ANTALYA SEÇİM SONUÇLARI

Antalya ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Antalya ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Antalya milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Antalya milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Antalya genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Antalya seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Antalya'da bulunan 19 ilçe seçim sonucu ile Antalya Büyükşehir Belediyesi sonucunu kapsayan Antalya ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Kemer ilçesi seçim sonuçları, Konyaaltı ilçesi seçim sonuçları, Kepez ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Elmalı, Finike, Kaş, Serik ve Muratpaşa ilçesi seçim sonuçları, Antalya seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Antalya 2018 genel seçimlerinde %47,77 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ilk sırada yer almıştır. %44,62 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ikinci sırada; %7,03 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Antalya 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %50,62 oy oranı ile CHP'nin adayı Muhittin Böcek olmuştur. İkinci sırada %46,27 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Menderes Türel yer almıştır.