Haberi Paylaş
Eğitim-bir-sen Teşkilat Eğitimi Toplantısını Gerçekleştirdi

Eğitim-bir-sen Teşkilat Eğitimi Toplantısını Gerçekleştirdi

Yerel Haberler

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman şubesi tarafından gerçekleştirilen ‘Teşkilat Eğitimi’ toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, hayatlarını dava uğruna sarf ettiklerini, hevesleri uğruna israf etmediklerini vurguladı.

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman şubesi tarafından gerçekleştirilen 'Teşkilat Eğitimi' toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, hayatlarını dava uğruna sarf ettiklerini, hevesleri uğruna israf etmediklerini vurguladı.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen, teşkilat eğitimi toplantısına Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Baki Öztürk, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez ve sendika üyeleri katıldı. Eğitimler öncesinde açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Eğitim-Bir-Sen'in dava sendikacılığı yaptığını vurgulayarak, "Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye hedefiyle yola çıktık. Eğitim-Bir-Sen bu milletin idealleri olan, bu konuda sözü ve gücü olan, gücünü ve birikimini teşkilatlarından alan sendikadır. Kurulduğumuz günden bu güne kadar insana dair her şeyi önceledik. İnsanların en hayırlısı insana faydalı olandır anlayışını içeren kültür sendikacılığı yaptık. Bütün dünyevi tabuları kırarak ve yıkarak, yarına dair yeni şeyler söyleyerek sendikacılık yaptık. Memur-Sen genelinde 1 milyon üyeden bahsediyor. Memur-Sen büyüklüğünü sadece üye sayısından alan bir sendika değildir. Bu sendika bir avuç üyesi varken de yine bu kadar büyüktür. Çünkü biz büyüklüğü kelle sayılarına indirgeyen bir sendika olmadık olmayacağız.

Hayattan tasarruf edilemez. ya bir dava uğruna sarf edilir, yada arzu ve hevesler uğruna israf edilir. Bizler eğitimciler olarak aynı devasa gövdenin üzerinde birbirine kenetlenmiş elleriz. Bizler yer yüzünün ete ve kemiğe bürünmüş afyoner aileleriz. Çünkü bizler beslenmiş kaynakların nereler olduğu bilen, buna riayet eden kimleriz" ifadelerini kullandı.

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur-Sen Adıyaman Temsilcisi Ali Deniz ise konuşmasında, "Salt ücret sendikacılığının tuzaklarına düşmeyen, kuruş değil duruş sendikacılığı yapan teşkilatız. Sendikal mücadeleyi çalışanların özlük haklarını ve özgürlüklerini savunanın, sosyal ve mali kazanımları gelişmenin yanı sıra, eğitimi insanı arifleştirmenin, müfredatı ülkeyi marifleştirmenin, şehri sokak sokak medenileştirmenin ve dünyayı kardeşleştirmenin bir aracı olarak görüyoruz.

Yeniden büyük Türkiye ve adil bir dünya hedefiyle her dönemde ayrıştırıcı anlayışlara karşı birleştirici ve bütünleştirici olduk. Bu yolda sorumluluk almaktan çekinmedik. Etnik, mezhepsel, ideolojik sendikacılık yerine hizmet, toplumsal, değerler sendikacılığı yaparak erdemli yolculuğumuzu devam ettirdik ve etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Selamlama konuşması yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, "Anadolu'nun İslamlaşmasında, Peygamber Efendimizden itibaren gelen Ahiliğin içerisinde eğitimcilerde birlik ve dirlik içerisinde bu organizasyonda yer alıyorlar. Dünyayı istila etmeye başlamış olan, zaman zaman bizleri de şok dalgalarıyla milli irademizi kontrol altında tutmaya çalışan etkileyicilerden en aza indirmek, kendimizi tanıyabileceğimiz bileceğimiz, daha büyük olmak, bu büyüklük bize yetmiyor. Büyük olmazsak, birlikte olmazsak dalgalara karşı duramayabiliriz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi'nin Kurucu Başkanı Mehmet Dağtekin ve üç dönem şube başkanlığı yapan Gaffari İzci'ye plaket verildi.

Verilen aranın ardından eğitimlere geçildi. - ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Bir Sen Atilla Olçum Türkiye Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title