Trt Belgesel Haberleri

Trt Belgesel haber, Trt Belgesel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Trt Belgesel - 19.04.2021
Yunus Emre Enstitüsü "Türk Belgesel Haftası" başladı
Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) Berlin, Zagreb ve Belgrad şubelerince düzenlenen çevrim içi "Türk Belgesel Haftası" (Turkish DocuWeek) başladı.
Trt Belgesel - 17.12.2011
Mesnevi'nin 22 Dilde Tercümesi Yapıldı
Önder Felek - Konya Büyükşehir Belediyesi, Mevlana'nın ünlü eseri Mesnevi'nin 22 dilde tercümesini gerçekleştirdi.
Trt Belgesel - 14.12.2011
Travel Turkey İzmir Fuar'ında Serhat İlleri Standına İlgi
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA)'nın Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin kültür ve turizm müdürlükleriyle birlikte katıldığı Travel Turkey İzmir Fuar'ında, serhat illeri standını yaklaşık bin 500 kişi ziyaret etti. Serhat illerinin ilk kez katıldığı fuarda, ziyaretçilere bölgeye özgü tatlar ikram edildi. TRT Belgesel'deki canlı yayına katılan SERKA uzmanlarından Dr.
Trt Belgesel - 14.12.2011
Gençler Konya ve Mevlana'yı Dünyaya Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın 738. Vuslat Yıldönümü Anma Programları için Konya'ya gelen yabancı misafirlere İngilizce ve Almanca rehberlik hizmeti veriyor.
Trt Belgesel - 14.12.2011
Karaman'ın Sarıveliler İlçesinde Beyaz Perdeli Günler
"Sarıveliler'de Beyaz Perdeli Günler Başlıyor" isimli proje kapsamında ilçenin ilk sinema salonu hizmete girdi.
Trt Belgesel - 12.12.2011
THY'nin Yeni Uçakları
Türk Hava Yolları'nın (THY) filosuna kattığı ve daha çok Afrika seferlerinde kullanacağını belirttiği yeni nesil Boeing 737-900ER serisi "Amasya" ve "Denizli" adlı iki uçak, bugün THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY Genel Müdürü Temel Kotil tarafından basına tanıtıldı.
Trt Belgesel - 12.12.2011
"Şehir ve Bilge" Belgeseli Tanıtıldı
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, TRT tarafından hazırlanan Şehir ve Bilge isimli belgeseli tanıttı.
Trt Belgesel - 11.12.2011
"Şehir ve Bilge" Belgeseli Tanıtıldı
Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile hazırlanan ve Mevlana'yı konu alan "Şehir ve Bilge" isimli belgeselin tanıtımı yapıldı.
Trt Belgesel - 10.12.2011
Arınç: AB Üyeliğini Halkımıza Soracağız
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye AB'ye katılmak istiyor.
Trt Belgesel - 09.12.2011
"Tgc Sedat Simavi Ödülleri" Sahipleri Belirlendi
"Sedat Simavi Ödülleri"nin sahipleri belli oldu.
Trt Belgesel - 09.12.2011
Tgc 2011 Sedat Simavi Ödülleri'ni Kazananlar Belli Oldu
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti(TGC) tarafından verilen 2011 Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü'ne Habertürk Gazetesi'nde yayınlanan "Seçimlere Doğru Koşar Adım İhale" başlıklı haberiyle Enis Yıldırım değer görüldü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti(TGC) 2011 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, yazın, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı.
Trt Belgesel - 08.12.2011
Benim Kentim Belgeseli Yayında
TRT'nin, Kamusal Alanda Sanat konulu ilk belgeseli olan "Benim Kentim" yayında
Trt Belgesel - 02.12.2011
Didim Ziraat Odası Meclis Toplantısı
TRT belgesel kanalının, ilçede zeytinlik alanlarda yapılan tarımsal çalışmaların çekimini yaptığını kaydeden Gökdemir, bu çekimlerin 14 Şubat 2012 tarihinde "Yansıma" adlı programda yayınlanacağını bildirdi.
