Haberler

Kulu'da 'Yurtdışı Vatandaşlar Festivali' düzenlendi

Güncelleme:

Konya'nın Kulu ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Yurtdışı Vatandaşlar Festivali'ne gurbetçiler ilgi gösterdi.

Konya'nın Kulu ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Yurtdışı Vatandaşlar Festivali'ne gurbetçiler ilgi gösterdi.

Yaz aylarında İsveç başta olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinden 50-60 bin civarında gurbetçinin geldiği Kulu'da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kulu Belediyesi ve Kaymakamlık iş birliğinde Kulu Yurtdışı Vatandaşlar Festivali düzenlendi. Kulu Stadyumu'ndaki festival yoğun ilgi gördü. Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver ve YTB Başkanı Abdullah Eren'in de katıldığı festivalde çocuklara yönelik Rafadan Tayfa çizgi filmi canlandırıldı ve Kültür Bakanlığı Halk Müziği Orkestrası konser verdi.

YTB Başkanı Abdullah Eren, Kulu'da çok fazla gurbetçi ailenin olduğunu belirterek, bu etkinlikleri her yıl devam ettireceklerini kaydetti. Eren, "Cumhurbaşkanımızın bize bir talimatı var; 'Nerede bir vatandaşımız varsa orada olacaksınız, nereli bir Türk varsa orada olacaksınız' diye. Bizler genelde yurt dışında faaliyet gösteren bir kurumuz. Ama baktık Kulu'da çok fazla vatandaşımız var. Buraya da gelmeye, burada da olmaya karar verdik. O yüzden sizlerle beraberiz. Konya'ya hoş geldiniz, Kulu'ya hoş geldiniz. Ana vatanımıza, sılamıza hoş geldiniz. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için hususen söylüyorum, bizler sizlerin yurt dışında çektiği zorlukları çok yakinen biliyoruz. Yaşadığınız ülkelerde uygulanan ayrımcılığı çok yakinen biliyoruz. Sizlerin bu ülkelere ne kadar zor şartlarda tutunmaya çalıştığını çok yakinen biliyoruz. YTB'yi Türkiye'de sizlerin bir kurumu olarak düşünün, öyle telakki edin" dedi.

Programa YTB Başkan Yardımcısı Abdulhadi Turus, İsveç İslam Federasyonu Başkanı Tahir Akan, belediye meclis üyeleri, Kululu gurbetçiler ve çok sayıda aile çocuklarıyla birlikte katıldı. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Abdullah Eren İsveç Konya Yaşam Haberler

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakmadan Geçme

Vedat Aşçı kimdir? Vedat Aşçı mesleği ne, kaç yaşında, nereli? 21 Haziran en uzun gün mü? #129300 Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? 21 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı sağlık durumu ne? Sen Türkülerini Söyle bugün var mı 20 Haziran 2024 Perşembe? Sen Türkülerini Söyle neden yok, ne zaman yayınlanacak? TRT 1 Live kesintisiz yayın linki! Et yiyen bakteri nedir, ölümcül mü? Türkiye'de et yiyen bakteri var mı? İspanya İtalya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya İtalya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İspanya İtalya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya İtalya maçı ne oldu? İspanya İtalya maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya İtalya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İSPANYA İTALYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Danimarka İngiltere maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Danimarka İngiltere maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title