Haberler

ABD'deki lüks tesis iddialarına Diyanet'ten yalanlama geldi

Güncelleme:

Diyanet'in ABD'de havuzlu, villalı, hamamlı tesisler yaptırıp otel olarak işlettiği iddiaları ortalığı karıştırdı. Diyanet, Amerika Diyanet Merkezi ile ilgili iddialara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "ABD'de bulunan Türk vatandaşlarımızı bir araya getirmek, Türk kültür ve medeniyetinin izlerini ilgili ülke toplumuyla buluşturmak amacıyla inşa edilen ve çevrede yaşayan gayrimüslim vatandaşların da takdirini kazanan merkezle ilgili basında yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, ABD'de bulunan; Türk vatandaşlarını bir araya getirmek, Türk kültür ve medeniyetinin izlerini ilgili ülke toplumuyla buluşturmak amacıyla inşa edilen Amerika Diyanet Merkezi ile ilgili basında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Diyanet'ten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan Amerika Diyanet Merkezine yönelik ithamlar üzerine, bu açıklamanın yapılmasında fayda mülahaza edildiği ifade edildi. Amerika Diyanet Merkezinin; ABD'de yaşayan yüz binlerce Türk vatandaşının, milyonlarca Müslüman'ın, ayrıca İslam medeniyetinin insanlığa kazandırdığı değerleri böyle bir merkezde görmekten mutluluk duyan her inançtan, milletten insanın gurur duyduğu ve faaliyetlerinden de istifade ettiği bir İslam, ilim ve kültür merkezi olduğu belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığından, Amerika Diyanet Merkezine ilişkin açıklama: İddialar gerçeği yansıtmamaktadır

Devletin, farklı ülkelerde yaşayan vatandaşlarını milli ve dini bayramlar, özel gün ve gecelerde bir araya getirebilmek, eğitimlerine destek olmak için ilgili ülkelerde çeşitli sosyal faaliyet alanları inşa ettiği ifade edildi. Bu doğrultuda, kurulma süreci 1993 yılında Maryland eyaleti Lanham şehrinde ilgili arazinin alınmasıyla başlayan Amerika Diyanet Merkezinin inşaatına 2012'de başlandığı, açılışının ise 2 Nisan 2016'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle yapıldığı bilgisi verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığından, Amerika Diyanet Merkezine ilişkin açıklama: İddialar gerçeği yansıtmamaktadır

"İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Açıklamada, "Böylece, cami merkezli sosyal faaliyet alanlarını ihtiva eden Amerika Diyanet Merkezi hem Türk vatandaşlarının hem de bölgede yaşayan diğer Müslüman toplulukların hizmetine sunulmuştur. Mimari yapısı, sosyal tesisleri ve büyüklüğüyle ABD'deki en büyük İslam merkezi olma özelliğine de sahip olan merkez, hizmete girdiği günden itibaren bulunduğu bölgede Müslüman toplumunun buluştuğu merkez nokta haline gelmiştir. ABD'de bulunan Türk vatandaşlarımızı bir araya getirmek, Türk kültür ve medeniyetinin izlerini ilgili ülke toplumuyla buluşturmak amacıyla inşa edilen ve çevrede yaşayan gayrımüslim vatandaşların da takdirini kazanan merkezle ilgili basında yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığından, Amerika Diyanet Merkezine ilişkin açıklama: İddialar gerçeği yansıtmamaktadır

NE OLMUŞTU?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ABD'deki mal varlığının milyonlarca doları bulduğu iddiaları ortalığı karıştırmıştı. Diyanet'in ABD'de şirketleşen tesislerinin mal varlığının yüz milyon doları aştığı, milyon dolarlık kiralık villaları konukevi olarak adlandırıp otel şeklinde işlettiği, Diyanet-USA şirketine ait 11 villa ile çevrede bulunan yüz binlerce dolarlık 2 müstakil evin de satın alındığı iddia edilmişti.

Kaynak: AA / Yerel

Amerika Birleşik Devletleri Diyanet İşleri Başkanlığı Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! MARAŞ'TA YANGIN SON DAKİKA! Maraş-Dulkadiroğlu ilçesinde orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul baraj doluluk oranı düşüyor mu, barajlar yüzde kaç dolu? Güncel İSKİ baraj doluluk oranı! 22 Temmuz barajların doluluk oranı yüzde kaç? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 22-23 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Muratpaşa, Alanya, Manavgat 22-23 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ENFLASYON BEKLENTİSİ TEMMUZ 2024 l Temmuz ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? 2024 Temmuz ayı enflasyon beklentisi anketi paylaşıldı mı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Gölbaşı, Beypazarı 22-23 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 22 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 23 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 23 Temmuz burç yorumları nedir? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? Bugün Süper Loto sonuçları açıklanacak mı? Süper Loto bugün kazanan numaralar neler olacak? CANLI DOLAR KURU #128184 1 Dolar kaç TL? Dolar ne kadar, yükseldi mi? Tarım Kredi Kooperatif atıksız alışveriş nedir? Tarım Kredi sıfır market alışverişi nasıl yapılır? Kızılcık Şerbeti Firaz kim? Batuhan Yüzgüleç kimdir, kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı? Fenerbahçe, Lugano'ya kaybederse ne olacak? Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu'nda kiminle karşılaşacak? Kore Cilt Bakımı nedir? Kore Cilt Bakımı evde nasıl yapılır? Kore Cilt Bakımı yararlı mı, zararlı mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500

Yorumlar (62)

faruk merttürk:

Bunların hiçbir duasına amin denmez.

650
90
yanıtYanıtla
Doğrucu:

Onların ben dualarını …..

yanıt204
yanıt80
Mengele:

Hiristiyanliga gecsek diyanet ne yapar acaba ,buldum Ali Erbas bas piskopos olur hemen

yanıt105
yanıt31
Kara Murat:

Faruk sen o duaların içinde zaten yoksun. gittiğin yerde de dua etmezler.

yanıt10
yanıt73
alaattin akcaalan:

Sayın Şimşek,şimdi tasarruf zamanı satın lütfen şu sıralar misafir ağırlayacak durumumuz yok .

513
41
yanıtYanıtla
Kara Murat:

1993 den 1916 kadar yapılmış bir yapı. Bunlar maliye tarafından değil camilerdeki bağışlarla finanse ediliyor. Bırakında cebimizde ki paramızı nereye vereceğimizi bir bilelim.

yanıt13
yanıt58
VEFA:

O parayı size bağışlayanlar gidinde Amerika'da ultra lüks çifte havuzlu malikane yaptırın diye mi bağışladı? Ya da siz paraları toplarken böyle söyleyip mi topladınız. Filistine yardım diye bağış topluyorsunuz, şimdi bu insanlar size nasıl inanıp, güvensin?.. Pöehhh bağış parasıymış! ...

yanıt58
yanıt8
Ender Emir:

100 milyar TL bütçesi var ama her cuma namaz cikisinda yardım destek bağıs isteniliyor. Ali çevir kazı yanmasın

466
58
yanıtYanıtla
Kara Murat:

100 milyarlık bütçe %90 imam maaşları. %10 diğer giderler için. Cami ve kurs yapımları senin dediğin o yardım kutuları ile yapılıyor buna yurt dışında ki yerlerde dahil. Bilip bilmeden konuşmayın.

yanıt14
yanıt60
Yoruldum:

Cihadı havuzda yapıoruz artık. Çağ atladık çağ.

380
52
yanıtYanıtla
Tüm 62 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title