Trt Belgesel - 28.11.2011
Hanedan Üyelerinden 'muhteşem Yüzyıl' Eleştirisi
Yemek sonunda hanedan üyeleri Sultan 5. Murad'ın torunu Osman Selaheddin Osmanoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Osmanoğlu, Kanuni Sultan Süleyman devrini anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili 'Diziyi izliyor musunuz? Ne düşünüyorsunuz? Bir hanedan üyesi olarak kabul ediyor musunuz diziyi, gerçekleri anlatmıyor diye eleştiriler var. Siz katılıyor musunuz?" şeklindeki soruya şöyle cevap verdi: "Ben bir defa devamlı Türkiye'de değilim, diziyi devamlı izlemedim. Bazı kısımlarını izledim. Bu bir dizidir, tarihi bir belgesel değildir. Dolayısıyla ikisini karıştırmamak lazım. Belgesel olursa çok eleştiri olur ama bir dizidir. Eleştirdiğim yerler var tabi. Çok var ama bir tanesi mesela Sultan Süleyman 46 sene sürdü. Onun seferlerinin mesafelerinin saysanız 48 bin kilometre mesafede sefere gitti. Bu 48 bin kilometreyi klimalı Mercedes ile gitmedi, at üstünde gitti ve uzun zamanlar sürdü. Yani demek istediğim haremde o kadar uzun zaman geçirmedi." En son ne zaman bir araya geldikleriyle ilgili soruya Osmanoğlu, "TRT belgesel hazırlamıştı.
Trt Belgesel - 28.11.2011
Osmanlı Hanedan Üyeleri Buluştu
Aralarında Sultan 5.Murat Han'ın torunu Osman Selahaddin Osmanoğlu, Sultan Abdülhamit Han'ın torunu Harun Osmanoğlu'nun da bulunduğu Osmanlı hanedan üyeleri, Sultan 2.Abdülhamit tarafından 1888 yılında kuruluş beratı verilen Hacı Abdullah Lokantası'nda yemek yedi.
Trt Belgesel - 27.11.2011
TRT Yol Arkadaşım Program Ekipleri Gülnar'da Çekim Yaptı
TRT Yol Arkadaşım programı ekibi Gülnar'da çekimlerine başladı.
Trt Belgesel - 25.11.2011
"Beşik, Eşik, Keşik" Adlı Belgesel Filmi
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr.Zekeriya Kaptan, "Beşik, Eşik, Keşik" adlı belgesel filmi çekti.
Trt Belgesel - 25.11.2011
Avrupalı Dersimliler: Başbakanın Özrü Bir Milat, Tunceli İsmi Değişmeli
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 74 yıl önce yaşanan Dersim katliamıyla ilgili dört belge açıklayıp, devlet adına Dersimli Alevilerden özür dilemesi, Avrupa'da yaşayan Dersimliler arasında büyük takdir topladı.
Trt Belgesel - 22.11.2011
TRT Anadolu Ekibi Suşehri'nde Çekim Yaptı
TRT Anadolu ekibi, Suşehri ilçesinde çekim yaptı.
Trt Belgesel - 21.11.2011
''Antakya Dünyaya Örnek Bir Şehir''
''İlklerin şehri Antakya bu güzel ve çok özel yapısıyla dünyaya örnek olmaya devam edecektir"
Trt Belgesel - 20.11.2011
TRT Yaşayan Bellek Belgeseli
'Masalla Gerçek Arasında; Antakya" belgeselinin gala gecesi Antakya'da gerçekleştirildi.
Trt Belgesel - 17.11.2011
50 Yıl Önce 50 Yıl Sonra
Yılların eskitemediği gazeteci-yazar Üstün İnanç ile yapımcı ve sunucu Harun Yöndem, bizleri zaman yolculuğuna çıkarıp 50 yıl öncesine götürüyor.
Trt Belgesel - 16.11.2011
Masalla Gerçek Arasında Antakya-YaŞayan Bellek
"Yaşayan Bellek" belgeselleri program dizisi, yeni yayın dönemini Antakyalıların kendi hikayelerini anlattıkları "Masalla Gerçek Arasında Antakya" belgeseli ile başlatıyor.
