MUŞ SEÇİM SONUÇLARI

Muş ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Muş ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Muş milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Muş milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Muş genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Muş seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Muş'ta bulunan 5 ilçe seçim sonucu ile Muş Merkez ilçe sonucunu kapsayan Muş ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Varto ilçesi seçim sonuçları, Malazgirt ilçesi seçim sonuçları, Hasköy ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Bulanık ve Korkut ilçesi seçim sonuçları, Merkez ilçesi seçim sonuçları da Muş seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Muş Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Muş 2018 genel seçimlerinde %55,63 oy oranı ile HDP ilk sırada yer almıştır. %35,41 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ikinci sırada; %7,23 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Muş 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %34,67 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Feyat Asya olmuştur. İkinci sırada %33,59 oy oranı ile HDP'nin adayı Sırrı Sakık yer almıştır.