Türk Kızılay Kadirli Şubesi, "İsimlerle Yeşeren Fidanlar Şenlendirme Projesi" ile fidanları toprakla buluşturmaya devam ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Kızılay Kadirli Şubesi, "İsimlerle Yeşeren Fidanlar Şenlendirme Projesi" ile fidanları toprakla buluşturmaya devam ediyor

Türk Kızılay Kadirli Şubesi,
Habermetre - Haberler | Toplum

Kızılay Kadirli Şube Başkanı Zafer Biçer, ilçemizde bulunan Karatepe Köyünde çıkan orman yangının da kaybedilen ağaçların yerlerine yenilerini dikmek, dikilen ağaçların her birine ilçemizdeki tüm şehitlerimizin, Türk Kızılayına emeği geçmiş ve Kadirlimize emeği geçmiş değerli büyüklerimizin...

Kızılay Kadirli Şube Başkanı Zafer Biçer, ilçemizde bulunan Karatepe Köyünde çıkan orman yangının da kaybedilen ağaçların yerlerine yenilerini dikmek, dikilen ağaçların her birine ilçemizdeki tüm şehitlerimizin, Türk Kızılayına emeği geçmiş ve Kadirlimize emeği geçmiş değerli büyüklerimizin adına fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.

Kızılay Kadirli Şube Başkanlığı Mart 2021 - Kasım 2021 tarihleri arasında "İsimlerle Yeşeren Fidanlar Şenlendirme Projesi" ile fidanlar toprakla buluşturulmaya devam ediyor.

Daha yaşanabilir bir çevre için çalışmak amacı taşıyan proje kapsamında bilgi veren Türk Kızılay Kadirli Şube Başkanı Zafer Biçer ilçemizde bulunan Karatepe Köyünde çıkan orman yangının da kaybedilen ağaçların yerlerine yenilerini dikmek, dikilen ağaçların her birine ilçemizdeki tüm şehitlerimizin, Türk Kızılay'ına emeği geçmiş ve Kadirlimize emeği geçmiş değerli büyüklerimizin adına fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.

Projemiz orman alanlarını korumak, ormanda yaşayan canlıların korunması ve daha yaşanabilir çevreyi gelecek nesillere bırakmak amacıyla gerçekleştiriyoruz diyen Biçer " Toprakla buluşturulan her bir fidana can suyu verildi ve yukarıda belirtilen kişilerin isimlerinin bulunduğu isimlikler her fidana çakıldı.

35 Şube gönüllüsünün, Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğündeki okullar ve diğer STK Üyelerinin destek verdikleri organizasyona 250 kişi katılım sağladı. Projeye dahil olan kişiler, her öğrencimizin bir fidanı yetiştirmesi, bakımını yapması, gelişimini gözleyip not etmesini de amaçlamaktadır. Fidanlarla Şehitlerimizin ve İlçemize Değer katan büyüklerimizin isimlerini yaşatmak, Çevremizi koruma ve geliştirme farkındalığı oluşturmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Daha yeşil bir doğa için fidanlarımızı dikmeye diktiğimiz fidanlarının bakımlarını sürdürmeye devam edeceğiz "dedi. Menderes Özat

Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.

Habermetre - Son Dakika Haberleri

Zafer Biçer, Kızılay, Mart, Türk, Toplum, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title