VEFA SALMAN HABERLERİ

Vefa Salman haber, Vefa Salman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vefa Salman

Vefa Salman

Doğum Yeri Yalova / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1965 -

Vefa Salman Kimdir ?

Vefa Salman, 1965 yılında Yalova’da doğdu. 1987 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni bitirerek iş hayatına atıldı.Yirmi yıldır Yalova’da ticari yaşamının içerisinde bulunmaktadır. 1988 yılında, Yalova’da yayınlanan tek günlük gazete olan “Haberci Gazetesi”nde yazı hayatına başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Vefa Salman 17.7.2020
Kılıçdaroğlu, partisinin "İl Belediye Başkanları Toplantısı"na başkanlık etti
Toplantıya, görevden uzaklaştırılan eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın da arasında bulunduğu 10 il belediye başkanı katıldı.
Vefa Salman 2.7.2020
Son dakika haberleri! Yalova Belediyesindeki zimmet soruşturmasıyla ilgili iddianame kabul edildi
Cumhuriyet Başsavcılığınca Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesine sunularak kabul edilen 150 sayfalık iddianamede, görevinden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve tutuklu bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç'in de aralarında olduğu tüm sanıkların cezalandırılması talep edildi.
Vefa Salman 16.6.2020
Yalova Belediyesindeki yolsuzluk soruşturmasında tahliye edilen şüpheli yeniden tutuklandı
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç, 27 Şubat'ta İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmış, Salman hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca "ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.
Vefa Salman 16.6.2020
Yalova Belediyesindeki yolsuzluk soruşturması
Aralarında eski Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç'in de bulunduğu 19 kişinin tutuklu bulunduğu soruşturma kapsamında Vefa Salman da İçişleri Bakanlığı tarafından Yalova Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmıştı.
Vefa Salman 4.6.2020
Yalova Belediyesindeki zimmet soruşturması
Soruşturma süreci Yalova Belediyesi yetkililerince, 6 Şubat'ta Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan Reşat E'nin muhasebe kayıtlarında yaptığı usulsüz işlemlerin tespitinin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne başvurulmuş, savcılığa da suç duyurusunda bulunulmuştu. Denizli'de yakalanarak Yalova'ya getirilen Reşat E'nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Mali Hizmetler Müdürü Ş.R.K. ve müteahhit Bekir B. tutuklanmış, gözaltına alınan zanlılardan belediye personeli S.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Daha sonra gözaltına alınan Güleç'in sekreteri B.T. ile soruşturma dosyasında adı geçen şirketin muhasebe personeli O.G. de tutuklanmış, Güleç'in şoförü B.E. adli kontrol şartıyla salıverilmişti. Ayrıca, T.T, H.Ç. ve E.G. de cezaevine gönderilmişti. Belediyeden usulsüz ödeme aldıkları iddia edilen 10 zanlının daha cezaevine konulmasıyla soruşturmadaki tutuklu sayısı 19'a yükselmişti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç, 27 Şubat'ta İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmış, Salman hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca "ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.
Vefa Salman 3.6.2020
Son dakika haber... Belediyesi'ndeki 'zimmet' soruşturmasında 4 gözaltı daha
Ayrıca, emniyetten yapılan açıklamada, 28 Mayıs'ta gözaltına belediye çalışanları E.D. ve C.H.'nin çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı, kendisine usulsüz ödeme yapılan C. Ö.'nün ise tutuklandığı bildirildi. Aralarında Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç'in de olduğu 19 kişinin tutuklu bulunduğu soruşturma kapsamında Vefa Salman da İçişleri Bakanlığı tarafından Yalova Belediye Başkanı görevinden uzaklaştırılmıştı.
Vefa Salman 3.6.2020
Yalova Belediyesindeki zimmet soruşturmasında tutuklu sayısı 19'a çıktı
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç, 27 Şubat'ta İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmış, Salman hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca "ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.
Vefa Salman 3.6.2020
Yalova Belediyesindeki zimmet soruşturmasında 4 şüpheli daha gözaltında
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç, 27 Şubat'ta İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmış, Salman hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca "ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.
Vefa Salman 28.5.2020
Yalova Belediyesindeki zimmet soruşturmasında görevden uzaklaştırılan Salman'ın ifadesine başvuruldu
Yalova Belediyesinde bir çalışanın zimmetine para geçirdiği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın ifadesine başvuruldu.
Vefa Salman 15.5.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Görevden uzaklaştırılan CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'la ilgili sorunun ardından Öztrak, Salman hakkında herhangi bir suçlamanın mahkemelere iletilmediğini anlattı.
Vefa Salman 2.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 5
Yalova Belediyesi'nin girişine 'Rüşvet alan da veren de mel'undur' yazıldıYalova Belediyesi'nde, 18 kişinin tutuklandığı 'zimmet' soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırılan Vefa Salman'ın yerine geçici olarak belediye başkanı seçilen Mustafa Tutuk, belediye binasının girişine 'Rüşvet alan...
Vefa Salman 17.3.2020
Yolsuzluk soruşturmasında 2 kişi daha gözaltında
Yalova Belediye Başkanlığı görevinden Vefa Salman, soruşturma kapsamında uzaklaştırılmıştı.
Vefa Salman 12.3.2020
CHP'li Öztrak: Kurultayın ertelenmemesi bizim temennimizdir
CHP Parti Meclisi, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, toplantının ardından basın toplantısı düzenledi. Öztrak, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın haksız bir şekilde görevden alındığını söyledi.
Vefa Salman 11.3.2020
CHP'li Torun: Kurultayın ertelenmesi konuşulmadı
Torun, Yalova Belediye Başkan Vekilliği görevine getirilen Mustafa Tutuk'un AK Parti grup toplantısında tanıtılmasıyla ilgili de "Vefa Salman, Yalova halkının iradesiyle seçilmiş bir belediye başkanıdır.
Vefa Salman 11.3.2020
Erdoğan: Türkiye bu sıkıntıyı hiçbir kayıp vermeden atlatacaktır, temennimiz budur (2)
'TUTUK DEĞİL' ESPRİSİ Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının son bölümünde Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'yi sahneye davet etti. Özhaseki, eski CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın nasıl ve neden görevden alındığını, yerine Cumhur İttifakı adayının nasıl seçildiğini anlattı.
Vefa Salman 11.3.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'dan Yalova açıklaması Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Vefa Salman, Yalova halkının iradesiyle seçilmiş bir belediye başkanıdır.
Vefa Salman 6.3.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: "Yalova Belediye Başkanımızın suçsuzluğu ortaya çıkacak"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Vefa Salman'ın Yalova Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmasına ilişkin, "Hem Allah hem kul, hem yargı indinde, mutlaka ve mutlaka sayın belediye başkanımızın suçsuz olduğu ve bu olayda en ufak eksiğinin olmadığı ortaya çıkacak ve görevine en...
Şu an buradasınız: Vefa Salman Haberleri | Vefa Salman Kimdir - Haberler - Vefa Salman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Vefa Salman kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkan Demir: Protokol bitmeden aracı göndermeyeceğiz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 13:38:14. #1.14#
title