Trt Belgesel - 14.11.2011
Masalla Gerçek Arasında; Antakya Belgeseli
Yaşayan Bellek" belgeselleri program dizisi, yeni yayın dönemini kadim Antakyalıların kendi hikayelerini anlattıkları "Masalla Gerçek Arasında Antakya" belgeseli ile başlatıyor.
Trt Belgesel - 14.11.2011
"Masalla Gerçek Arasında Antakya" Belgeseli
Türkiye coğrafyasının toplumsal tarihini, insan hikayelerine yaklaştırdığı büyüteçle görselleştiren "Yaşayan Bellek" belgeselleri program dizisi, yeni yayın dönemini Antakyalıların kendi hikayelerini anlattıkları "Masalla Gerçek Arasında Antakya" belgeseli ile başlatacağı bildirildi.
Trt Belgesel - 14.11.2011
Yılmaz Güney İlk Kez Kürtçe Olarak TRT 6'da
Sinemanın 'Çirkin Kralı' Yılmaz Güney'in hayatı, ilk kez kendi diliyle TRT 6'da.
Trt Belgesel - 14.11.2011
TRT 6'da Yımaz Güney Açılımı
Yılmaz Güney, TRT 6'da yayınlanan 'Navdarên Me' (Ünlülerimiz) programının bu akşamki bölümüne konuk oluyor.
Trt Belgesel - 10.11.2011
TRT Belgesel Her Cuma Saat:10.00-11.30
İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, TRT Belgesel'de Cuma günleri sabah saat 10-11.30 arasında canlı olarak yayınlanan "Canlı Yayınlar Odası" adlı programın kültür-sanat bölümünün program danışmanı olarak 21 Ekim 2011'den itibaren programlara başladı.
Trt Belgesel - 07.11.2011
Ordu ve Giresun Türküleri Belgesel Oluyor
TRT Müzik kanalında yayınlanmak üzere 'Hekimoğlu', 'Ordu'nun Dereleri' ile 'Giresun'un İçinde İki Sokak Arası' isimli türkülerin belgeseli çekilecek.
Trt Belgesel - 06.11.2011
Arınç'tan Kadrolaşma Sorusuna Yanıt
CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in, "kadrolaşma" konusundaki soru önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kuramsal hizmetlerdeki artışlar da dikkate alınarak, artan personel ihtiyacının giderilmesi amacıyla asgari düzeyde açıktan ve naklen personel alındığını açıkladı CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in, "kadrolaşma" konusundaki soru önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kuramsal hizmetlerdeki artışlar da dikkate alınarak, artan personel ihtiyacının giderilmesi amacıyla asgari düzeyde açıktan ve naklen personel alındığını açıkladı.
Trt Belgesel - 04.11.2011
Trt, Türk El Sanatlarını Dvd Ortamına Taşıdı
Geçmişten devralınan değerlerin gelecek kuşaklara miras kalması için gösterilen bu çaba, geçen günlerde Gazi Üniversitesi Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Atatürk Kültür Merkezi'nden oluşan iki akademik kurul tarafından El Sanatları Hizmet Ödülü'ne layık görüldü. Programın yapımcıları Zekiye Ergün ve Gaye Nuran Atamtürk'e de Türk el sanatlarının belgelenmesi ve günümüze taşınması konusunda katkılarından dolayı TRT adına teşekkür edildi. Program, daha geniş kitlelere ulaşması için TRT 2, TRT Türk ve TRT Belgesel kanalları için İngilizce tercümeleri yapılarak yurtdışına da yayımlanması hedeflendi.
Trt Belgesel - 03.11.2011
Denizli, Ukrayna ve TRT Ekranlarında
Denizli'nin, TRT Belgesel kanalı ile Ukrayna Devlet Televizyonu National TV ekranlarında tanıtılacağı bildirildi.
Trt Belgesel - 03.11.2011
Mehmet Nuri Parmaksız'ın TRT Belgesel'deki Konuklar
Mehmet Nuri Parmaksız "Canlı Yayınlar Odası" adlı programın kültür-sanat bölümünün program danışmanı olarak 21 Ekim 'den itibaren programlara başladı.
