Türkiye'nin Yıldızları Çocuklar İçin Aynı Sahneyi Paylaştı 1- - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye'nin Yıldızları Çocuklar İçin Aynı Sahneyi Paylaştı 1-

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Türkiye'nin Yıldızları Çocuklar İçin Aynı Sahneyi Paylaştı 1-

Türkiye'nin yıldızları çocuklar için aynı sahneyi paylaştı Futbolcu, hakem, basketbolcu, tenisçi, bilardocu ve teknik direktörler şarkıcılarla düet yaptı.

Türkiye'nin yıldızları çocuklar için aynı sahneyi paylaştı

Futbolcu, hakem, basketbolcu, tenisçi, bilardocu ve teknik direktörler şarkıcılarla düet yaptı.

1000 TL'lik biletler günler öncesinden tükendi

Uğur DEMİRKIRDI, Mustafa AKIN, İstanbul-DHA

Çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi için spor ve sanat dünyasını ünlü isimleri güç birliği yaptı. Usta müzik adamı Metin Özülkü'nün müzik direktörlüğünü yaptığı "Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları" projesi dün gece TİM maslak Show Center'de gerçekleştirildi.

1994 yılında 5 çocuğun eğitim hayatını destekleyerek yola çıkan ve 21 senede, yüzbinlerce çocuğun hayatına dokunan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) daha fazla çocuğa destek sağlayabilmek için bir ilke imza attı. "Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları" projesinden elde edilen gelir ile TOÇEV'in çalışmalarını sürdürdüğü 'Öğrenim Merkezi' nin yapımına katkı sağlanacak. Biletleri günler öncesinden tükenen konser için 1.500 kişilik salonda biletler, 75 TL ile 1.000 TL arasında satışa sunulmuştu.

KONSERE ÜNLÜ AKINI

Konsere; Türkan Sabancı, Revna Demirören, Aslı Şen, Emek Saran, Zeynep Ilıcalı, Ebru Seyyar, Emel Yıldırım, Timur Erk, İsmet Alpagut, Seval Ermiş, Sibel Vatandost, Yıldırım Mayruk, Ayşe Azizoğlu, Işıl Rençber ve Aslı Hünel gibi çok sayıda isim katıldı.

TOÇEV BAŞKANI UYGUN, ABD'DEN SESLENDİ

Amerika'da süren tedavisi nedeniyle geceye katılamayan TOÇEV Başkanı Ebru Uygun'u temsilen oğulları, Ansel ve Axel Yarcan, Hakan Bilgin ile birlikte sahneye çıktı. Tedavisi için aylardır Amerika'da bulunan TOÇEV Başkanı Ebru Uygun, gönderdiği ses kaydı ile projeye destek verenlere teşekkür etti. Uygun, gönderdiği sesli mesajda; Hayat önümüze ne kadar zorluklar çıkarırsa çıkarsın yürekten inandığımız hayalimizin önüne hiç bir şey geçemez. Bu gece sizlerin sayesinde bir kez daha inandım ki, yürekten inandığımız hayallerimizin peşinden mutlaka gidilmesi gerekiyor. 5 çocukla başlayan bir inanmışlık, sizlerin desteği ve güveni ile 5 milyon çocuğa ulaşırken yine sizlerle beraber birikimlerimizi daha fazla kitleyle paylaşabileceğimiz, daha fazla yarınlara dokunabileceğimiz TOÇEV öğrenim merkezinin temellerini bu gece atmaktayız. Tam 21 yıldır bizimle beraber yürüdüğünüz ve desteklerinizle beraber yarınlarımıza onca güzellikler kattığınız için TOÇEV çocuklarım TOÇEV ailem ve şahsım adıma yürekten teşekkürler, en büyük alkış sizlere... Hoşgeldiniz. STK anlayışı ile her zaman başarılı bir şekilde ülke nezdinde farkındalık yaratan TOÇEV ve onu var eden çalışma arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Böyle özel bir gecenin oluşmasında öncülük yapan sevgili Mehmet Topal ve Serkan Balcı'ya TOÇEV için çok anlamlı olan bu geceyi hayal eden, bu geceye kadar azimle ve aynı heyecanla koşturan, uzaktan da olsa gururla takip ettiğim sevgili Berfin Balcı ve Selda Topal'a ve onların desteği ile bu gecenin oluşmasını sağlayan büyük bir heyecanla bu geceye hazırlayan sevgili Metin Özülkü ve ekibine, 20. Yılımızda da bizi ağırlayan sevgili TİM ailesine ve bizi baştan beri hiç yalnız bırakmayan değerli sanatçılarımıza ve sporcularımıza ve tabi ki sevgili Selçuk Yöntem'e böyle bir gecenin hayat bulmasını sağladıkları için TOÇEV ailem adına binlerce teşekkürler. Son olarak her zaman yanımızda olan değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Çok keyifli bir gece geçirmenizi diliyorum diyerek duygularını dile getirdi.

