Haberler

Efeler Belediyesi Kadın Muhtarlar Akademisi düzenledi

Güncelleme:

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kadın muhtar ve aza adayları için eğitim programı düzenledi. Programda kadınların aday olma süreci, seçim stratejileri ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konular ele alındı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yaklaşan yerel seçimler öncesi kadın muhtar adayları için önemli bir iş birliğini daha hayata geçirdi.

Efeler Belediyesi, Ege Kadın Buluşması Platformu ve Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Derneği ortaklığında kadın muhtar ve aza adayları için eğitim programı düzenlendi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kadınların nasıl aday olabilecekleri, seçime nasıl hazırlanabilecekleri, seçim stratejileri, iletişim teknikleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi birçok konunun ele alındığı eğitimde kadın muhtar ve aza adaylarıyla bir araya geldi.

Muhtarlık için adım atarak elini taşın altına koyan, siyasi yaşamda 'ben de varım' diyen tüm kadınları gönülden kutladığını belirten Başkan Atay, kadınlara yönelik yaptığı hizmetleri anlattı.

KADINLARA YÖNELİK PROJELER AYAKTA ALKIŞLANDI

Göreve geldiğinde yaptığı ilk hizmetin, seçim çalışmalarında karşılaştığı kadınların talebi doğrultusunda Ovaeymir Mahallesi'nde Kadınlar Parkı açmak olduğunu ifade eden Başkan Atay; çalışan annelerin çocukları için okul öncesi eğitim veren 5 Gündüz Bakım Evi, kadınların sosyalleşebildiği, içinde ücretsiz ikramların olduğu 6 Hanımevi, sadece kadınların istihdam edildiği kadınların ekonomik hayatına katılımını sağlayan Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik Efesem Akademi, okuldan sonra çocukların, gençlerin ders çalışıp kitap okuyabildikleri 14 Kitap Kafe, Aydın'da ilk kez Down Kafe ve Otizm Yaşam Merkezi gibi çok sayıda hizmetin detaylarını anlattı.

"MARKA DEĞERİ YÜKSEK BİR EFELER İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Başkan Atay, "Belediye Başkanlığının güzel yanı insanlarının hayatına dokunan hizmetleri hayata geçirmek ve onların mutluğunu görmek. Bu paha biçilemez bir duygu. Mutlu geri dönüşler, hayata geçirdiğimiz projelerin doğru olduğunu bize gösteriyor. Kadınların, çocukların tabi ki her kesimden vatandaşımızın hayatına dokunan işlere imza atmaya devam edeceğiz. Marka değeri yüksek bir Efeler yaratabilmek için de var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Başkan Mehmet Fatih Atay, konuşmasının ardından muhtar adaylarının sorularını da yanıtlayarak kadın adayların taleplerini dinleyip, çalışmalarında destek olma sözü verdi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Mehmet Fatih Atay Efeler Fatih Yerel Politika Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Bakmadan Geçme

İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 21 Haziran Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Bugün hangi maçlar var? EURO 2024 21 Haziran Cuma maç programı! #9917 #129300 Polonya Avusturya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Polonya Avusturya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Polonya Avusturya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Polonya Avusturya maçı ne oldu? Polonya Avusturya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Polonya Avusturya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! POLONYA AVUSTURYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Arka Sokaklar yeni bölüm yok mu, neden yok? 21 Haziran Cuma Arka Sokaklar yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Çırak filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çırak filmi ne zaman, nerede çekildi? Miras filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Miras filmi ne zaman, nerede çekildi? Öldür Beni Sevgilim filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Öldür Beni Sevgilim filmi ne zaman, nerede çekildi? Delibal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Delibal filmi ne zaman, nerede çekildi? Vahşetin Çağrısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, nasıl bitiyor? Vahşetin Çağrısı filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917 Slovakya Ukrayna maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Slovakya Ukrayna maçı ne oldu?
Yangın felaketinde 'elektrik hattı' şüphesi! Tanrıkulu, 'Olağan şüpheliler' dedi, DEDAŞ'tan yalanlama gecikmedi

Yangın felaketinde "elektrik hattı" şüphesi! Tanrıkulu, "Olağan şüpheliler" dedi, DEDAŞ'tan yalanlama gecikmedi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title