Haberler

TRT 2 evleri kültür ve sanatla renklendiriyor

Güncelleme:

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı alınan tedbirler sonrası konserden tiyatroya, sinemadan operaya kadar sayısız etkinlik iptal edildi. TRT 2 ise bu açığı doldurmak için kültür ve sanat etkinliklerini genişlettiği bir yelpaze oluşturdu.

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında gündelik hayatın her alanında olduğu gibi kültür, sanat hayatında da yeni tedbirler alındı. Konserden tiyatroya, sinemadan operaya bütün temsiller iptal edildi. Müze ve sergiler geçici olarak ziyarete kapatıldı. Televizyon izleyicilerinin kültür ve sanatla buluşma noktası TRT 2 ise mevcut yayın çizgisiyle bu boşluğu dolduruyor.

TRT'nin kamu yayıncısı olarak sahip olduğu teknik kapasite ve geniş bir coğrafyaya yayılan erişim imkanını; kültür, sanat yayıncılığı için kullanan TRT 2'nin ekrana getirdiği kültür, sanat etkinlikleri geniş bir yelpazeden oluşuyor.

ÖZEL İÇERİKLER BUGÜN İTİBARİYLE EKRANA GELİYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Devlet Opera ve Balesi'nin temsilleri, başta Cumhurbaşkanlığı Senfoni orkestrası olmak üzere devlet senfoni orkestralarımızın konserlerini ilk günden beri izleyicilerle buluşturan TRT 2, Pazar Konseri geleneğini sürdürüyor. Troya, Aida ve La Boheme gibi dünyaca ünlü operalar, senfonik konserler, Ustalara Saygı konserleri, müziğe dair belgeseller "Hayat Eve Sığar" çağrısına uyan izleyicilerin güzel vakit geçirmelerini sağlayacak.

TRT 2 evleri kültür ve sanatla renklendiriyor

TRT 2'nin bu zorlu günleri kolaylaştıran yayınları elbette temsillerle sınırlı değil. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeler ve Türkiye'nin sanat gündeminde yer bulan sergileri de çok özel koşullarda olmak kaydıyla TRT 2 izleyicileri için açılacak.

TRT 2 evleri kültür ve sanatla renklendiriyor

TÜRKİYE'NİN GÖZÜ KULAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR

Ziyarete kapalı geleneksel ve çağdaş sanat sergileri estetik bir yayıncılıkla evlere, ekranlara gelecek. Yine aynı şekilde kapalı olan Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi önemli mekânlar, gerekli izinler alınarak, TRT 2 izleyicileri için nitelikli ve doyurucu bir şekilde, bir ziyaretçinin gözünden, uzmanların desteği ile ekrana taşınacak. TRT güçlü mirası ile iyi günlerde de zor zamanlarda da Türkiye'nin hafızası, Türkiye'nin gözü, kulağı olmaya devam ediyor.

TRT 2 evleri kültür ve sanatla renklendiriyor

NOT: TRT 2'nin, "Hayat Eve Sığar" kapsamında zenginleştirdiği 24 Mart – 1 Mayıs tarihleri arasındaki yayın planında yer alan konserlerin ve operaların bazılarına bu listede ulaşabilirsiniz.

24 MART 2020 SALI: THE MORRICONE DUEL – DANİMARKA ULUSAL SENFONİ ORKESTRASI

26 MART 2020 PERŞEMBE: OPERANIN KALBİNDE BİR TÜRK: MURAT KARAHAN

27 MART 2020 CUMA: DOB - LA BOHEME OPERA

28 MART 2020 PERŞEMBE: PERA KONSERLERİ ''SONBARDA LİED'LER

29 MART 2020 PAZAR: KONSERE DAVET ''Henri Vieuxtemp anısına''

29 MART 2020 PAZAR: PAZAR KONSERİ'Henri Vieuxtemp anısına''

31 MART 2020 SALI: 2 CELLO 2 FACE

2 NİSAN 2020 PERŞEMBE: CSO – İDİL BİRET

3 NİSAN 2020 CUMA: DOB- AİDA OPERASI

4 NİSAN 2020 CUMARTESİ: PERA KONSERLERİ ''Perada Paris Esintileri''

05 NİSAN2020 PAZAR

KONSERE DAVET – CSO Mozart'ın Don Giovanni Operası Üvertürü , Weber, Klarnet Konçertosu No 2,Beethoven Serisi, 4. Senfoni

05 NİSAN2020 PAZAR: PAZAR KONSERİ - CSO Şef Alessandro Cedrone, klarnet Orçun Civelek,

7 NİSAN 2020 SALI: TAKE THAT: LIVE PROGRESS

9 NİSAN 2020 PERŞEMBE: AİZONAİ SENFONİK TÜRKÜLER KONSERİ

10 NİSAN 2020 CUMA: TROYANIN BOLŞOY YOLCULUĞU

10 NİSAN 2020 CUMA: DOBTROYA OPERASI

11 NİSAN 2020 CUMARTESİ: PERA KONSERLERİ ''Bir Arp Sabahı''

12 NİSAN PAZAR 2020 PAZAR KONSERE DAVET - Beethoven Senfonileri ''Pastoral''

14 NİSAN 2020 SALI: IL DIVO:A MUSICAL AFFAIR JAPONYA KONSERİ

16 NİSAN 2020 PERŞEMBE: DOB NAZENDE ŞARKILAR

Kaynak: Haberler.com / Yaşam

Türkiye Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Cenk Tosun Fenerbahçe'ye mi gitti? China Suarez kimdir? Icardi - China Suarez sevgili mi? 12-13 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 13-14 Temmuz hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 12 Temmuz Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Hava Muhalefeti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hava Muhalefeti filmi ne zaman, nerede çekildi? Canlı yayında kafasına sıkan adam öldü mü, yaşıyor mu? (VİDEO) Ankara'da kafasına sıkan yayıncı ne oldu, öldü mü? Üçlü Tehlike filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Üçlü Tehlike filmi ne zaman, nerede çekildi? Katil Avcısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Katil Avcısı filmi ne zaman, nerede çekildi? Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ne zaman, nerede çekildi? İzmir Konak, Alsancak, Bayraklı elektrik kesintisi! 12 Temmuz İzmir'de elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, ne kadar sürecek? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi ne zaman, nerede çeki
Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title