MEHMET TOPAL'IN PLAKETİNİ FENERBAHÇE'NİN EFSANE FUTBOLCUSU OGÜN ALTIPARMAK ALDI

TOÇEV Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Betül Mermertaş'ın teşekkür konuşmasının ardından projeye destek verenlere plaket takdim edildi. Projenin öncülüğünü üstlenen Serkan Balcı teşekkür plaketini alırken, kupa maçı nedeniyle geceye katılamayan Mehmet Topal'ın plaketini ise Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Ogün Altıparmak aldı.

Projeye destek verenler ve sponsorlara plaket verilmesinin ardından TOÇEV tanıtım filminin yayını ile gece başladı.

CÜNEYT ÇAKIR BÜYÜLEDİ

Yıldız futbolcular; Mehmet Topal ile Serkan Balcı'nın önderliğinde organize edilen ve eşleri Selda Topal ile Berfin Balcı'nın büyük ekem harcadığı bu özel gecenin sunuculuğunu ise Selçuk yöntem üstlendi. TOÇEV'in 'Öğrenin Merkezi' yararına yapılan konser için daha önce sahneye çıkacağı ilan edilen Volkan Demirel, Olcan Adın ve Semih Kaya etkinli takvimi sonrası belirlenen Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçları, Eda Erde, Neslihan Demir ve Işıl Alben de maç ve kamp çalışmaları nedeniyle sahneye çıkamayan isimler oldular. Bu isimlerin yerine yıldızlar korosuna sporun efsane isimleri Tanju Çolak, Metin Tekin, Cüneyt Tanman, Bülent Korkmaz, Rıza Çalımbay, Tümer Metin ile Türkiye'nin ilk kadın hakemi Lale Orda dahil oldu.

Cüneyt Çakır'ın rock performansı, Bekir İrtegün'ün bağlama çalması, Emre Belözoğlu'nun türkü okuması, Gökhan Töre'nin Nilüfer ile düeti, Burak Yılmaz'ın Çin'e gitmeden önce assolist olarak şarkı ile vedası, Abdullah Avcı'nın Nükhet Duru ile yan yana sahne alması, Semih Saygıner'in şarkıcıyı aratmayan icrası ve 2 parça birden seslendirmesi, Çağla Büyükakçay'ın Ümit Besen ile sahneye çıkması, Volkan Babacan'ın, Serkan Balcı'nın, Kerem Tunçeri'nin, Tanju Çolak'ın, Tümer Metin'in, Cüneyt Tanman'ın, Bülent Korkmaz'ın, Metin Tekin'in ve Rıza Çalımbay'ın Metin Özülkü orkestrası ile birlikte sahnede çocuklar için yer almaları büyük alkış aldı.

ASSOLİST BURAK YILMAZ

Metin Özülkü ile beraber Barış Manço şarkısı seslendiren Burak Yılmaz'a geceye katılan sporculardan oluşan koro eşlik etti ve Burak Yılmaz bir assolist edasıyla Çin'e gitmeden önce adeta sahnede veda etmiş oldu.

Spor ve sanat dünyasını sahnede çocuklar için buluşturan bu özel gecede yer alan isimler ve seslendirdikleri şarkılar şu şekilde

İpek Açar - Semih Saygıner (Hep Karanlık - Gönül Sayfam)

Candan Erçetin - Kerem Tunçeri (Git)

Feridun Düzağaç - Cüneyt Çakır (Resimdeki Gözyaşları)

Zara - Serkan Balcı (Ah Yalan Dünya)

Nükhet Duru - Abdullah Avcı (Sevda)

Lale Orta - Murat Dalkılıç (Eğlen Güzelim)

Çağla Büyükakçay - Ümit Besen (Alıştım Sana bitanem)

Nilüfer - Gökhan Töre (Böyle Ayrılık Olmaz)

Ayşegül Aldinç - Bülent Korkmaz (Kara Sevda)

Kubat - Emre Belözoğlu (Telli Turnam)

Eda Özülkü - Bekir İrtegün (Gesi Bağları)

Selami Şahin - Tümer Metin (Seninle Başım Dertte)

Bülent Serttaş - Metin Tekin ...Rıza Çalımbay (Dağlar Dağlar)

Mustafa Ceceli - Cüneyt Tanman (İkinci Bahar)

Fatih Erkoç - Tanju Çolak (Yıldızların Altında)

Funda Arar- Volkan Babacan) (Arapsaçı)

Metin Özülkü - Burak Yılmaz (Can Bedenden Çıkmayınca)

Türkiye'nin Yıldızları Çocuklar İçin Aynı Sahneyi Paylaştı 1-

Türkiye'nin Yıldızları Çocuklar İçin Aynı Sahneyi Paylaştı 1-

Türkiye'nin Yıldızları Çocuklar İçin Aynı Sahneyi Paylaştı 1-

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title