Haberler

Halk Oylamasına Doğru

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Elmalı ilçesinde AK Parti Gençlik Kolları ve öğrencilerle bir araya geldi.

Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Elmalı ilçesinde AK Parti Gençlik Kolları ve öğrencilerle bir araya geldi.

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, 16 Nisan'daki halk oylaması kapsamında Elmalı İlçesi'nde ilçe teşkilatını ve Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret ederek, Gençlik Kolları'nın düzenlediği geniş katılımlı toplantıya katıldı.

Muhalefetin iddia ettiği gibi bu sistemin krallık, tek adamlık falan getirmediğini belirten Milletvekili Mustafa Köse, "Muhalefet de söylüyor; Ne istediniz de yapamadınız" diye. Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın isteyip de yapamayacağı bir şey var mı? Yeni Hükümet sistemi asıl Recep Tayyip Erdoğan sonrası için gerekli. 15 yıldır unuttuğumuz koalisyonlar dönemine, istikrarsız hükümetlere geri dönmemek için 16 Nisan'da yapılacak referandumda Evet demeliyiz" dedi.

Geçmişteki siyasi çekişmelerden örnekler veren Köse, "1980'de 115 kez toplanan meclis cumhurbaşkanını seçemedi. Sağ-sol kavgaları ve sonunda darbe oldu. Darbe sonrası Turgut Özal ile tek parti döneminde ülkemiz refaha kavuştu. Özal Cumhurbaşkanı oldu ve ANAP'ın başına Mesut Yılmaz'ı geçirdi. Özal ile Yılmaz arasındaki anlaşmazlıkları biliyoruz. Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı olunca yerine Tansu Çiller'i getirdi. Ancak onlar arasında da kısa süre sonra anlaşmazlık çıktı. Ecevit, Cumhurbaşkanlığı için Ahmet Necdet Sezer'i önerdi ve Sezer Cumhurbaşkanı oldu. Bunların kavgasını da biliyoruz" diye konuştu.

Bu kavgaların hepsinin ülkeyi ekonomik krize sürüklediğini vurgulayan Köse, "Ülkemizde siyasi krizler, ekonomik krizleri de beraberinde getirdi. Koalisyonlar dönemlerini hatırlayın. Koalisyonlar, ülkemizin geri gitmesini, yatırımların durmasına neden oldu. Adnan Menderes, Turgut Özal ve Recep Tayyip Erdoğan dönemlerinde yani tek parti iktidarlarında ülkemiz büyüdü ve gelişti. İşte Cumhurbaşkanlığı sistemi, koalisyonlar dönemini ortadan kaldıracak. Halkın büyük çoğunluğunun oyunu alan kişi iktidar olacak ve 5 yıl ekibiyle birlikte ülkeyi yönetecek. Koalisyon yok, erken seçim yok" şeklinde konuştu.

Yeni sistemde bugün yargılanamaz, sorgulanamaz olan Cumhurbaşkanının yetkilerinin sınırlandırıldığını belirten Milletvekili Köse, bugün cumhurbaşkanının yaptığı hiçbir işten yargılanamadığını, yeni sistemde ise yaptığı her işten yargılanabileceğini söyledi. Gençlerin yeni hükümet sistemi ve Anayasa değişikliği ile ilgili sorularını da cevaplayan Köse, Cumhurbaşkanlığı sistemi ile daha büyük ve güçlü bir Türkiye olacağını sözlerine ekledi. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

AK Parti Antalya Elmalı Politika Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

Bakan Şimşek: Motokurye ve garsonların bahşişine vergi muafiyeti getiriyoruz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title