ORDU SEÇİM SONUÇLARI

Ordu ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ordu ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Ordu milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Ordu milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Ordu genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Ordu seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Ordu'da bulunan 19 ilçe seçim sonucu ile Ordu Büyükşehir Belediyesi sonucunu kapsayan Ordu ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Akkuş ilçesi seçim sonuçları, Altınordu ilçesi seçim sonuçları, Aybastı ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce ve Kumru ilçesi seçim sonuçları, Ordu seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Ordu 2018 genel seçimlerinde %65,80 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %32,65 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %0,91 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Ordu 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %56,93 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Mehmet Hilmi Güler olmuştur. İkinci sırada %26,14 oy oranı ile Saadet Partisi'nin adayı İdris Naim Şahin yer almıştır.