal Kocabaş, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, Karşıyaka Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Mümtaz Erdoğan, Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, SGK Müdürü Aysel Demirelli, Karşıyaka Vergi Dairesi Müdürü Turan Şahin, Sağlık Müdür Vekili Dr. Sertan Aktaş, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Berna Ceylan, Jandarma Bölük Komutanı Oktay Çetin, Tapu Sicil Müdürü Demircan Koç, Zübeyde Hanım Huzurevi Müdürü Gülçin Halatçı, Çocuk Yuvası Müdürü Adnan Güneş, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Semra Demir, İşadamları Azad Yeşil, Beşir Baymaz, Gazeteci Avni Erboy, Aktüel Panorama dergisi genel yayın Yönetmeni Mehmet Çelebi, MHP ilçe Başkanı Bülent Çimtay, CHP ilçe başkan yardımcısı Hasan Taşkın, Medicalpark Karşıyaka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zafer Beken, hastanenin Genel Müdürü Veysi Kubba, hastane yetkilileri ve davetliler katıldı. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Karşıyaka Türkiye Yerel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title