Necdet Döner - Necdet Döner Yazıları - Haberler.com

Haberler
Haberler

Necdet Döner Yazıları

Necdet Döner

Necdet Döner

Fizyoterapist

18 Haziran 1998 tarihinde İzmir’in Bergama ilçesinde doğdu. İlkokul ortaokul ve lise eğitimini Bergama’da bitirdi. Bergama Cumhuriyet Anadolu lisesini birincilikle bitirdikten sonra Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü kazandı. İstanbul Esenyurt Üniversitesinden mezun oldu. Şu anda Bergama’da fizyoterapi, manuel terapi ve egzersiz danışmanlığı hizmeti vermektedir. Çeşitli..

Yazarın Tüm Yazıları

Refleksoloji nedir?

Refleksoloji nedir?

Refleksoloji veya refleks terapi olarak da bilinen birçok kişinin bilmediği ve pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan el, ayak ve kulak..
26.09.2022
Kamburluk önlenebilir mi?

Kamburluk önlenebilir mi?

Son zamanlarda duruş bozukluğu şikayetlerinin artmasıyla beraber kişilerde görülen artmış kifoz (gibozite) veya halk arasında kamburluk..
05.09.2022
Boyun düzleşmesi neden olur?

Boyun düzleşmesi neden olur?

Evde veya iş yerlerinde geçirilen hareketsiz yaşam maalesef omurga sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Uzun saatler masa başında geçirilen..
11.08.2022
Huzursuz bacak sendromu nedir?

Huzursuz bacak sendromu nedir?

Türkiye'de görülme sıklığı %3-5 arasında değişen huzursuz bacak sendromu kişinin yaşam kalitesini etkileyen nörolojik bir rahatsızlıktır. Sinir..
20.07.2022
MS (Multipl Skleroz) nedir? Belirtileri nelerdir?

MS (Multipl Skleroz) nedir? Belirtileri..

Multipl skleroz, santral sinir sisteminin kronik, demiyelinizan, nörodejeneratif ve ilerleyici bir nörolojik problemdir. Dünyada 3 milyona yakın..
07.07.2022
Sağlıklı yaş almak için öneriler

Sağlıklı yaş almak için öneriler

Yaşın ilerlemesi ile vücudumuz hem fiziksel hem de fizyolojik olarak bazı değişimlere uğrar. Bunlara örnek verecek olursak yağ oranındaki artışla..
17.06.2022
Kulunç ağrısı nasıl geçer?

Kulunç ağrısı nasıl geçer?

Tıp dilinde fibrositis denen kulunç, oldukça sık karşılaşılan ve her yaşta görülebilen bir sağlık problemidir. Günlük hayatımızda çok sık..
10.06.2022
Doğru uyku pozisyonu nasıl olmalıdır?

Doğru uyku pozisyonu nasıl olmalıdır?

Ağrısız bir yaşam ve sağlıklı yaş almak için biliyoruz ki bilinçli olmamız gerekiyor. Bugün de bilinçli olmamız gereken konulardan biri olan uyku..
24.05.2022
Pilatesin faydaları nelerdir?

Pilatesin faydaları nelerdir?

Pilates, Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersiz sistemi diyebiliriz. Son zamanlarda pilatese olan ilginin artmasıyla beraber özellikle..
13.05.2022
Sigara içmek bel ağrısına neden olur mu?

Sigara içmek bel ağrısına neden olur mu?

Sigara içmek aslında sadece akciğer ve kalp sağlığını etkilemiyor bel ağrısına da neden olan etmenler arasında yer alıyor. Günümüzde bel ağrısı çok..
26.04.2022
Fil hastalığı (Lenfödem) nedir?

Fil hastalığı (Lenfödem) nedir?

Günümüzde pek çok kişinin merak ettiği sorulardan birisi de fil hastalığıdır. Bugün sizlere fil hastalığı nedir neden olur gibi sorularınıza yanıt..
15.04.2022
Ramazanda egzersiz yapılır mı?

Ramazanda egzersiz yapılır mı?

Öncelikle sorunun yanıtını vererek başlamak istiyorum. Evet oruçluyken egzersiz yapmak mümkündür. Oruç ibadet olmasının yanında sağlık açısından son..
04.04.2022
İnme (Felç) nedir?

İnme (Felç) nedir?

Beynin bir bölümünde kan dolaşımının azaldığı veya kesintiye uğradığı beynin besin ve oksijen almasının engellediği bir inme gerçekleşir. Bu sürede..
01.04.2022
Squat nasıl yapılır? Squat hareketinin faydaları nelerdir?

Squat nasıl yapılır? Squat hareketinin..

Son zamanlarda en sık yapılan hareketlerden biri de squattır. Herhangi bir alet veya spor merkezine ihtiyaç duyulmadan evde yapabileceğiniz bir..
25.03.2022
Hidroterapi nedir?

Hidroterapi nedir?

Hidroterapi suyun fiziksel özelliğinden faydalanılarak uygulanan kapsamlı bir fizik tedavi ve rehabilitasyon programlarının içinde yer alan su içi..
18.03.2022
Osteoporoz (Kemik Erimesi) nedir?

Osteoporoz (Kemik Erimesi) nedir?

Osteoporoz yani halk adıyla bilinen ismi kemik erimesidir. Yaş ilerledikçe osteoporoz görülme sıklığı artmaktadır. Erkeklerin kemik yoğunluğu..
11.03.2022
Futbolcularda en sık görülen sakatlıklar nelerdir?

Futbolcularda en sık görülen sakatlıklar..

Dünyanın en çok yapılan ve ilgi duyulan spor branşlarından biri de futboldur.Futbol ile ilgilenen sporcularda sakatlıklar sık görülmektedir.Bu..
28.02.2022
Kuyruk sokumu ağrısı neden olur?

Kuyruk sokumu ağrısı neden olur?

Kuyruk sokumu omurganın son bölümünde ve içeriye doğru kıvrım yapan, dört kemiğin kaynaşması sonucunda üçgen görünümlü bölgedir. Kuyruk sokumu..
21.02.2022
Kol ağrısı neden olur, nasıl geçer? Kol ağrısı için hangi egzersizler yapılmalıdır?

Kol ağrısı neden olur, nasıl geçer? Kol..

Kol ağrısı kolda bulunan kemiklerden (humerus, radius ve ulnar) kaynaklı veya kol bölgesindeki yumuşak dokulara bağlı ağrı oluşabilmektedir. Aşırı..
09.02.2022
Kasık ağrısı neden olur? Kasık ağrısına ne iyi gelir?

Kasık ağrısı neden olur? Kasık ağrısına ne..

Kasık ağrısı hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla karşılaşılabilen bir sağlık problemidir. Kasık ağrısı pelvis bölgesinde veya alt karın..
31.01.2022
1 2 3
title