MUĞLA SEÇİM SONUÇLARI

Muğla ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Muğla ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Muğla milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Muğla milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Muğla genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Muğla seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Muğla'da bulunan 13 ilçe seçim sonucu ile Muğla Büyükşehir Belediyesi sonucunu kapsayan Muğla ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Bodrum ilçesi seçim sonuçları, Marmaris ilçesi seçim sonuçları, Köyceğiz ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Milas, Menteşe, Ula ve Ortaca ilçesi seçim sonuçları, Muğla seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Muğla 2018 genel seçimlerinde %59,05 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ilk sırada yer almıştır. %33,89 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ikinci sırada; %6,42 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Muğla 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %36,01 oy oranı ile CHP'nin adayı Osman Gürün olmuştur. İkinci sırada %28,42 oy oranı ile MHP'nin adayı Mehmet Nil Hıdır yer almıştır.