MANİSA SEÇİM SONUÇLARI

Manisa ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Manisa ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Manisa milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Manisa milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Manisa genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Manisa seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Manisa'da bulunan 17 ilçe seçim sonucu ile Manisa Büyükşehir Belediyesi sonucunu kapsayan Manisa ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Akhisar ilçesi seçim sonuçları, Ahmetli ilçesi seçim sonuçları, Kula ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı ve Soma ilçesi seçim sonuçları, Manisa seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Manisa 2018 genel seçimlerinde %51,35 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %41,39 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %6,69 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Manisa 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %52,77 oy oranı ile MHP'nin adayı Cengiz Ergün olmuştur. İkinci sırada %38,05 oy oranı ile İyi Parti'nin adayı Orkun Şıktaşlı yer almıştır.