Haberler

24 Kasım Öğretmenler Günü

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Münir Karaloğlu, öğretmenlerin dünyanın en güzel, en kutsal mesleğini icra ettiğini söyledi. Karaloğlu şöyle devam etti: "Çocuklarımıza okuyup yazmayı öğrettiğiniz gibi, insani, ahlaki ve vicdani duyguları da; milli ve manevi düşünceleri de aşılıyorsunuz. Onların, vatanına, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmeleri için gayret gösteriyorsunuz. Bu gayretinizle, genç nesillerimizin tertemiz ve masum zihinlerini, iyilik ve güzellikle nakış nakış işliyorsunuz. Bu ülke için bilim adamları, sanatçılar, devlet adamları; doktorlar, hukukçular, mühendisler yetiştiriyorsunuz. Dolayısıyla sizler bizim geleceğimizin, yarınlarımızın mimarlarısınız."

Türel'den kutlama mesajı

24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Anadolu'nun en ücra köşelerinde, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimize bu vesileyle hürmet ve şükranlarımı iletiyorum. 15 Temmuz'da gerçekleşen hain darbe ve işgal girişimi ile millet olarak uçurumun kenarından döndük. Hainliğin köklerinin ise okullardan, dershanelerden, yurtlardan başladığını maalesef üzülerek gördük. Eğitimin ülkemizin geleceğindeki hayati önemi hep birlikte yaşayarak, bir kez daha idrak ettik. Türkiye'nin gerçek demokrasiyi yaşaması, muasır medeniyetler düzeyine çıkması, huzur ve refah içinde olması ancak çocuklarımızın, gençlerimizin en iyi şekilde eğitilmesi ile mümkün olacaktır. Gençleri bilgili, ahlaklı, çağdaş, kalkınmış bir ülke olarak geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Bu konuda en büyük görev siz değerli öğretmenlerimize düşmektedir. Eğitim ve öğretim meselesi yalnızca devletin değil, hepimizin meselesidir. Bu konuda toplumun tüm kesimleri ortak pay sahibidir. İşte bu vesileyle Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya'da eğitimin en büyük destekçisiyiz. Yasaların izin verdiği ölçüde eğitimin her alanına tüm imkanlarımızla katkıda bulunuyoruz" dedi.

Milletvekili Köse, Öğretmenler Günü'nü kutladı

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı. Köse, "Geleceğimizin mimarları olan gençlerimizi yetiştiren, bizi ve çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize şükran borçluyuz. Geçmişte olduğu gibi bugünde ilime ve alime büyük önem veriyoruz. Ülkemizde saygınlığı en yüksek mesleklerden birisi olan öğretmenlik, sadece bilgi veren bir meslek değil, iyi insan olmayı, doğru yolu gösteren ve bu yolda çocuklarımızı yarınlara hazırlayan bir meslektir" diye konuştu.

"Büyük ve güçlü Türkiye hedefimize ulaşmak için öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor" diyen Milletvekili Mustafa Köse, "Bizler, çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim alabilmeler ve öğretmenlerimizin daha iyi koşullarda mesleklerini yapabilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu amaçla Hükümet bütçemizde en büyük pay, eğitime ayrılmaktadır. Yapılan yatırımlarla 2002 yılında Antalya'da 9 bin olan derslik sayısı, bugün 19 binin üzerindedir. Yine 2002 yılında derslik başına düşen öğrenci sayısı 31 iken bugün bu sayı 23'e düşmüştür. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı da 22'den 15'e gerilemiştir" dedi. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Münir Karaloğlu Menderes Türel Antalya Yerel Haberler

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama var

Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama var

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 25 Haziran Salı İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! İNGİLTERE- SLOVENYA MAÇI #9917 İngiltere- Slovenya maçı ne zaman, saat kaçta? İngiltere- Slovenya maçı canlı izle! 25 HAZİRAN TV YAYIN AKIŞI: Bu akşam hangi diziler ve programlar var? Kanal D, Star TV, Show TV, TRT 1 TV8, NOW TV, ATV 26 Haziran Çarşamba 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 26 Haziran burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 25 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? TRT Spor yayın akışı 25 Haziran! TRT Spor canlı izle! TRT Spor canlı izleme linki! Kapıda vize nasıl alınır? Kapıda vize için ne gerekli? Kapıda vize tek seferlik mi? Dolar ne kadar, yükseldi mi? 25 Haziran Dolar ne kadar oldu, kaç TL? Rafa Silva kimdir? Rafa Silva kaç yaşında, nereli? Rafa Silva Beşiktaş ile anlaştı mı? 3. Dünya Savaşı riski var mı? 3. Dünya savaşı çıkacak mı? Hakan Fidan ne dedi?
MHP'li kaynaklar 'Ciddi bir sorun yok' diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

MHP'li kaynaklar "Ciddi bir sorun yok" diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title