Erzurumspor Yönetimi Güven Tazeledi - Haberler
Haberi Paylaş

Erzurumspor Yönetimi Güven Tazeledi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
 - Güncelleme:
Erzurumspor Yönetimi Güven Tazeledi

Spor Toto 3. Lig 3. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da, Özakalın başkanlığındaki yönetim kurulu, olağan genel kurulda güven tazeledi.

Spor Toto 3. Lig 3. Grupta şampiyonluk mücalesi veren Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da Saim Özakalın başkanlığındaki yönetim kurulu, yapılan olağan genel kurulda güven tazeledi. Genel kurula tek aday olarak giren Özakalın ve yönetimi, delegelerin tamamının oyunu alarak, bir dönem daha mavi beyazlı ekibi yönetme yetkisi aldı.

Genel kurul bugün Forum AVM'deki Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Kulüp Başkanı Saim Özakalın, yönetim kurulu üyeleri ve taraftarların katıldığı genel kurulun divan başkanlığını Pasinler eski Belediye Başkanı Selami Teymur yaptı.

Genel kurul, B.B. Erzurumspor'un Saim Özakalın ve yönetiminin işbaşında olduğu 2.5 yılda yaşanan değişimlerin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başladı. Daha sonra yönetim kurulu üyesi Avukat Ömer Şenpolat faaliyet raporunu okudu. Faaliyet raporu ve yönetimin ibra edilmesinin ardından, başkan ve yönetim kurulu seçimine geçildi.

Divan Başkanı Teymur, kendilerine sadece bir liste ulaştığını belirterek, başka bir aday olup olmadığını sordu. Tek listenin olduğunun anlaşılması üzerine seçim maddesine geçildi. Genel kurul delegeleri, Saim Özakalın ve yönetimine bir dönem daha yetki verdi. 31 kişiden oluşan yönetim kurulunda geçmiş dönemde yeralan tüm isimler yine görev aldı.

ÖZAKALIN: TEK EKSİĞİMİZ ŞAMPİYONLUK!

Seçimin ardından delegelere teşekkür konuşması yapan Başkan Saim Özakalın, "Sinevizyondan açıkçası haberim yoktu. Arkadaşlarımız hazırlamış. Gördüğünüz gibi 2.5 yıl içerisinde çok önemli değişimler yaşadık. Bugün Türkiye'nin tesisleşme bakımından parmakla gösterilen kulüplerinden biriyiz. Yeni tesis yatırımlarımız da olacak. Örneğin, kulüp tesislerindeki taş binayı yıkıp, günümüz şartlarına uygun olarak 3 ya da 4 katlı yeni bir tesis inşa etmek istiyoruz. Bu tesise A takımı taşıyıp, şu anda A takımın kullandığı tesisi ise yeniden elden geçirip, alt yapıya vermek istiyoruz. Tüm bunları yaparken, tek bir eksiğimiz kaldı. O da şampiyonluk kupası. İki yıl çok büyük şanssızlıklar yaşadık. Bu sene artık şeytanın bacağını kırmak istiyoruz. İlk yarıyı doğrusunu söylemek gerekirse istediğimiz yerde bitiremedik ama çok da kötü durumda değiliz. O nedenle ciddi fedakarlıklar yaparak, takımımıza çok önemli isimleri kazandırdık. Teknik heyetimize ve transfer komitesindeki arkadaşlarımız ile tüm yönetim kurulu üyelerime tek tek teşekkür ediyorum. Oluşturduğumuz bu kadro ile mutlu sona ulaşacağımıza inanıyoruz. İnşallah elbirliğiyle, bu güzel tablonun tek eksiği olan şampiyonluk kupasını hep birlikte Erzurum'a getireceğiz. Bize katkılarını esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen, Aşkale Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, işadamı hemşehrimiz Adnan Polat'a, Avukat Ali Demirhan, ana sponsorlarımız Aşkale Çimento, Güvendik Market, Polat Enerji ve Ergaz ile 60'a yakın sponsorlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunu sağlamak bile birlik ve beraberliğin eseridir. Bu birliktelik 3 yıldan bu yana devam ediyor. 3 yıl önce yola çıktığımız yönetim kurulu ile yola büyük ölçüde devam ediyoruz. Bu süre içerisinde yoğun iş programları nedeniyle yönetimden ayrılmak zorunda kalan tüm arkadaşlarımıza da hizmetlerinden ötürü ben ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Ayrıca görev süremiz içerisinde bize desteklerini esirgemeyen şehrimizin tüm üst düzey yöneticilerine de şükranlarımı sunuyorum. Bir teşekkürü de taraftarlarımız hak ediyor. 2.5 yıldır iyi günde, kötü günde hep bizim yanımızda yeraldı, takımlarını muhteşem bir şekilde desteklediler. Ligin ikinci yarısında onların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlik içerisinde, Fair Play ruhuyla hareket edip, takımımı en iyi şekilde destekleyeceklerine yürekten inanıyorum. Onların bize vereceği destekle biz bu işi başaracağız" dedi.

SEKMEN: HEDEFİMİZ SÜPER LİG

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise B.B. Erzurumspor'un gerçek yerinin Süper Lig olduğunu, şu an bulunduğu durumun şehre yakışmadığını söyledi. B.B. Erzurumspor'u Süper Lig'e taşımak istediklerini ifade eden Başkan Sekmen, "Kulüp Başkanımız Saim Özakalın ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız takımımızı layık olduğu yere taşıyabilmek için yoğun bir mesai harcıyor. Bizler de onlara destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Bu şehrin hakkı Süper Lig'dir. Bizim hedefimiz de Süper Lig'dir. Ancak sabırla, birlik ve beraberlik içerisinde olarak bu hedefimize ulaşabiliriz. Erzurum, Dadaşlar'ın şehridir. Fair Play ruhunun tam adresidir. Takımımızı da bu ruhla desteklememiz, taşkınlıklara mahal vermememiz gerekiyor. Sabırlı olur, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek, şampiyonluğa ulaşmamız daha kolay olacaktır" dedi.

Başkan Sekmen'in konuşmasının ardından genel kurul sona erdi.

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU

Başkan Saim Özakalın, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Serdar Kömeç, Muharrem Özdemir, M.Melik Kaya, Sinan Doğan, Kadir Ovat, Zeki Adil, Ö.Faruk Şenpolat, İbrahim Bulut, Sabri Gökhan Genç, Burhan Doğan, Tuncay Akpınar, Mehmet Tan Özyapar, Murat Aslan, Ömer Düzgün, Yusuf Savaş, Haktan Ömeroğlu, Sedat Selim Bayraklı, Murat Satılmaz, Fatih Yılmaz, Yaser Kotan, Müfit Öğe, M.Emin Öz, Zeki Arıcıoğlu, Gökhan Yılmaz, Önder Dalbudak, Ahmet Oğuzhan Şam, Ethem Tanrıver, Yavuz Kocaman, Erdinç Timur, Hüsamettin Karaman - ERZURUM

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Erzurumspor Kulübü, Mehmet Sekmen, Saim Özakalın, Pasinler, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title