BAYBURT SEÇİM SONUÇLARI

Bayburt ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bayburt ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Bayburt milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Bayburt milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Bayburt genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Bayburt seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Bayburt'da bulunan 8 ilçe seçim sonucu ile Bayburt Merkez ilçe sonucunu kapsayan Bayburt ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Merkez ilçesi seçim sonuçları, Aydıntepe ilçesi seçim sonuçları, Demirözü ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Aydıntepe ve Demirözü ilçesi seçim sonuçları, Merkez ilçesi seçim sonuçları da Bayburt seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Bayburt Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Bayburt 2018 genel seçimlerinde %85,64 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %13,39 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %0,71 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Bayburt 2019 yerel seçimlerinde kazanan, 56,49 oy oranı ile MHP'nin adayı Hükmü Pekmezci olmuştur. İkinci sırada %35,75 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Fatih Yumak yer almıştır.