KARABÜK SEÇİM SONUÇLARI

Karabük ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Karabük ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Karabük milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Karabük milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Karabük genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Karabük seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Karabük'te bulunan 5 ilçe seçim sonucu ile Karabük Merkez ilçe sonucunu kapsayan Karabük ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Eflani ilçesi seçim sonuçları, Eskipazar ilçesi seçim sonuçları, Ovacık ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Safranbolu ve Yenice ilçesi seçim sonuçları, Merkez ilçesi seçim sonuçları da Karabük seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Karabük Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Karabük 2018 genel seçimlerinde %67,63 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %30,80 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %0,99 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Karabük 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %39,83 oy oranı ile MHP'nin adayı Rafet Vergili olmuştur. İkinci sırada %38,96 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Burhanettin Uysal yer almıştır.