Haberler

İş Dünyası Adana'da Zirve Yaptı

İş dünyasının zirvesi Adana’da Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) üyeleri ile buluştu.

İş dünyasının zirvesi Adana'da Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) üyeleri ile buluştu. Buluşmada İstanbul Sanayi Odası'nca belirlenen "Türkiye'nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu Listesi'ne giren ADSİAD üyesi firmalara plaket verildi.

Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Başkanı Tarkan Kulak'ın da katıldığı toplantıda Türkiye'nin ilk 500 ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ADSİAD üyeleri Sasa, Temsa, Adana Çimento, Bossa, Kıvanç Tekstil ve Zahit Alüminyum'a plaket sunuldu. Ayrıca ADSİAD ailesine yeni katılan Kubilay Şahin (Şahinoğlu Nakliyat), Sedat Gül (Altın Koza Mimarlık), Kamil Dinçer Çelik (Temsa), İlter Varinli (Dünya Göz), Mehmet Turan Özer (Özer Avukatlık Bürosu), Selçuk Tansalar (Tansalar Turizm) ve Can Ulaştırıcı'ya (Epaş Döküm ve Plastik) üyelik beratları verildi.

Sönmez ekoturizme dikkat çekti

İş dünyasını buluşturan zirvenin açılış konuşmasını yapan ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez ADSİAD'ın Çukurova ve Türkiye ekonomisine, sosyal hayatına, yarınlarına katkı sağlama misyonu ile yola çıktığını söyledi. İlk ve ikinci 500'de yer alan firmalar ile derneğe yeni üye olanları kutlayan Sönmez, Adana'da tam anlamıyla bir bütünlük sağlandığı takdirde üstesinden gelinemeyecek sorun kalmayacağını vurguladı.

Adana'nın, sanayi kültürü olarak, Türkiye'nin en bilgili, vizyoner yatırımcı ve sanayicisine sahip bir kent olduğunu ifade eden Sönmez, şunları söyledi:

"Sanayi kültürüyle yoğrulmuş ve aynı zamanda tarımın başkenti konumundaki ilimizin 'Tarım İhtisas Sanayi Bölgesi' ilan edilmesi kaçınılmazdır. Dünyanın en verimli 3 ovasından biri konumundaki Çukurova'da geliştireceğimiz stratejik projelerle tarıma dayalı sanayide öncü olabiliriz. Enerji havzası kimliğimizle 'Temiz Enerji'de dünya ölçeğinde söz sahibi bir kent konumuna erişebiliriz. Potansiyelimizi doğru kullanarak Ekoturizm'de öne çıkabiliriz. Ekoturizm, Adana için biçilmiş kaftandır."

Protokolden Adana çağrısı

Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu ise "Devletimizin enerji yatırımları şehrimizin geleceği açısından önemli. Bu yatırımlarla şehrimizin yıldızı daha da parlayacak. Adana'da üretilen her ürünün marka olması için çalışmalıyız. Yerli ve yabancı yatırımcılara yardımcı olmalıyız" dedi.

Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer de, konukları selamladı. Milletvekili olarak her zaman görevini yapmaya çalıştığını aktaran Tümer, "Üretime ve istihdama katkı sunan iş insanlarının destekçisi olmak zorundayız. Sizlerin yanında olmak da görevim" dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü ise, "Herkes birilerine yalan söyleyebilir ama piyasalar yalan söylemez. İlk 500 listesinde geçen yıla göre fark var ve ivme aşağıya doğru gidiyor. Yani işler iyi değil" diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, "Adana özel bir kenttir. Ancak Adana'nın aşağıya inişi sürüyor. Kentimiz bunu hak etmiyor. Herkese çağrı yapıyorum. Gelin yatırım yapın, biz de belediye olarak size destek verelim. Ayrıca laik cumhurıyeti, özgürlükçü demokrasiyi ve hukuku tesis etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

TÜRKONFED Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Süleyman Onatça ise, " İnşallah önümüzdeki yıllar hukukun üstün ve demokrasinin sağlam olduğu bir ülke için herkesin çabası olur" şeklinde konuştu.

TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, "Adana'ya her gelişimizde sıcaklığıyla sorunları biraz daha unutuyoruz. 'Adanalyık ağam' demekten mutluluk duyuyorum. Silahların sustuğu, barışın olduğu, anaların ağlamadığı, çocukların ölmediği, dostluğun galip geldiği bir dünya diliyorum" dedi.

TÜSİAD Başkanı Canan Başaran Symes de ödül alan firmaları katlayarak, "ADSİAD'ın 25. Yılını kutluyorum. Burada emeği geçenleri tebrik ediyorum. Herkesin yeni yılını kutluyorum. Barış ve sağlık dolu bir 2017 diliyorum" şeklinde konuştu.

ADSİAD tanıştırdı

Toplantıda ayrıca ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan, AGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülümsün Adalı, İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, TÜRKONFED, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, TÜSİAD, ADSİAD, ÇUKUROVA SİFED, AGİAD ve İŞKAD Yönetim Kurulu üyeleri, iş insanları ve çok sayıda davetli birbirleriyle tanışarak görüş alışverişinde bulundu. Gecede Orkestra Mega şarkılarıyla geceye damgasını vururken, ADSİAD'ın yeni üyelerine de rozetleri takıldı. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Zülfikar İnönü Tümer Süleyman Sönmez Hüseyin Sözlü Çukurova Yerel Haberler

Fatih Karagümrük Süper Lig'e veda etti

Fatih Karagümrük Süper Lig'e veda etti

MHP lideri Bahçeli, Özgür Özel'i öve öve bitiremedi: CHP'ye yeni bir renk kattı

MHP lideri Bahçeli, Özgür Özel'i öve öve bitiremedi: CHP'ye yeni bir renk kattı

İstanbul'da polislere ateş açan magandalardan birisi öldü, diğeri hastanede

İstanbul'da polislere ateş açan magandalardan birisi öldü, diğeri hastanede

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan: Görüntüler 7 yıl öncesine ait, tamamıyla aile ortamı

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan: Görüntüler 7 yıl öncesine ait, tamamıyla aile ortamı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title