Haberler

Ukrayna'nın Rus ordusunun konserini HIMARS roketleriyle vurduğu anlar

Güncelleme:

Rusya'nın işgali altındaki Ukrayna'nın Donetsk bölgesinde, Rus ordusunun konserine Ukrayna ordusu tarafından saldırı düzenlendi. ABD'nin verdiği HIMARS roket sistemiyle gerçekleştirilen saldırıda çok sayıda Rus askerinin öldüğü öne sürüldü. Öte yandan roket isabet eden konser salonundaki dehşet anları kameraya yansıdı.

Ukrayna ordusu, Rus işgali altındaki toprağı Donetsk'te bulunan, Rus askerlerinin olduğu konser salonunu vurdu. İki gün önce yapılan saldırının ortaya çıkan görüntülerinde, salondaki kaos anları gün yüzüne çıktı.

HIMARS ROKETİYLE VURDULAR

Donetsk'teki Rus ordusu konserinin 2 gün önce, Ukrayna'nın ABD'den temin ettiği HIMARS roket sistemi ile vurulduğu bildirildi. Bölgedeki kaynaklara göre konser salonunda bulunan çok sayıda Rus askeri, HIMARS saldırısında öldü.

Ukrayna, Rus ordusunun konserini HIMARS roketleriyle vurdu

O ANLAR KAMERADA

Öte yandan saldırının görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde, Rus askerlerinin sahnedeki müzisyeni dinlediği anlarda HIMARS roketinin binaya isabet ettiği görüldü.

Ukrayna, Rus ordusunun konserini HIMARS roketleriyle vurduHIMARS roket sistemi

HIMARS ROKET SİSTEMİ

HIMARS, M142 standart ABD ordusunun orta taktik araç kamyon üzerine eklemlenmiş bir hafif çoklu roketatar sistemidir. ABD, 2022 şubat ayından bu yana Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna'ya HIMARS roket sistemi temin etmişti.

Kaynak: Haberler.com / Uluslararası İlişkiler

Donetsk Ukrayna Rusya Uluslararası İlişkiler Dünya Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Bakmadan Geçme

ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır? YURT DIŞI HARÇ PULU FİYATI 2024 | Yurt dışı harç pulu ne kadar, kaç TL? Yurt dışı çıkış harcına zam geldi mi? KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 2024 KYK yurt ücretleri açıklandı mı? Sema Çeyrekbaşı kimdir, kaç yaşında? Sema Çeyrekbaşı'nın hastalığı nedir, sağlık durumu ne? KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR? Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanları 2024 | Devlet-özel üniversite Okul Öncesi Öğretmenliği başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? ANESTEZİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Anestezi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi!
ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title