KAHRAMANMARAŞ SEÇİM SONUÇLARI

Kahramanmaraş ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Kahramanmaraş ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Kahramanmaraş milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Kahramanmaraş milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Kahramanmaraş genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Kahramanmaraş seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Kahramanmaraş'ta bulunan 11 ilçe seçim sonucu ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sonucunu kapsayan Kahramanmaraş ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Afşin ilçesi seçim sonuçları, Elbistan ilçesi seçim sonuçları, Göksun ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Pazarcık ve Türkoğlu ilçesi seçim sonuçları, Kahramanmaraş seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Kahramanmaraş 2018 genel seçimlerinde %75,25 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %20,85 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %3,43 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Kahramanmaraş 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %67,60 oy oranı ile Ak Partii'nin adayı Hayrettin Güngör olmuştur. İkinci sırada %27,28 oy oranı ile CHP'nin adayı Ali Öztunç yer almıştır.