Trt Belgesel - 02.11.2011
Kâbe Sevgisi Engel Dinlemiyor…
Her yıl milyonlarca Müslümanın hacı olmak için koştuğu kutsal topraklara sadece vücut sağlığı yerinde olanlar gitmiyor.
Trt Belgesel - 01.11.2011
Münih Arasında Bunlar Yaşandı
Cemil ÇİÇEK.Türkiye ile Almanya arasında 30 Ekim 1961'de imzalanan iş gücü anlaşmasının 50.yıl kutlamaları çerçevesinde İstanbul Sirkeci garından kalkan ve Münih'e kadar giden 'Göç treninde' hem hüzünlü, hem de mutlu anlar yaşandı.
Trt Belgesel - 01.11.2011
Münih Arasında Bunlar Yaşandı
'Göç treninde' hem hüzünlü, hem de mutlu anlar yaşandı.
Trt Belgesel - 31.10.2011
Tenekeci Mahmut'un Belgeseli Hazırlanıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TRT arşivine binlerce eser kazandıran Şanlıurfalı gazelhan Tenekeci Mahmut'un (Mahmut Güzelgöz) belgeseli çekiliyor.
Trt Belgesel - 31.10.2011
Şanlıurfalı Ünlü Gazelhan 'tenekeci Mahmut'un Belgeseli Çekiliyor
Şanlıurfa halk kültürünü çok iyi bilen ünlü gazelhan müzik ustası 'Tenekeci Mahmut' olarak tanınan Mahmut Güzelgöz'ün belgesel filmi çekiliyor.
Trt Belgesel - 31.10.2011
Her Cuma Kültür ve Sanat TRT Belgesel'de
TRT Belgesel'de, Mehmet Nuri Parmaksız'la her cuma Kültür ve Sanat konuşuluyor.
Trt Belgesel - 31.10.2011
Chp'li Özcan, Arınç'a "Trt'deki Cumhuriyet Bayramı Yayınları"Nı Sordu
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a "29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı veya Cumhuriyet'in anlam ve önemiyle ilgili TRT'nin tüm TV kanallarında kaç dakikalık yayın yapılmıştır" diye sordu CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a "29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı veya Cumhuriyet'in anlam ve önemiyle ilgili TRT'nin tüm TV kanallarında kaç dakikalık yayın yapılmıştır" diye sordu.
Trt Belgesel - 31.10.2011
Her Cuma Kültür ve Sanat
TRT Belgesel'de, Mehmet Nuri Parmaksız'la her cuma kültür ve sanat konuşuluyor.
Trt Belgesel - 30.10.2011
Uyum Asimilasyona Dönüşmemeli
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, yurtdışındaki vatandaşların bulundukları ülkenin dilini öğrenmelerini istedi.
Trt Belgesel - 30.10.2011
Edirne'yi Dünyaya Tanıtacak
Yönetmenliğini Hakan Özaydınlık'ın yaptığı, "3 Nehir, 4 Dinin Payitahtı Edirne" isimli belgeselin çekimleri Edirne'de başladı.
Trt Belgesel - 30.10.2011
"Dönem Projelerini Kabul Ederim"
Son zamanlarda dönem projeleriyle adından söz ettiren genç oyuncu Elif Tayhan, yeni projeler için kolları sıvadı.
Trt Belgesel - 28.10.2011
Sermin Balık 50 Yıl Sonra Yeniden Almanya'ya Hareket Eden "Almanya Treni"ninde
Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında 30 Ekim 1961 tarihinde "İşgücü Anlaşması"nın imzalanması ile iki ülke arasında işgücü göçü resmen başlamıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Trt Belgesel Haberleri | Trt Belgesel Haber - Haberler - Trt Belgesel haberleri, son dakika trt belgesel haber ve gelişmeleri burada. Genco Erkal kimdir? Genco Erkal kaç yaşında? Genco Erkal'ın rol aldığı diziler ve filmler!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 02:44:37. #1.16#

title