KÜTAHYA SEÇİM SONUÇLARI

Kütahya ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Kütahya ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Kütahya milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Kütahya milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Kütahya genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Kütahya seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Kütahya'da bulunan 12 ilçe seçim sonucu ile Kütahya Merkez ilçe sonucunu kapsayan Kütahya ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Dumlupınar ilçesi seçim sonuçları, Aslanapa ilçesi seçim sonuçları, Çavdarhisar ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Altıntaş, Domaniç, Emet, Gediz, Hisarcık, Tavşanlı ve Şaphane ilçesi seçim sonuçları, Merkez ilçesi seçim sonuçları da Kütahya seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Kütahya Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Kütahya 2018 genel seçimlerinde %73,70 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %25,13 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %0,71 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Kütahya 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %38,68 oy oranı ile MHP'nin adayı Alim Işık olmuştur. İkinci sırada %32,25 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Ahmet Sami Kutlu yer almıştır.