Ünlü Oyuncu Memet Ali Alabora Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Ünlü Oyuncu Memet Ali Alabora Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı

Diğer - Haberler | Güncel

Ünlü oyuncu Memet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerinden dolayı 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasına engellemeye teşebbüs etme' suçlamasıyla tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Ünlü oyuncu Memet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerinden dolayı ' Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasına engellemeye teşebbüs etme' suçlamasıyla tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından hazırlanan ve mahkemeye sunulan tutuklamaya yönelik yakalama talebi için Alabora'nın Gürcistan ve Arap dünyasındaki ayaklanmalarda rol oynayan OTPOR lideri Sırp Ivan Maroviç ile İstanbul ve Mısır'da gezi olayları öncesi yaptığı görüşmeler delil olarak dosyaya koyuldu. Savcılığın mahkemeye gönderdiği yazıda, Memet Ali Alabora, eşi Ayşe Pınar Alabora, Defne Anter, yazar Handan Meltem Arıkan ve reklamcı Metin Osasogie Edomwonyi'nin 18-21 Haziran 2012'de İstanbul'da, 7-15 Temmuz 2012'de ise Mısır'da Ivan Maraviç ile görüştüklerine dikkat çekildi. Maroviç'in Mısır'da bulunduğu sırada Kavala'nın da yurt dışında olduğuna vurgu yapıldı.

Son Dakika! Ünlü Oyuncu Memet Ali Alabora Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı

Memet Ali Alabora ve Osman Kavala'nın Türkiye'ye dönmelerinin ardından 30 Temmuz 2012'de Mi Minör adlı tiyatro oyununun provalarına başladıklarını belirten kararda, "Bu oyunda özetle 'Temsili Ülkenin Başkanına Karşı Ayaklanmanın' teşvik edildiği söz konusu şahısların ülkemize gelmesinin hemen ardından oyunun provalarına başlanmıştır" denildi. Gezi Parkı ayaklanmasının 2011'den beri planlandığına da dikkat çekilerek buna delil olarak ise Alabora'nın 2011'de çektiği videolarda "Ayaklan İstanbul" ibarelerinin bulunması gösterildi.

Son Dakika! Ünlü Oyuncu Memet Ali Alabora Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı

Mahkemenin verdiği "tutuklamaya yönelik yakalama" kararında ise şu ifadeler yer aldı: "Elde edilen bulgu ve tüm dosya Gezi eylemleri olarak bilinen olayların Osman Kavala önderliğinde Açık Toplum Vakfı ve Anadolu Kültür A.Ş tarafından gerçekleştirilen organizasyon neticesinde planlı ve sistemli olarak gerçekleştirildiği açıktır. Nihai amaç ülkedeki şiddet eylemlerini marjinal gruplara ve terör örgütlerine kanalize ederek ülke geneline yayıp kaos ve kargaşa yaratarak mevcut hükümeti işlevsiz hale getirmek olduğu anlaşılmıştır..."

Son Dakika! Ünlü Oyuncu Memet Ali Alabora Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı

Ünlü Oyuncu Memet Ali Alabora Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı

Ünlü Oyuncu Memet Ali Alabora Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı
Diğer - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (177)
Kral:Ne o , neden gündem değiştiriliyor. Günah keçisi Memoli mi?Bizlerde oradaydık , hiçbir idioloji ile bağlantımız yoktu. Ülkemize aşk ile bağlı idik. Şimdi çoğu şeye inancımızı kaybettik, çok az kişi ile konuşan adalete güvenmeyen insanlar olduk. İnsan kalitesinin hızla düştüğü bu zamanda yalancı şahit kolay bulunur. Mühebbet bile alırız. Hemen vatandaş olarak kabul edilmek kolay değil.
Nee:Boşu boşuna herşey, o alana avm yapılacak,devlette onlar millette onlar,açgözlü insanlar aç ölür
fethi kaptan Sydney den:Yaziklar olsun bunlar malesef ''SAHTE VATAN SEVERLER''
500
title