OSMANİYE SEÇİM SONUÇLARI

Osmaniye ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Osmaniye ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Osmaniye milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Osmaniye milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Osmaniye genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Osmaniye seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Osmaniye'de bulunan 6 ilçe seçim sonucu ile Osmaniye Merkez ilçe sonucunu kapsayan Osmaniye ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Bahçe ilçesi seçim sonuçları, Düziçi ilçesi seçim sonuçları, Hasanbeyli ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Kadirli, Sumbas ve Toprakkale ilçesi seçim sonuçları, Merkez ilçesi seçim sonuçları da Osmaniye seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Osmaniye Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Osmaniye 2018 genel seçimlerinde %68,20 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %28,04 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %3,16 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Osmaniye 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %54,44 oy oranı ile MHP'nin adayı Kadir Kara olmuştur. İkinci sırada %19,69 oy oranı ile İyi Parti'nin adayı Davut Çuhadar yer almıştır.