Söke'de Karayolu Trfaik Güvenliği Haftası Kutlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Söke'de Karayolu Trfaik Güvenliği Haftası Kutlandı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Söke'de Karayolu Trfaik Güvenliği Haftası Kutlandı

Aydın'ın Söke ilçesinde her yıl Mayıs ayında kutlanan Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Aydın'ın Söke ilçesinde her yıl Mayıs ayında kutlanan Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Saray Düğün Salonu'nda yapılan törene İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri, ilçe jandarma ve emniyet mensupları ile okulların öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Söke Şoförler ve Otomobilciler odası Başkan Vekili Ramazan Demir yaptı. Söke'de trafiğe kayıtlı 40 bin 200 araç olduğunu belirten Ramazan Demir; Söke'de 2012 yılında 188, 2013 yılında ise 197 trafik kazasının meydana geldiğini söyledi.

Konuşmasında Söke'de meydana gelen 1 öğrencinin ölümüne, 3 öğrencinin de yaralanmasına neden olan elim trafik kazasından söz ederek başlayan İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; üzüntülerini dile getirdi. Kaza ile karşı karşıya kalan çocukların trafik kurallarına uyarak ışıklarda beklemelerine rağmen karşılarına çıkan traktörün kurallara uymadığını hatırlatan İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; Trafikte sadece kurallara uymanın yetmediğini, karşıdakinin de kurallara uymasını beklemek gibi garip bir durum olduğunu söyledi. "Trafik kazalarında dünyanın önde gelen ülkelerinden olmaktan maalesef kurtulamıyoruz" diyen İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; "Trafik kurallarına uymak için kendinize söz vermenizi, uymayanları da elinizden geldiği kadar uyarmayı görev edinmenizi istiyorum" dedi.

Konuşmaların ardından şiir dalında ilçe birincisi olan Suna Saltı şiirini okudu, kompozisyon dalında ilçe birincisi olan Melek Zeren ise yazısını okudu. Ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde Yılın şoförleri Ahmet Uyar, Hüseyin Dikyol, Musa Bağlamcı, İsmail Şimşek ve Mustafa Altınkaya; yılın trafik jandarması Jand. Üstçvş. İsa Kaya ve yılın trafik polisi Ergün Çolak'a ödüllerini İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer verdi.

Okullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren birinci Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Melek Zeren, ikinci H.F. Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Elçin Aydoğdu, üçüncü Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Özlem Karabacak'a, mansiyonda İmam Hatip Lisesi öğrencisi Miray Karataş'a ödüllerini Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş tarafından verildi.

Okullar arası şiir yarışmasında dereceye giren birinci Atatürk Ortaokulu öğrencisi Suna Saltı ve ikinci 100 Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencisi Selma Yazıcı'ya ödülleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Ünal tarafından verildi.

Okullar arası resim yarışmasında dereceye giren birinci Hacıkazımoğlu İlkokulu öğrencisi Hatice Derviş, ikinci Fahrettin Uyguntüzel İlkokulu öğrencisi Nejla Yıldırım, üçüncü Hacıkazımoğlu İlkokulu öğrencisi Melike Bilal ve mansiyonda Kemalpaşa İlkokulu öğrencisi Arda Gelturan'a ödülleri Şoförler Odası Başkan Vekili Ramazan Demir tarafından verildi.

Ödül töreni sonrasında Söke Jandarma ve Emniyeti Trafik ekiplerince hazırlanan trafik standı gezildi. - AYDIN

Söke'de Karayolu Trfaik Güvenliği Haftası Kutlandı

Söke'de Karayolu Trfaik Güvenliği Haftası Kutlandı

Söke'de Karayolu Trfaik Güvenliği Haftası Kutlandı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title